Amazon hledá klíčové manažery. Kdo má šanci?

Plynulou angličtinu chtějí všude, ale tady ji opravdu využijete: ať už na několikaměsíčním zaškolení v USA nebo na denní bázi v práci blízko Prahy. „Hledáme pro Amazon lidi, kteří se nebojí přístupu hands on – tedy aktivně se podílet na dění nejen svého oddělení, ale i firmy jako celku,“ říká Adéla Bíbrová z personální společnosti Adecco, která pro Amazon nové kolegy hledá.

» 2 minuty čtení «

adela_bibrova_adecco_

↑ Adéla Bíbrová z personální společnosti Adecco.

Jobs.cz: Jaké pozice teď Adecco pro Amazon obsazuje?

Adecco nyní s Amazonem spolupracuje na obsazení většího počtu míst do středního managementu na pozici Area Manager. Tito lidé budou klíčoví pro start celého distribučního centra Amazonu v Dobrovízi u Prahy.

Jobs.cz: Jací uchazeči mají šanci uspět? Co musejí splnit?

Ideální kandidát má plynnou angličtinu a vysokoškolské vzdělání, předchozí praxi v logistice/distribuci či operativě a umí vést a motivovat větší tým podřízených. Hledáme pro Amazon lidi, kteří se nebojí přístupu hands on – tedy aktivně se podílet na dění nejen svého oddělení, ale i firmy jako celku. Příležitost může být otevřena také poměrně čerstvým absolventům, kteří mají chuť se učit a rozvíjet.

Zaujala vás tato nabídka?      Více o pozici Area Manager v Amazonu

Jobs.cz: Co nováčka po nástupu čeká?

Tak jako každý zaměstnanec Amazonu, projde i nový Area Manager „kolečkem“ všech činností, které jsou spjaty s různými pozicemi v distribučním centru. Vyzkouší si tedy práci na úsecích jako jsou příjem zboží, naskladňování, balení, expedice a další. Od samého začátku bude začleněn do dění od A do Z. Uchazeči o tuto manažerskou pozici by neměli čekat vlastní kancelář a oblek s kravatou. V Amazonu přidají ruku k dílu úplně všichni, každý den je jiný a vše směřuje k jedinému cíli: 100% spokojený zákazník.

↑ O co se stará Area Manager v Amazonu?

Jobs.cz: Jaká je šance na případný kariérní postup?

Amazon je opravdu rychle rostoucí společnost a mohu potvrdit, že kariérnímu růstu je velmi nakloněna. Je běžné, že člověk, který nastoupí na určitou pozici a podává v ní dobré výkony, je potom velmi rychle povýšen.

Jobs.cz: Amazon je mezinárodní společnost. Čeká nováčky zaškolení nebo stáž v zahraničí?

Ano. Amazon má propracovaný systém školení všech zaměstnanců. Konkrétně ty na pozicích Area Manager čeká hned na začátku jejich práce u Amazonu tříměsíční školení v distribučních centrech společnosti ve Spojených státech, které je samozřejmě plně hrazeno zaměstnavatelem.

Jobs.cz: Jak vypadá výběrové řízení?

Výběrové řízení je několikastupňové. Probíhá formou telefonických a osobních pohovorů a kromě úvodního kola probíhá celé v angličtině. Uchazeč se v průběhu pohovorů setká se zaměstnanci Amazonu na různých pozicích, kteří mu umožní více nahlédnout do firemní kultury a strategie.

Zaujala vás tato nabídka?      Více o pozici Area Manager v Amazonu

VIDEO: Jak se pracuje v Amazonu

» Více o pozici Area Manager v Amazonu

Další články k tématu

Tři rychlé tipy: jak vylepšit manažerské CV

Pracovali jste jako specialisté a časem se vypracovali na manažerskou pozici. Jenže ve stávající firmě už vás to nebaví, a tak koketujete s myšlenkou na změnu. Poradíme vám, jak svou manažerskou zkušenost co nejlépe prodat v životopise. 1. Začátek životopisu Nedávno jsme vám ukazovali, jak lze své CV ozvláštnit krátkým osobním představením o několika větách. … číst více

Video: Jak zaujmout v jedné minutě. Zvládnete to také!

O Elevator Speech jsme vám na Jobs.cz už říkali. Je to chytrá technika, díky které představíte sami sebe a získáte ostatní pro spolupráci doslova za pár desítek vteřin. Elevator Speech ale využijete i v mnoha dalších situacích, kdy vás tlačí čas. Zajímá vás, jak může „výtahový“ rozhovor vypadat? Podívejte se na na konci článku na video, … číst více

5 znamení: jak poznáte, že je čas změnit práci

Dobře odvedenou práci šéf přechází mlčením. Ubíjí vás rutina. V práci je podstav a manažer s hledáním náhrady nespěchá. Přečtěte si, jakých 5 znamení říká, že je čas změnit práci. » 2 minuty čtení « 1. Neslyšíte „díky“ Můžete skákat po hlavě, ale šéf vždy zavrčí maximálně: Ale jo, šlo to. Poděkování za dobře odvedenou … číst více

Brzdy, které vás zbytečně drží ve špatné práci

Lidskému mozku se dost často jeví lépe „špatné známé” než „potenciálně lepší neznámé”. Proto mnoho lidí zůstává v práci, která je nebaví a nevyhovuje jim. Tohle jsou některé z věcí, kterým se mnoho lidí bojí změny – a které vás možná brzdí v získání lepšího místa. » 2 minuty čtení « 1. Stejně by mě jinde … číst více