Plánování kariéry

Životopis, který vypadá jako chaotický seznam náhodně zastávaných povolání, personalistu zrovna neohromí. Mnohem lepší vyhlídky má uchazeč, jehož zkušenosti na sebe logicky navazují a doplňují se.

» Prozkoumejte nejnovější nabídky práce na Jobs.cz

shutterstock_planovani kariery

Co je potřeba vědět pro plánování kariéry:

  • Co umím? Realisticky zhodnoťte své vzdělání, praxi, jazykové znalosti a podobně.
  • Co pro mne znamená úspěch? Pro jednoho je to vysoký plat, pro druhého prestiž, další chce hlavně zažívat radost ze smysluplné práce…
  • Co mě baví? Každý by měl vědět, jaký typ pracovních činností mu vyhovuje a které naopak rád oželí, jestli je založením introvert nebo extrovert, zda má ambici řídit druhé nebo mu vyhovuje nechat se vést, jestli je spíše rozevlátý tvořivec nebo svědomitý systematik a podobně.
  • Co chci dělat? Jděte na to přes emoce. Vypište si profese, o kterých víte, že by vás přiměly říci: své zaměstnání dělám opravdu s radostí.
  • Co musím umět? Vyhledejte si na Jobs.cz konkrétní inzeráty na pozice, které vás lákají. Splňujete všechny vypsané požadavky? V čem jste nadprůměrní a co je naopak potřeba dohnat?
  • Co chci dělat za 10, 15 let? Nepodceňujte dlouhodobý pohled na vlastní kariéru. Začít řešit ve 45 letech, co budete dělat po padesátce, je pozdě.

» Prozkoumejte nejnovější nabídky práce na Jobs.cz

Další rady k tématu

Jak hledat nové zaměstnání

Shánění místa je zaměstnání na plný úvazek, zní známá průpovídka. Uchazeče čeká pročítání inzerátů, čekání na odpovědi, obcházení pohovorů… Poradíme, jak si hledání co nejvíce usnadnit. » Prozkoumejte nejnovější nabídky práce na Jobs.cz Hledání přes internet Zaměstnavatelé vystaví na Jobs.cz kolem 20 tisíc nabídek měsíčně. Je tedy určitě z čeho vybírat – například přes pokročilé vyhledávání. … číst více

Pracovní smlouvy a druhy úvazků

Víte, co je pružná pracovní doba nebo stlačený pracovní týden? A jaký je rozdíl mezi dohodou o pracovní činnosti a dohodou o provedení práce? PRACOVNÍ SMLOUVY A DOHODY 1. Pracovní smlouva na dobu určitou a neurčitou V každé pracovní smlouvě musí být uvedeny 3 základní náležitosti: druh práce místo výkonu práce den nástupu do zaměstnání. Jinak … číst více