Studium MBA - dobrá volba

Důvody pro získání studium MBA programů mohou být různé. Na MBA dnes panuje mnoho názorů, najdete jak jeho zastánce, tak jeho odpůrce. Počet MBA studentů neklesá, tzn. že ti, kdo MBA studují, k tomu mají nějaký důvod. Několika držitelů MBA titulu jsme proto požádali, aby se s námi podělili o své zkušenosti se studiem. 

„Při výběru školy pro mne byla důležitá zejména mezinárodní akreditace programu a výuka v anglickém jazyce zajištěná zahraniční univerzitou s dobrým rankingem“, říká Ondřej Škorpil ředitel  Corporate Office  ČSOB.

Co si od získání titulu MBA slibujete a v čem vidíte jeho největší přínos?

Studiem MBA jsem si chtěl prohloubit a rozšířit své dosavadní znalosti. Na programu Chapman University mě lákala zejména atraktivní skladba předmětů přednášených erudovanými pedagogy z USA i Evropy.

 


Ondřej Škorpil je ředitelem  Corporate Office v ČSOB. Titul MBA získal na Anglo-americké vysoké škole. Když zrovna nestuduje nebo nepracuje, rád běhá, hraje squash, čte si, chodí do divadla a věnuje se enologii.

Jak vám studium MBA pomohlo ve vaší kariéře?

Přestože jsem bezprostředně po dokončení studia nezměnil zaměstnání ani pozici, jsem přesvědčen, že investice do programu MBA se ve střednědobém horizontu zúročí díky rozšířené nabídce pracovního uplatnění.

Podle čeho jste se rozhodoval při výběru školy?

Důležitá pro mě byla zejména dvě kritéria: mezinárodní akreditace programu a výuka v anglickém jazyce zajištěná zahraniční univerzitou s dobrým rankingem. Program Chapman University splňoval obě tyto podmínky a nadto nabízel výuku v mimořádném prostředí malostranského paláce v srdci Prahy.

Jak vás podporuje ve studiu vaše firma?

Přestože jsem si studium financoval z vlastních zdrojů, firma mě podporovala v tom, že jsem si mohl vybírat studijní volno a účastnit se i několikatýdenního studia na kalifornském kampusu Chapman University.

Kdybyste se znovu rozhodoval, studoval byste MBA nebo byste investoval do jiné formy vzdělávání?

Studium MBA byla dobrá volba a program nabízený Chapman University rovněž.

Kompletní přehled MBA programů a studia při práci najdete nově na Jobs.cz.

 

Další články k tématu

MBA Řízení lidských zdrojů

MBA zdaleka není jen o managementu a byznysu. Mít dobrého personalistu je klíček k úspěchu každé firmy. MBA v oblasti HR vám může pomoci se jím stát. Studijní MBA program Řízení lidských zdrojů je určen pro manažery personálních agentur, personalisty a všechny pracovníky, kteří se zabývají problematikou osobního rozvoje a personálního řízení organizace. Průběh studia … číst více

MBA a čeští zaměstnavatelé očima odborníka

Přes personální agentury se snaží najít práci tisíce lidí. Taktéž mnoho firem se při hledání toho správného zaměstnance obrátilo na některou z renomovaných českých personálních agentur. Jaké jsou v této oblasti názory na absolventy MBA studií? Na to jsem se zeptala jednatele agentury Personaliste.cz Ing. Pavla Plachého. Když za Vaší pomoci hledají firmy své budoucí … číst více

Prof. Tomáš Zima o svém MBA: Nechtěl jsem ústav řídit jen intuicí

Prof. MUDr. Tomáše Zimu, DrSc., už od dětství uchvacovaly přírodní vědy. Svůj život zasvětil především chemii, biochemii a dalším medicínským disciplínám. V současné době působí mj. jako děkan 1. lékařské fakulty UK, předseda Vědecké rady GA ČR, od roku 1999 je též přednostou Ústavu lékařské biochemie a laboratorní diagnostiky 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy (LF UK) … číst více

Nechte si zdarma poradit, jaké MBA vám sedne

Titul MBA vám může otevřít dveře k vysněné a skvěle placené práci. Jak si ale vybrat ten správný program v záplavě škol? Nechte si 3. prosince zdarma poradit na veletrhu Access MBA v Praze. » 2 minuty čtení « ↑ Absolventům MBA podle Financial Times stoupne plat v průměru o 100 procent. V 70 zemích včetně Česka … číst více