Pohled zaměstnavatelů

Titul MBA z kvalitní školy může být výtahem na lepší pozici. Sám o sobě však nezajistí, že vám zaměstnavatelé padnou k nohám. Co je může například zajímat?

shutterstock_mba nazory zamestanvatelu

 

Kde jste MBA získali? Škol nabízejících MBA studium je obrovské množství a jejich kvalita je rozdílná. Nepočítejte s tím, že si napíšete za jméno titul MBA a automaticky se stanete špičkovým manažerem. Zaměstnavatele bude jistě zajímat, kde jste studium absolvovali.

Studovali jste v angličtině? To do značné míry souvisí s předchozím bodem. MBA se dnes dá studovat i v češtině, ale mezi zaměstnavateli mají stále lepší zvuk programy se zahraniční akreditací, které jsou vedeny v angličtině.

Máte vysokou školu? Někteří uchazeči si myslí, že titulem MBA v životopise nahradí chybějící vysokou školu. Z pohledu zaměstnavatelů tomu tak není – MBA chápou spíše jako rozšiřující profesní vzdělávání pro manažery.

Jaká je vaše praxe? Nechlubte se MBA titulem, když máte jen chabou nebo žádnou praxi na manažerské pozici. Na studium se přihlaste raději až ve chvíli, kdy nasbíráte alespoň pětileté zkušenosti.

Další rady k tématu

O MBA programech

Jak probíhá MBA studium, kolik stojí a na co se jednotlivé programy zaměřují? Průběh MBA studia Kdy podat přihlášku? Termín přijímacího řízení si každá škola stanovuje sama, v zásadě se lze přihlásit v průběhu celého roku. Přijímací zkoušky zahrnují motivační pohovor, někdy i test manažerských dovedností nebo test z angličtiny. → Přehled škol nabízejících MBA studium Jak dlouho … číst více

Jak si vybrat MBA program

Škol nabízejících MBA studium je spousta, ne všechny nabízejí stejně kvalitní výuku. Podle čeho se při výběru školy orientovat? Studium MBA v Česku Akreditace – Hodně napoví, zda je daná škola členem CAMBAS – Asociace českých MBA škol. Lektorský tým – Zajímejte se o vyučující, kteří vás budou vzdělávat; o jejich praxi, vzdělání, zkušenosti. Chtějte … číst více