9 firem, které nabízejí skvělé šance absolventům

Blíží se konec vašeho studia a přemýšlíte o praxi, stáži či rovnou o svém prvním zaměstnání? Podívejte se na nabídku těchto 9 firem, které ve svých týmech rády uvidí čerstvé absolventy a nabízejí jim i něco navíc.

shutterstock_125097494

1. Škoda Auto

Boleslavská Škodovka každoročně nabízí kolem 30 míst ve svých trainee programech. Jejich skladba je rozličná a každý může mít svůj individuální trainee plán, který se odvíjí od jeho znalostí a směřování.

Aktuálně Škoda Auto vypisuje trainee pozice pro absolventy technických a ekonomických fakult. Aby vás vybrali, potřebujete určitě dobrou znalost jazyků. Získáte ale výbornou roční praxi, kdy vás čeká například stáž na zahraničních pobočkách (Rusko, Čína, Německo).

» Více o příležitostech ve Škoda Auto

2. PwC

Konzultačně poradenská firma PwC každý rok zaměstná desítky studentů. Nabízí jim možnost získat placenou praxi v odděleních Audit, Daňové a právní oddělení a Poradenství. Právě podle oddělení se liší struktura programů, někde se jedná o roční rotační program, jinde o týdenní bloky stáží. PwC slibuje, že studium se stáží bez problémů skloubíte.

» Více o příležitostech v PwC

3. Accenture

Pro ty, kteří touží po kariéře v Consultingu, nabízí mnoho příležitostí také společnost Accenture. I v ČR je samozřejmostí práce v mezinárodním týmu, kde absolventi naberou patřičný rozhled a zkušenosti. Znalost cizích jazyků je tady nutností. Accenture nabízí šanci začít kariéru i těm, které zajímá IT.

» Více o příležitostech v Accenture

4. KPMG

V trainee programu KPMG se absolventi zapojují do práce pro nejvýznamnější firmy na českém trhu. Nejprve je čeká pětitýdenní zaškolení pod vedením zkušenějších kolegů. Kromě trainee programu KPMG nabízí také praxi při studiu a stáže například v odděleních auditu, daňového poradenství nebo právních služeb. Délka stáží bývá nejčastěji v rozmezí 3 až 7 měsíců. Jako stážista můžete pracovat na zkrácený úvazek, abyste stíhali i studium.

» Více o příležitostech v KPMG

5. Česká pojišťovna

Česká pojišťovna studentům dokáže zajistit bezplatné stáže ve vybraných částech společnosti. Studenti mohou získat také praxi při studiu, odbornou pomoc při psaní závěrečné práce nebo se uplatnit na některých pozicích. Z těch aktuálně otevřených jsou pro absolventy zajímavé třeba pozice likvidátora pojištění, datového analytika nebo pojistného matematika.

» Více o příležitostech v České pojišťovně

6. ČSOB

ČSOB nabízí zajímavé trainee programy v různých odděleních. Můžete se účastnit také stáží, kdy budete vypomáhat s administrativou. V nabídce jsou i dlouhodobé brigády. Pro vysokoškoláky banka pořádá přednášky a workshopy. Aktuálně vypsané pozice pro lidi po škole jsou například Junior Business Inteligence Specialista, Analytik/analytička dat, Kontrolor finančních transakcí a další.

» Více o příležitostech v ČSOB

7. Komerční banka

Komerčka studentům nabízí osmiměsíční program Connecting, ve kterém zpracovávají různé zadané projekty a to, co se jim podařilo, fotí nebo natáčejí na video. Ti nejlepší pak mohou pokračovat v programu Connecting + a získat zahraniční stáž v Paříži.

» Více o příležitostech v Komerční bance

8. ExxonMobil

Společnost ExxonMobile je jednou z největších nadnárodních korporací podnikajících v těžebním průmyslu. Pracuje s talenty, kteří přicházejí rovnou z vysokých škol. Nabízí jim vstupní juniorské pozice, kdy se absolventi zapojují do mezinárodních týmů. Filosofií firmy je vytvářet podmínky pro dlouhodobou kariéru.

» Více o příležitostech v ExxonMobile

9. Eltodo

Technologická firma Eltodo nabízí místa ve svém Trainee programu Obchod. Čeká vás rok, kdy se dozvíte, co by měl každý správní obchodník umět. Ať už jde o tvorbu nabídek, rozpočtů, získání nových kontaktů nebo uzavírání smluv.

Eltodo s mladými talenty spolupracuje také na poli vědy a výzkumu. Podíleli se třeba na projektech UNIR – Univerzální inteligentní řídící jednotka nebo RODOS – Centrum pro Rozvoj Dopravních Systémů

» Více o příležitostech v Eltodo

» Nevybrali jste? Další firmy, které stojí o absolventy

Jobs.cz

Další články k tématu

Absolventi, pozor! Top firmy vám v dubnu nabízejí na 200 prémiových pozic

Duben patří na Jobs.cz absolventům. Na stránkách projektu Měsíc studentů a absolventů jim 21 top společností nabízí na 200 pozic vhodných pro lidi na startu kariéry. Mladým lidem otevírají dveře například Komerční banka, ŠKODA AUTO, Procter & Gamble, Honeywell, RWE, Siemens a dalších 17 firem od průmyslových podniků přes finanční instituce a maloobchodní řetězce až … číst více

Absolventi, získejte první práci už v dubnu a rozjeďte kariéru

Končíte letos vysokou školu nebo jste diplom získali loni? Pomůžeme vám s hledáním prvního zaměstnání, kde nastartujete smysluplnou kariéru. Desítky top zaměstnavatelů se na vás těší celý duben na stránkách mesicabsolventu.jobs.cz. To je virtuální veletrh pracovních příležitostí pro absolventy, který Jobs.cz pořádá už počtrnácté! Co vám Měsíc studentů a absolventů nabídne? Zeptejte se přímo personalistů a … číst více

Práce počká: prodlužte si poslední prázdniny

Chystáte se hned po škole zapadnout do prvního zaměstnání a začít šplhat po kariérním žebříku? Zbrzděte – práce počká. Udělejte si čas sami na sebe a odjeďte se rozhlédnout po světě. Jde to, i když máte hluboko do kapsy. ↑ Našetřete na letenku a na cestování si vydělejte na místě. Třeba sbíráním ovoce na Novém … číst více

Velký přehled: chystané pracovní a studijní veletrhy

Hledáte práci? Vybíráte střední nebo vysokou školu? Třebaže informací je na internetu všude dost, nic nenahradí možnost získat jich spoustu na jednom místě nebi se osobně setkat s případnými zaměstnavateli nebo zástupci škol. Kam tedy například můžete vyrazit v nadcházející sezóně? Pracovní veletrhy » JobChallenge Jak úspěšně projít výběrovým řízením, jak nastartovat kariéru, jaké požadavky jsou kladeny … číst více