Studenti pozor: tyto firmy stojí o vaše nápady

Navrhnout obal, vymyslet projekt na zdravý životní styl, natočit film, narýsovat stavbu. K tomu všemu vybízejí firmy v soutěžích, které vypisují pro studenty. A některé z nich běží právě teď.

» 2 minuty čtení «

shutterstock_52486663

↑ Úspěch ve studentské soutěži je skvělá věc do životopisu.

Unilever výzva

Společnost Unilever cílí na všechny mladé lidi, kteří mají inovativní nápady v oblasti udržitelného rozvoje. Do soutěže se lze hlásit do 31. prosince 2014. Hlavní cenou je cesta na Srí Lanku, 70.000 Kč na realizaci vlastního projektu a až 30.000 Kč jako osobní odměna.

Stačí vymyslet projekt, jak přispět k udržitelnému rozvoji a zlepšení života v ČR, a to v jedné z následujícících oblastí:

  • Výživa a zdravý životní styl
  • Životní prostředí
  • Potravinový odpad
  • Diverzita na pracovním trhu
  • Příležitosti pro mladé

» Facebook soutěže

Daňová soutěž KPMG

Pokud se vyznáte v daních a jste studenty čtvrtého nebo pátého ročníku vysoké školy, vyzkoušejte si daňovou soutěž firmy KPMG. Soutěž probíhá od 8. října do 23. listopadu. Tato soutěž nevyžaduje zas tak mnoho úsilí – stačí vyplnit registrační formulář a dotazník s jedenácti uzavřenými otázkami s daňovou tematikou.

Pokud vyplníte osm a více otázek správně, zaprvé jste zařazeni do slosování o iPhone 5, zadruhé postupujete do druhého kola. V tom dostanete zadání čtyř příkladových otázek, které je třeba správně zodpovědět do 23. listopadu. A pokud budou odpovědi správné, budete při slosování o iPhone 5 zvýhodněni. Cenou pro toho nejlepšího bude iPad mini, šest nejlepších řešitelů se taky bude moci zúčastnit čtyřdenního tréninkového programu Stínování manažerů ve firmě KPMG v oddělení daňového poradenství.

» Více o této soutěži

Další soutěže pro studenty pravidelně pořádá třeba O2, ČEZ nebo České dráhy. Ať se pustíte do kterékoliv ze soutěží, přejeme hodně štěstí!

Mladý obal: zabalte cokoliv

Mladý obal je soutěž pořádaná firmou Model Obaly. Letos se pořádá již 20. ročník. Zadáním soutěže je vytvořit co nejkreativnější a přitom funkční obal na cokoliv, co máte rádi. Registrace do soutěže pro další rok probíhá do 27. března 2015.

„Proměňte obyčejnou věc v malý dárek, v zajímavý výroční artefakt, v narozeninové balení budící touhu. Zamyslete se, jak by třeba mohla vypadat jubilejní edice vašeho oblíbeného nápoje, parfému nebo čokolády. Navrhněte výroční kolekci, slavnostní přebal, originální balicí papír nebo krabičku na jakýkoli dárek. Buďte neotřelí, buďte inovativní, překvapte nás,“ píše firma na svých stránkách.

Studenti středních a vyšších odborných škol mohou vyhrát 5.000 – 20.000 Kč, vysokoškoláci a mladí designeři do 30 let až 30.000 Kč. Jeden z vítězů se zároveň bude moci zúčastnit třítýdenní stáže v Inovačním centru firmy.

Mladý obal: vítězové ročníku 2014

Ytong: pro středoškoláky i vysokoškoláky

Ytong vypisuje soutěže pro učně, středoškoláky i vysokoškoláky. Všechny jsou zaměřené hlavně na stavaře a architektonické obory.

Středoškolští studenti třetích a čtvrtých ročníků mají za úkol naprojektovat rodinný nebo bytový dům s využitím systému Ytong. Projekt je možné zařadit do školních osnov a využít pomoc vyučujících. Soutěž bude mít regionální a celostátní kolo a po skončení celostátních kol v České republice a na Slovensku proběhne kolo mezinárodní. Pro výherce jsou připraveny finanční odměny ve výši 1.000 – 4.000 Kč.

Uzávěrka projektů bude nejspíše v květnu 2015.

» Přesná pravidla soutěže

Ještě větší výzva čeká na studenty vysokoškolské. Jejich úkolem je navrhnout ubytovnu pro poutníky u Anežského kláštera v Praze, a to tak, aby architektonicky zapadala do historické struktury místa, a přitom využívala prvky a schémata přizpůsobená současným architektonickým směrům. Zadání obsahuje také některé povinné prvky stavby.

» Celé zadání soutěže

Nela Wurmová

Další články k tématu

6 zajímavých oborů na soukromých VŠ

Najít vysněné povolání bez předchozích zkušeností bývá pro absolventy stresující zážitek. Personalisté se totiž rádi řídí heslem, že praxe je nejlepší učitelka. Kde na soukromých vysokých školách získáte kromě biflování i tolik ceněné dovednosti v oboru? Vybrali jsme těchto 6 prakticky zaměřených oborů. 1. Literární tvorba Kde: Literární akademie Kdo v sobě objevil umělecké sklony a chtěl … číst více

Jobs.cz vám poradí, jaká škola vás bude bavit!

Příští rok maturujete  a otázka: „A co budeš dělat potom?“ vám způsobuje osypky? Vyrazte ve dnech 4. až 7. listopadu do Brna na veletrh Gaudeamus. Čeká vás tam mimo jiné TESTOVACÍ CENTRUM JOBS.CZ, kde vám poradíme, jaká vysoká škola vám bude nejlépe „slušet“. » 1 minuta čtení « ↑ Jobs.cz vám na veletrhu Gaudeamus poradí, … číst více

Chystáte se na VŠ? Bezplatné workshopy vám usnadní nástup ke studiu

První den v nové škole bývá takové malé osobní drama. Nervozita se nevyhýbá ani těm nejklidnějším povahám a při vstupu do nové třídy či posluchárny se srdce rozbuší snad každému. Nebylo by lepší seznámit se se školou a spolužáky už před začátkem školního roku a na podzim nastupovat jako zkušený mazák? Vysoká škola BIBS tuto … číst více

BIBS boduje v žebříčku zaměstnanosti absolventů. Mezi českými školami je na sedmé příčce

Vysoká škola BIBS je sedmou nejúspěšnější českou vysokou školou dle zaměstnanosti absolventů. Výsledek vyplývá z analýzy, v níž Český rozhlas srovnával více než šedesát tuzemských škol. BIBS je zároveň jednou z pouhých dvou mimopražských škol, které se umístily v nejlepší desítce. První příčka mezi všemi vysokými školami v Brně a sedmá v celorepublikovém srovnání – takového skóre dosáhl BIBS … číst více