Vysoká škola BIBS je sedmou nejúspěšnější českou vysokou školou dle zaměstnanosti absolventů. Výsledek vyplývá z analýzy, v níž Český rozhlas srovnával více než šedesát tuzemských škol. BIBS je zároveň jednou z pouhých dvou mimopražských škol, které se umístily v nejlepší desítce.
První příčka mezi všemi vysokými školami v Brně a sedmá v celorepublikovém srovnání – takového skóre dosáhl BIBS v žebříčku tuzemských vysokých škol podle míry zaměstnanosti jejich absolventů. S 98 procenty pracujících absolventů za sebou BIBS nechal dalších čtyřiapadesát veřejných i soukromých škol, včetně tak prestižních institucí jako je například Univerzita Karlova, Vysoká škola ekonomická či Masarykova univerzita.
Jen využitelné vědomosti
Za úspěšností absolventů vysoké školy BIBS stojí podle tiskové mluvčí Magdaleny Langerové důraz na praktické zaměření studia: „Všechny naše studijní programy, od toho bakalářského přes britský magisterský program MSc až po manažerský MBA, spojuje zcela zásadní věc – požadavek na využitelnost všech získaných vědomostí při práci. Učíme naše studenty to, co skutečně použijí v praxi. Ti pracující dokonce přicházejí do školy s reálnými problémy ze svých firem, které zde vyřeší v rámci studia. Další studenti při studiu zakládají vlastní podnikání, přičemž látku z výuky používají jako návod. No a jiní pak získávají zkušenosti na stážích v úspěšných firmách, takže po ukončení studia nemají problém s nedostatkem pracovních zkušeností a hledáním zaměstnání.“
Soukromé školy úspěšnější než veřejné
Zpráva Českého rozhlasu zpracovaná na základě dat Úřadu práce ČR a ministerstva školství mimo jiné dále odhalila, že soukromé školy jsou z hlediska zaměstnanosti absolventů úspěšnější než ty veřejné. Jak uvádí zpráva, z vysokých škol zamíří po ukončení studia na úřad práce 8,2 procent absolventů veřejných vysokých škol a 6,2 procent studentů soukromých škol. Vedle lepšího průměru soukromých vysokých škol je však třeba upozornit i na velký rozptyl jejich úspěšnosti – jsou mezi nimi takové, které nemají na úřadu práce jediného absolventa, i ty, které mají nezaměstnaných absolventů celou třetinu. Jen v Brně se mezi deseti školami s nejvyšší nezaměstnaností absolventů umístily tři soukromé vysoké školy.
Zdroj: Kde studovat, abyste neskončili na dlažbě: nejlepší a nejhorší vysoké školy
(Článek je komerční prezentace BIBS)