Velká fotogalerie: Firmy s nejhezčími kancelářemi

CBRE Zasedačka roku je nová soutěž, která upozorňuje na zajímavé a inspirativní prostředí v tuzemských firmách. Porota poslala do užšího výběru 23 společností. Jobs.cz vám je postupně všechny představí – v dnešním článku se s námi podíváte do prvních 11 firem. A která z nich soutěž vyhraje? To se dozvíme v únoru 2015.

» 3 minuty čtení «

Google_1

Firmy s nejhezčími kancelářemi

(shortlist soutěže CBRE Zasedačka roku)

 1. Air Bank
 2. CEMEX Czech republic
 3. QED Group
 4. Česká podnikatelská pojišťovna
 5. TECHO
 6. Loosers
 7. Google Česká republika
 8. SYMBIO Digital
 9. AVAST Software – Mobile Divison
 10. UNIFER
 11. Seznam.cz
 12. Alza.cz
 13. 3M
 14. CeWe
 15. Economia
 16. Elnino parfum
 17. Havel, Holásek & Partners
 18. Hub
 19. IN-SPIRO
 20. Johnson & Johnson
 21. OP TIGER
 22. Philips Česká republika
 23. Unilever Česká republika

» V tomto článku vám ukážeme, jak to vypadá v prvních 11 firmách ze shortlistu. » Kanceláře dalších 12 firem

1. Air Bank: město v kanceláři

AirBan_3

AirBank_2

AirBank_1

↑ Co banka řekla o svých kancelářích:Naše brněnské kanceláře jsou postaveny na konceptu města – open space jako parky, kanceláře jako domy, náměstí, kavárny, hřiště, tržnice jako místa setkávání nebo odpočinku. Zasedačky jsou inspirovány skutečnými obchody či službami (lahůdky, holičství, pošta, řeznictví), které jsou pro nás něčím inspirativní/zajímavé. Město Air Bank žije – na stěnách jsou malby inspirované graffiti, na dalších stěnách či sloupech na náměstí si zaměstnanci vylepují plakáty s aktuálním kulturním programem a dalšími informacemi, které by mohly kolegy zajímat.”

2. CEMEX Czech republic: beton jako ozdoba

CEMEX_05

CEMEX_07

CEMEX_10

↑ Co firma řekla o svých kancelářích: „Kanceláře společnosti CEMEX Czech Republic vznikaly ve spolupráci s architektonickým ateliérem Povětroň. Zadání bylo jasné, ale nikterak jednoduché: vytvořit originální kancelářské prostory, které budou na první pohled vypovídat o činnosti, filosofii a postojích společnosti a zároveň budou funkční a příjemné pro zaměstnance. Prostory byly navrženy do boxů, které rozdělují celý prostor typu open space na menší celky. V interiéru jsou použity materiály, se kterými je firma svojí činností spjata. Zasedací místnosti jsou prosklené a opláštěné tzv. kari sítěmi (armovacími sítěmi), které slouží k vyztužení betonových konstrukcí. Privátní kanceláře mají stěny dekorované cementovými stěrkami, které svou strukturou imitují pohledový beton. Zajímavě je také řešena recepce, která je navržena z tzv. gabionů (drátěných košů) s vyskládanými kameny z  lomu společnosti.”

3. QED GROUP: barvy a přírodní materiály

QED_2

QED_3

QED_1

↑ Co firma řekla o svých kancelářích: „Nápaditost, soulad barev, přírodní materiály, rozšiřuje lidem obzory, usměvaví lidé.“

4. Česká podnikatelská pojišťovna: uklidňující zeleň

ceska_podnikatelska_pojistovna_25

ceska_podnikatelska_pojistovna_21

ceska_podnikatelska_pojistovna_01

↑ Co pojišťovna řekla o svých kancelářích:Některé domy  člověka zavírají do pravoúhlých krabic, ale naše budova je postavena tak, aby své obyvatele inspirovala. A to dvojnásob  platí o jejím interiéru. Design prostor zasedací místnosti a interiérové řešení naší centrály v Karlíně navrhla architektka Zuzana Strouhalová, jejíž jméno a tvář mnozí znají z populárního televizního pořadu Jak se staví sen. S její pomocí se nám podařilo vytvořit moderní interiéry, splňující všechny funkční a estetické požadavky dnešní doby. V místnosti s nestandardním půdorysem je použit design, který klade důraz na jednoduchost, praktičnost a čistotu tvarů. Jednotlivé prvky dohromady vytváří harmonické prostředí. Nesázeli jsme na pouhý efekt a dojem, záleželo nám nejvíce na tom, aby se zde lidé dobře cítili.”

5. TECHO: dřevo jako na chalupě

Techo_1

Techo_2

Techo_3

↑ Co firma řekla o svých kancelářích:Naše prostředí je inspirativní díky své barevnosti, hravosti, funkčnosti, originalitě a variabilitě.”

6. Loosers: kanceláře v duchu retra

loosers_01

loosers_02

loosers_21

↑ Co firma řekla o svých kancelářích: „Promyšlená koncepce rozděluje interiér do tří stylově zcela odlišných částí. První dojem si lze utvořit v útulném, zabydleném přízemí, kde brand manažeři, produkční a komunitní manažeři řeší rutinní i výjimečné kampaně připravované agenturou. V prvním a druhém patře se nachází srdce agentury – kreativní oddělení – řešené v industriálním duchu, kombinujícím modernu s restaurovanými retro prvky. Většina z nich je dílem významného českého designéra Jindřicha Halabaly. V přízemí je to Tělovýchovný koutek se švédskými bednami a na míru vyrobeným stolem z tělocvičných bradel, ve druhém patře kulatý industriální stůl Artuš s židlemi Thonet a ve třetím takzvané Úpézetky – dvě stylová křesílka a stůl stylu 50. let.”

7. Google Česká republika: prostor a barvy

Google_1

Google_2

Google_3

Co firma řekla o svých kancelářích: Kanceláře Googlu se vyznačují barevností a hravostí. Pracovní prostředí má především navozovat příjemnou atmosféru. Ta totiž podporuje kreativitu a vzájemnou komunikaci zaměstnanců. V českých kancelářích Googlu je ve srovnání s těmi ostatními mnohem více skla, přirozeného světla a možností výhledu včetně velké terasy. Unikátní je i vtipně laděný nábytek Living Tower od společnosti Vitra a také fakt, že kancelář byla designována s cílem získat speciální certifikát LEED. Nábytek bez ekologické zátěže je další způsob, jak pomoci chránit životní prostředí stejně tak jako zdraví zaměstnanců.”

8. SYMBIO Digital: kavárna s knihovnou

Symbio_digital_02

Symbio_digital_11

Symbio_digital_12

↑ Co firma řekla o svých kancelářích: „Naše práce je postavena na kreativitě, proto i prostory, ve kterých pracujeme, maximálně podporují kreativitu. Cílem je, aby nás prostor v kreativitě neomezoval, ale naopak ji maximálně podněcoval. Máme proto dostatek míst, kde se dá odpočívat a potkávat s ostatními kolegy, ale také vymýšlet a pracovat jinak, než při sezení u počítače. Přímo v kancelářích máme vlastní audiostudio a foto/video ateliér. Rozrůstající se počet dětí nás přiměl k vytvoření vlastní herny, takže není problém vzít si s sebou do práce děti. Hernu využíváme také pro kreativní schůzky. Máme malou kavárnu s inspirativní knihovnou, která obsahuje již téměř 300 knih.”

9. AVAST Software – Mobile Divison: zasedačka jako akvárium

AVAST_16

AVAST_08

AVAST_02

↑ Kanceláře Avastu navrhovali architekti Libor Kaplan a Tomáš Horalík. Grafiku vytvořila Veronika Valentová.

10. UNIFER: aristokratická místnost

Unifer_58

Unifer_10

Unifer_01

↑ Co firma řekla o svých kancelářích: „Interiér UNIFERu inspiruje studenty a zaměstnance k maximální kreativitě. Každá místnost je v jiném stylu, každý si tak může zvolit místo, kde se mu nejlépe pracuje. V „aristokratické“ místnosti je, kromě sbírky obrazů, povinnou výbavou například kord.  Ne náhodou. Patří řediteli PhDr. Stanislavu Gálikovi, aby při poradách vedení mohl lehce rozseknout jakýkoliv problém.”

11. Seznam.cz: kanceláře jako obýváky

seznam.cz2

seznam.cz1

seznam.cz3

↑ Co firma řekla o svých kancelářích: „Naše zasedačky jsou vytvářené tak, aby působily spíše jako obývací pokoje, kde je příjemné trávit čas, nežli úřední prostředí. Naše nejméně formální zasedačka, která se jmenuje Zboží.cz, je pro dva lidi, kteří mohou sedět na závěsných houpacích křesílkách. Je prosklená ze tří stran, takže je v ní velmi mnoho světla. Je určena spíše k přátelským jednáním a dolaďování detailů, jelikož v ní nejsou dokonce ani stoly. Samozřejmostí je však připojení k internetu.”

» Fotogalerie: jak vypadají kanceláře dalších 12 firem

Jobs.cz

Další články k tématu

Fotogalerie: firmy s netradičními kancelářemi

Minule jsme vás zavedli do 11 firem, které se probojovaly do užšího výběru nové soutěže CBRE Zasedačka roku. Tato soutěž si všímá originálně zařízených kanceláří a zasedaček v tuzemských firmách. Dnes vám ukážeme, jak to vypadá ve zbývajících 12 společnostech, které se dostaly na soutěžní shortlist. A kdo vyhraje? To porota oznámí v únoru. » Tři … číst více

5 znamení: jak poznáte, že je čas změnit práci

Dobře odvedenou práci šéf přechází mlčením. Ubíjí vás rutina. V práci je podstav a manažer s hledáním náhrady nespěchá. Přečtěte si, jakých 5 znamení říká, že je čas změnit práci. » 2 minuty čtení « 1. Neslyšíte „díky“ Můžete skákat po hlavě, ale šéf vždy zavrčí maximálně: Ale jo, šlo to. Poděkování za dobře odvedenou … číst více

7 typů lidí, kteří s vámi budou „soupeřit” o práci

Na klasickém pohovoru jste jen sami za sebe, ale v assessment centru je to jiné. Probíhá tak, že si personalisté na celý den pozvou skupinku nadějných uchazečů a zadávají jim různé úkoly. Docela hezky se ukáže, kdo se umí prosadit a kdo se spíš drží zpátky, kdo je v komunikaci přirozený a kdo tlačí na … číst více

Jak zůstat zdravý, když všichni okolo chrchlají

V MHD teď prská každý druhý a pokračuje to, sotva dorazíte do práce. Zároveň platí, že teď si opravdu, ale opravdu nemůžete dovolit ležet doma s chřipkou. Přečtěte si naše tipy, jak na podzim zůstat fit a pokud možno se nenakazit od kašlajících kolegů. 1. Ruce, ruce! Zdá se vám rada o mytí rukou banální? Nám … číst více