9 firem, které nabízejí skvělé šance absolventům

Blíží se konec vašeho studia a přemýšlíte o praxi, stáži či rovnou o svém prvním zaměstnání? Podívejte se na nabídku těchto 9 firem, které ve svých týmech rády uvidí čerstvé absolventy a nabízejí jim i něco navíc.

shutterstock_125097494

1. Škoda Auto

Boleslavská Škodovka každoročně nabízí kolem 30 míst ve svých trainee programech. Jejich skladba je rozličná a každý může mít svůj individuální trainee plán, který se odvíjí od jeho znalostí a směřování.

Aktuálně Škoda Auto vypisuje trainee pozice pro absolventy technických a ekonomických fakult. Aby vás vybrali, potřebujete určitě dobrou znalost jazyků. Získáte ale výbornou roční praxi, kdy vás čeká například stáž na zahraničních pobočkách (Rusko, Čína, Německo).

» Více o příležitostech ve Škoda Auto

2. PwC

Konzultačně poradenská firma PwC každý rok zaměstná desítky studentů. Nabízí jim možnost získat placenou praxi v odděleních Audit, Daňové a právní oddělení a Poradenství. Právě podle oddělení se liší struktura programů, někde se jedná o roční rotační program, jinde o týdenní bloky stáží. PwC slibuje, že studium se stáží bez problémů skloubíte.

» Více o příležitostech v PwC

3. Accenture

Pro ty, kteří touží po kariéře v Consultingu, nabízí mnoho příležitostí také společnost Accenture. I v ČR je samozřejmostí práce v mezinárodním týmu, kde absolventi naberou patřičný rozhled a zkušenosti. Znalost cizích jazyků je tady nutností. Accenture nabízí šanci začít kariéru i těm, které zajímá IT.

» Více o příležitostech v Accenture

4. KPMG

V trainee programu KPMG se absolventi zapojují do práce pro nejvýznamnější firmy na českém trhu. Nejprve je čeká pětitýdenní zaškolení pod vedením zkušenějších kolegů. Kromě trainee programu KPMG nabízí také praxi při studiu a stáže například v odděleních auditu, daňového poradenství nebo právních služeb. Délka stáží bývá nejčastěji v rozmezí 3 až 7 měsíců. Jako stážista můžete pracovat na zkrácený úvazek, abyste stíhali i studium.

» Více o příležitostech v KPMG

5. Česká pojišťovna

Česká pojišťovna studentům dokáže zajistit bezplatné stáže ve vybraných částech společnosti. Studenti mohou získat také praxi při studiu, odbornou pomoc při psaní závěrečné práce nebo se uplatnit na některých pozicích. Z těch aktuálně otevřených jsou pro absolventy zajímavé třeba pozice likvidátora pojištění, datového analytika nebo pojistného matematika.

» Více o příležitostech v České pojišťovně

6. ČSOB

ČSOB nabízí zajímavé trainee programy v různých odděleních. Můžete se účastnit také stáží, kdy budete vypomáhat s administrativou. V nabídce jsou i dlouhodobé brigády. Pro vysokoškoláky banka pořádá přednášky a workshopy. Aktuálně vypsané pozice pro lidi po škole jsou například Junior Business Inteligence Specialista, Analytik/analytička dat, Kontrolor finančních transakcí a další.

» Více o příležitostech v ČSOB

7. Komerční banka

Komerčka studentům nabízí osmiměsíční program Connecting, ve kterém zpracovávají různé zadané projekty a to, co se jim podařilo, fotí nebo natáčejí na video. Ti nejlepší pak mohou pokračovat v programu Connecting + a získat zahraniční stáž v Paříži.

» Více o příležitostech v Komerční bance

8. ExxonMobil

Společnost ExxonMobile je jednou z největších nadnárodních korporací podnikajících v těžebním průmyslu. Pracuje s talenty, kteří přicházejí rovnou z vysokých škol. Nabízí jim vstupní juniorské pozice, kdy se absolventi zapojují do mezinárodních týmů. Filosofií firmy je vytvářet podmínky pro dlouhodobou kariéru.

» Více o příležitostech v ExxonMobile

9. Eltodo

Technologická firma Eltodo nabízí místa ve svém Trainee programu Obchod. Čeká vás rok, kdy se dozvíte, co by měl každý správní obchodník umět. Ať už jde o tvorbu nabídek, rozpočtů, získání nových kontaktů nebo uzavírání smluv.

Eltodo s mladými talenty spolupracuje také na poli vědy a výzkumu. Podíleli se třeba na projektech UNIR – Univerzální inteligentní řídící jednotka nebo RODOS – Centrum pro Rozvoj Dopravních Systémů

» Více o příležitostech v Eltodo

» Nevybrali jste? Další firmy, které stojí o absolventy

Jiří Kocourek

Další články k tématu

Absolventi, pozor! Top firmy vám v dubnu nabízejí na 200 prémiových pozic

Duben patří na Jobs.cz absolventům. Na stránkách projektu Měsíc studentů a absolventů jim 21 top společností nabízí na 200 pozic vhodných pro lidi na startu kariéry. Mladým lidem otevírají dveře například Komerční banka, ŠKODA AUTO, Procter & Gamble, Honeywell, RWE, Siemens a dalších 17 firem od průmyslových podniků přes finanční instituce a maloobchodní řetězce až … číst více

Maturanti letos volí humanitní obory, technika neláká

Zájemce o vysokoškolské studium nejvíce lákají humanitní a společeské vědy, ekonomie a medicína. Vyplývá to ze statistiky návštěvnosti sekce Vysoké školy na portálu Jobs.cz.  Sekci Vysoké školy navštívilo od začátku letošního roku 200 tisíc čtenářů. Skoro pětina se sháněla po informacích o studiu humanitních a společenských věd. Vůbec nejatraktivnější je pro ně psychologie a psychoterapie, cestovní ruch, učitelství pro … číst více

Kde a co studovat? Kariéru řešte už od prváku

Firmy letos na Jobs.cz hledaly hlavně lidi do prodeje a obchodu, IS/IT a strojírenství a výroby a průmyslu. Znamená to, že byste se měli vrhnout do studia ekonomie, IT nebo strojařiny, i když vás to nebaví? Tak snadné to není. Zjistěte, co vám jde Kdo chce studovat vysokou školu, měl by si udělat jasno do … číst více

Kariéra začíná už na škole. Najděte si práci při studiu

Rozhodli jste se vzdát pohodlí a začít při studiu pracovat? Máme pro vás dobrou zprávu. Jde to, ale budete potřebovat pevné nervy a pořádnou porci odhodlání. Kdo během vysokoškolských let obětuje svůj čas práci, získá lepší zaměstnání než absolvent bez praxe. » 2 minuty čtení « Výhodnější startovní čára Nic proti zarovnávání zboží a pokladním … číst více