Jak hledat nové zaměstnání

Shánění místa je zaměstnání na plný úvazek, zní známá průpovídka. Uchazeče čeká pročítání inzerátů, čekání na odpovědi, obcházení pohovorů… Poradíme, jak si hledání co nejvíce usnadnit.

» Prozkoumejte nejnovější nabídky práce na Jobs.cz

shutterstock_92384872

Hledání přes internet

  • Zaměstnavatelé vystaví na Jobs.cz kolem 20 tisíc nabídek měsíčně. Je tedy určitě z čeho vybírat – například přes pokročilé vyhledávání.
  • Nejste pořád online? Založte si agenta Jobs.cz, který vám hledání zaměstnání výrazně usnadní. Agent bude inzeráty prohlížet podle vámi zvolených kritérií a na nejlepší nabídky vás každý den upozorní e-mailem.
  • Firmy pátrají po nových tvářích i samy – například procházejí databázi profesních profilů na Jobs.cz. Založte si tento profil i vy – jednoduše jej pak zpřístupníte 23 tisícům zaměstnavatelů a dáte jim možnost oslovit vás s nabídkou napřímo.

Hledání přes mobil

  • Pročítat pracovní inzeráty v tramvaji, v čekárně u lékaře nebo třeba v restauraci není problém.
  • Také v mobilní verzi Jobs.cz je pro registrované připravený osobní profil s životopisem, možnost procházet doručené nabídky, možnost přidávat si inzeráty do oblíbených nebo nahlížet do historie vlastních reakcí.
  • Zejména studenti ocení bezplatnou aplikaci Brigády do kapsy.

Hledání „v terénu“

  • Kdo přišel o zaměstnání, měl by se do 3 dnů registrovat na úřadě práce v místě trvalého bydliště. Úředník jej zařadí do databáze a pomůže mu s vyřízením podpory v nezaměstnanosti. Úřady práce lidem také zajišťují a proplácejí rekvalifikační kurzy.
  • Uchazeči se mohou obrátit i na personální agentury. Ty skutečně seriózní mají akreditaci ministerstva práce a sociálních věcí a od lidí nevybírají žádné poplatky. Personální agentury mají v databázi stovky až tisíce kandidátů, které průběžně nabízejí zaměstnavatelům, a to na dlouhodobé i krátkodobé kontrakty.
  • Při hledání zaměstnání je dobré rozhodit i vlastní sítě – po známých, kamarádech…

Další rady k tématu

Plánování kariéry

Životopis, který vypadá jako chaotický seznam náhodně zastávaných povolání, personalistu zrovna neohromí. Mnohem lepší vyhlídky má uchazeč, jehož zkušenosti na sebe logicky navazují a doplňují se. » Prozkoumejte nejnovější nabídky práce na Jobs.cz Co je potřeba vědět pro plánování kariéry: Co umím? Realisticky zhodnoťte své vzdělání, praxi, jazykové znalosti a podobně. Co pro mne znamená … číst více

Pracovní smlouvy a druhy úvazků

Víte, co je pružná pracovní doba nebo stlačený pracovní týden? A jaký je rozdíl mezi dohodou o pracovní činnosti a dohodou o provedení práce? PRACOVNÍ SMLOUVY A DOHODY 1. Pracovní smlouva na dobu určitou a neurčitou V každé pracovní smlouvě musí být uvedeny 3 základní náležitosti: druh práce místo výkonu práce den nástupu do zaměstnání. Jinak … číst více