Shánění místa je zaměstnání na plný úvazek, zní známá průpovídka. Uchazeče čeká pročítání inzerátů, čekání na odpovědi, obcházení pohovorů… Poradíme, jak si hledání co nejvíce usnadnit.
» Prozkoumejte nejnovější nabídky práce na Jobs.cz
Hledání přes internet
- Zaměstnavatelé vystaví na Jobs.cz kolem 20 tisíc nabídek měsíčně. Je tedy určitě z čeho vybírat – například přes pokročilé vyhledávání.
- Nejste pořád online? Založte si agenta Jobs.cz, který vám hledání zaměstnání výrazně usnadní. Agent bude inzeráty prohlížet podle vámi zvolených kritérií a na nejlepší nabídky vás každý den upozorní e-mailem.
- Firmy pátrají po nových tvářích i samy – například procházejí databázi profesních profilů na Jobs.cz. Založte si tento profil i vy – jednoduše jej pak zpřístupníte 23 tisícům zaměstnavatelů a dáte jim možnost oslovit vás s nabídkou napřímo.
Hledání přes mobil
- Pročítat pracovní inzeráty v tramvaji, v čekárně u lékaře nebo třeba v restauraci není problém.
- Také v mobilní verzi Jobs.cz je pro registrované připravený osobní profil s životopisem, možnost procházet doručené nabídky, možnost přidávat si inzeráty do oblíbených nebo nahlížet do historie vlastních reakcí.
- Zejména studenti ocení bezplatnou aplikaci Brigády do kapsy.
Hledání „v terénu“
- Kdo přišel o zaměstnání, měl by se do 3 dnů registrovat na úřadě práce v místě trvalého bydliště. Úředník jej zařadí do databáze a pomůže mu s vyřízením podpory v nezaměstnanosti. Úřady práce lidem také zajišťují a proplácejí rekvalifikační kurzy.
- Uchazeči se mohou obrátit i na personální agentury. Ty skutečně seriózní mají akreditaci ministerstva práce a sociálních věcí a od lidí nevybírají žádné poplatky. Personální agentury mají v databázi stovky až tisíce kandidátů, které průběžně nabízejí zaměstnavatelům, a to na dlouhodobé i krátkodobé kontrakty.
- Při hledání zaměstnání je dobré rozhodit i vlastní sítě – po známých, kamarádech…