Jak si vybrat MBA program

Škol nabízejících MBA studium je spousta, ne všechny nabízejí stejně kvalitní výuku. Podle čeho se při výběru školy orientovat?

shutterstock_jak si vybrat mba

Studium MBA v Česku

Akreditace – Hodně napoví, zda je daná škola členem CAMBAS – Asociace českých MBA škol.

Lektorský tým – Zajímejte se o vyučující, kteří vás budou vzdělávat; o jejich praxi, vzdělání, zkušenosti. Chtějte znát podíl přednášejících ze zahraničí.

Spolužáci – S kým budete v ročníku, je velmi důležité. S těmito lidmi budete úzce spolupracovat, vyměňovat si zkušenosti, učit se jeden od druhého. Chtějte proto vědět dopředu, kdo budou vaši spolužáci.

Osobní reference – Můžete prostudovat 150 webů, nejvíce konkrétních informací a praktických rad vám přesto dá někdo, kdo už MBA program absolvoval.

Podle zaměření – Orientace MBA programů je široká, od managementu přes právo až po veřejnou správu.

Studium MBA v zahraničí

Přihlásit se můžete i na některou ze zahraničních škol. Napovědět vám mohou například tyto žebříčky, v nichž jsou uvedeny nejlepší školy podle Financial Times a U. S. News za poslední roky.

Orientovat se lze také podle výčtu nejlepších škol nabízejících MBA program, jak je uvádí The Economist.

Další rady k tématu

O MBA programech

Jak probíhá MBA studium, kolik stojí a na co se jednotlivé programy zaměřují? Průběh MBA studia Kdy podat přihlášku? Termín přijímacího řízení si každá škola stanovuje sama, v zásadě se lze přihlásit v průběhu celého roku. Přijímací zkoušky zahrnují motivační pohovor, někdy i test manažerských dovedností nebo test z angličtiny. → Přehled škol nabízejících MBA studium Jak dlouho … číst více

Pohled zaměstnavatelů

Titul MBA z kvalitní školy může být výtahem na lepší pozici. Sám o sobě však nezajistí, že vám zaměstnavatelé padnou k nohám. Co je může například zajímat?   Kde jste MBA získali? Škol nabízejících MBA studium je obrovské množství a jejich kvalita je rozdílná. Nepočítejte s tím, že si napíšete za jméno titul MBA a automaticky se stanete … číst více