Amazon hledá klíčové manažery. Kdo má šanci?

Plynulou angličtinu chtějí všude, ale tady ji opravdu využijete: ať už na několikaměsíčním zaškolení v USA nebo na denní bázi v práci blízko Prahy. „Hledáme pro Amazon lidi, kteří se nebojí přístupu hands on – tedy aktivně se podílet na dění nejen svého oddělení, ale i firmy jako celku,“ říká Adéla Bíbrová z personální společnosti Adecco, která pro Amazon nové kolegy hledá.

» 2 minuty čtení «

adela_bibrova_adecco_

↑ Adéla Bíbrová z personální společnosti Adecco.

Jobs.cz: Jaké pozice teď Adecco pro Amazon obsazuje?

Adecco nyní s Amazonem spolupracuje na obsazení většího počtu míst do středního managementu na pozici Area Manager. Tito lidé budou klíčoví pro start celého distribučního centra Amazonu v Dobrovízi u Prahy.

Jobs.cz: Jací uchazeči mají šanci uspět? Co musejí splnit?

Ideální kandidát má plynnou angličtinu a vysokoškolské vzdělání, předchozí praxi v logistice/distribuci či operativě a umí vést a motivovat větší tým podřízených. Hledáme pro Amazon lidi, kteří se nebojí přístupu hands on – tedy aktivně se podílet na dění nejen svého oddělení, ale i firmy jako celku. Příležitost může být otevřena také poměrně čerstvým absolventům, kteří mají chuť se učit a rozvíjet.

Zaujala vás tato nabídka?      Více o pozici Area Manager v Amazonu

Jobs.cz: Co nováčka po nástupu čeká?

Tak jako každý zaměstnanec Amazonu, projde i nový Area Manager „kolečkem“ všech činností, které jsou spjaty s různými pozicemi v distribučním centru. Vyzkouší si tedy práci na úsecích jako jsou příjem zboží, naskladňování, balení, expedice a další. Od samého začátku bude začleněn do dění od A do Z. Uchazeči o tuto manažerskou pozici by neměli čekat vlastní kancelář a oblek s kravatou. V Amazonu přidají ruku k dílu úplně všichni, každý den je jiný a vše směřuje k jedinému cíli: 100% spokojený zákazník.

↑ O co se stará Area Manager v Amazonu?

Jobs.cz: Jaká je šance na případný kariérní postup?

Amazon je opravdu rychle rostoucí společnost a mohu potvrdit, že kariérnímu růstu je velmi nakloněna. Je běžné, že člověk, který nastoupí na určitou pozici a podává v ní dobré výkony, je potom velmi rychle povýšen.

Jobs.cz: Amazon je mezinárodní společnost. Čeká nováčky zaškolení nebo stáž v zahraničí?

Ano. Amazon má propracovaný systém školení všech zaměstnanců. Konkrétně ty na pozicích Area Manager čeká hned na začátku jejich práce u Amazonu tříměsíční školení v distribučních centrech společnosti ve Spojených státech, které je samozřejmě plně hrazeno zaměstnavatelem.

Jobs.cz: Jak vypadá výběrové řízení?

Výběrové řízení je několikastupňové. Probíhá formou telefonických a osobních pohovorů a kromě úvodního kola probíhá celé v angličtině. Uchazeč se v průběhu pohovorů setká se zaměstnanci Amazonu na různých pozicích, kteří mu umožní více nahlédnout do firemní kultury a strategie.

Zaujala vás tato nabídka?      Více o pozici Area Manager v Amazonu

VIDEO: Jak se pracuje v Amazonu

Jana Kutarňová, Jobs.cz

» Více o pozici Area Manager v Amazonu

Další články k tématu

Jak se obléct na pohovor

Až o 12 procent vyšší nástupní plat si podle průzkumů dokáže vyjednat člověk, který na pohovor přijde jako profesionál v hezkém a padnoucím oblečení. Říká to Petr Lukeš, prezident Asociace vizážistů a stylistů ČR. Podceňovat výběr oděvu na pohovor se nevyplácí – personalista si první dojem dělá už během prvních 30 vteřin. Třeba podle odřených bot. … číst více

10 věcí, které dělají úspěšní uchazeči jinak

Brousili jste si zuby na slibné místo, připravovali se na výběrové řízení jako diví a příležitost ukázat, co umíte, nakonec dostal někdo jiný. Lámete si hlavu, čím to je? Možná rozhodly zdánlivé detaily. Přečtěte si, čím se odlišují lidé, kteří vyhrávají ta nejlepší pracovní místa. » 3 minuty čtení « ↑ I při hledání práce … číst více

Restart kariéry: 3 životní lekce šéfredaktora Forbesu

Velí magazínu o úspěšných lidech a kromě jiného v něm upozorňuje, že žijeme v zemi, kde je spousta inspirativních, talentovaných a pracovitých lidí, kteří Česko posunují dopředu. Tu a tam otiskne i příběh prohry, která předznamenala kolosální úspěch. „Když máte vše pod kontrolou, jedete pravděpodobně příliš pomalu,“ zní oblíbené motto Petra Šimůnka, šéfredaktora českého Forbesu. … číst více

Konplan láká vývojáře: pojďte k nám vyvíjet nervový systém

Druhé kolo pohovoru může vypadat i tak, že vás vezmou k zákazníkovi a vy si novou práci osaháte napřímo. Tímto způsobem nové kolegy vybírá firma Konplan v Plzni. Zrovna teď hledá několik vývojářů do Plzně a PLC programátora, kterého bude vysílat do různých zemí. „Hledáme zkušené lidi s alespoň pětiletou praxí,“ říká Lena Vajdová, HR manažerka Konplanu. Kromě … číst více