Velký přehled: chystané pracovní a studijní veletrhy

Hledáte práci? Vybíráte střední nebo vysokou školu? Třebaže informací je na internetu všude dost, nic nenahradí možnost získat jich spoustu na jednom místě nebi se osobně setkat s případnými zaměstnavateli nebo zástupci škol. Kam tedy například můžete vyrazit v nadcházející sezóně?

shutterstock_128459306

Pracovní veletrhy

» JobChallenge

Jak úspěšně projít výběrovým řízením, jak nastartovat kariéru, jaké požadavky jsou kladeny na uchazeče v daném oboru nebo jak si zvýšit šance na trhu práce. Nejen o tom je brněnský JobChallenge. Veletrh spolupořádají Kariérní centrum Masarykovy univerzity a Poradenská centra Mendelovy univerzity v Brně a Vysokého učení technického v Brně.

Kdy: 5. listopadu 2014

Kde: Richard Adam Gallery, Ve Vaňkovce 2, Brno

Vstupné: zdarma

» Profesia Days

Jeden z nejznámějších pracovních festivalů, kde si každý přijde na své – ať už v rámci Absolventské zóny, Poradenské zóny nebo zóny Přednáškové. Kromě řady stánků, přednášek, workshopů a akcí z doprovodného programu můžete využít kariérního poradenství nebo doporučení pro úpravu životopisu.

Kdy: 22. – 23. října 2014

Kde: Výstaviště PVA EXPO PRAHA, Beranových 667, Praha 9 – Letňany

Vstupné: zdarma

» Pro Job

Největší pracovní veletrh na severní Moravě, který je zaměřený na možnosti práce, brigád, rekvalifikací a nejrůznějších vzdělávacích nebo pracovních pobytů. Prezentovat se budou firmy nabízející práci v tuzemsku i v zahraničí, pracovní a personální agentury, vzdělávací a rekvalifikační agentury, úřad práce a zprostředkovatelé stáží a stipendií. Zájemci se mohou také naučit, jak se prezentovat u přijímacího pohovoru, jak správně napsat CV či jak si poradit s průvodním dopisem.

Kdy: 28. – 29. listopadu 2014

Kde: Černá louka 3235, Ostrava-Moravská Ostrava

Vstupné: zdarma

» Jobs Expo

Také 5. ročník známého veletrhu pracovních příležitostí nabídne několik desítek vystavovatelů, přednášky, workshopy a bohatý doprovodný program. Nastávající ročník proběhne společně s veletrhem Lingua Show 2015.

Kdy: 12. – 13. března 2015

Kde: Areál Výstaviště, Praha 7 – Holešovice

Vstupné: zdarma

shutterstock_110888636

Studijní veletrhy

» Study Abroad Fair – Veletrh studia v zahraničí

Veletrh pořádaný pod záštitou rektora ČVUT zaměřený na studijní příležitosti v zahraničí, a to nejen pro vysokoškoláky. Akci organizuje International Student Club při ČVUT a Oddělení zahraničních styků Rektorátu ČVUT. Kromě informačních stánků je pro účastníky připravena řada přednášek přímo od studentů, kteří se studia za hranicemi již zúčastnili.

Kdy: 8. října 2014

Kde: Národní technická knihovna, Technická 6/2710, Praha 6

Vstupné: zdarma

» AMOS 2014

Burza škol, vzdělávání, pracovních příležitostí a volnočasových aktivit, letos s podtitulem Podporujeme technické vzdělávání.

Kdy: 10. října 2014

Kde: Eurocentrum, Jiráskova 7, Jablonec nad Nisou

Vstupné: zdarma

» Podzimní ŠANCE VŠE

ŠANCE je veletrh pracovních příležitostí určený pro studenty i absolventy Vysoké školy ekonomické v Praze. Koná se dvakrát do roka, obvykle v březnu a v říjnu. Trvá vždy dva dny, přičemž každý účastník vystavuje jen na jednom z nich. V podobě, jakou má dnes, se koná již od podzimu 2006.

Kdy: 14. – 15. října 2014

Kde: Vysoká škola ekonomická, Rajská budova, nám. Winstona Churchilla 4, Praha 3

Vstupné: zdarma

» Gaudeamus 2014

Populární veletrh s více než dvacetiletou tradicí si klade za cíl poradit středoškolákům například v tom, kam se mohou vydat po maturitě, jak se dostat na vysokou nebo vyšší odbornou školu, jak vybrat tu správnou fakultu nebo obor, kam vyrazit za studiem v zahraničí a za jakých podmínek. Připraveno je toho ale samozřejmě mnohem víc. Pořadatelé zájemcům doporučují, aby se k účasti nejprve zaregistrovali, a to přes webové stránky akce.

Gaudeamus Brno:

Kdy: 4. – 7. listopadu 2014

Kde: Brněnské výstaviště, pavilony G1 & G2

Vstupné: zdarma

Gaudeamus Praha:

Kdy: 27. – 28. ledna 2015

Kde: Výstaviště PVA EXPO PRAHA, Beranových 667, Praha 9 – Letňany

Vstupné: zdarma

Gaudeamus Nitra:

Kdy: 16. – 17. října 2014

Kde: Výstaviště Agrokomplex, Nitra, Slovensko

Vstupné: zdarma

Lucie Černá

Další články k tématu

Jak studovat ve Velké Británii za peníze vlády

Aneta Řezníková absolvovala na britské University College Birmingham magisterský program Tourism Business Administration. „Během studia jsme řešili, jak vytvořit v cestovním ruchu produkty, které ještě na světě neexistují,“ popisuje svou zkušenost. Dnes Aneta radí českým studentům, jak na této univerzitě vystudovat za peníze britské vlády například hotelnictví, cestovní ruch, byznys a marketing a další obory. ↑ … číst více

Absolventi, pozor! Top firmy vám v dubnu nabízejí na 200 prémiových pozic

Duben patří na Jobs.cz absolventům. Na stránkách projektu Měsíc studentů a absolventů jim 21 top společností nabízí na 200 pozic vhodných pro lidi na startu kariéry. Mladým lidem otevírají dveře například Komerční banka, ŠKODA AUTO, Procter & Gamble, Honeywell, RWE, Siemens a dalších 17 firem od průmyslových podniků přes finanční instituce a maloobchodní řetězce až … číst více

Kariéra začíná už na škole. Najděte si práci při studiu

Rozhodli jste se vzdát pohodlí a začít při studiu pracovat? Máme pro vás dobrou zprávu. Jde to, ale budete potřebovat pevné nervy a pořádnou porci odhodlání. Kdo během vysokoškolských let obětuje svůj čas práci, získá lepší zaměstnání než absolvent bez praxe. » 2 minuty čtení « Výhodnější startovní čára Nic proti zarovnávání zboží a pokladním … číst více

9 firem, které nabízejí skvělé šance absolventům

Blíží se konec vašeho studia a přemýšlíte o praxi, stáži či rovnou o svém prvním zaměstnání? Podívejte se na nabídku těchto 9 firem, které ve svých týmech rády uvidí čerstvé absolventy a nabízejí jim i něco navíc. 1. Škoda Auto Boleslavská Škodovka každoročně nabízí kolem 30 míst ve svých trainee programech. Jejich skladba je rozličná … číst více