Kurzy, které vás připraví na přijímačky

K přijímačkám na vysokou míří stále více zájemců. Abyste se prosadili v silné konkurenci, musíte umět něco navíc. Své šance na přijetí můžete razantně zvýšit, když absolvujete přípravný kurz. Projdete si látku, kterou potřebujete k přijímačkám. Procvičíte si typické otázky z minulých testů a vyzkoušíte si zkoušku nanečisto.

» 2 minuty čtení «

shutterstock_160647371

↑ Máte vítr z přijímaček? Zatím máte spoustu času na trénink.

Kurz od agentury, nebo z vysoké

Záleží, jestli už víte, kterým směrem se v budoucnu chcete vydat. Máte-li vybranou konkrétní školu a obor, zamiřte na kurz přímo tam. Náplň přesně kopíruje učivo, které budete potřebovat k přijímačkám. Navíc si nanečisto vyzkoušíte různé varianty testů. O kvalitu přednášek nemusíte mít strach. Vedou je přímo vysokoškolští učitelé. Na druhou stranu někdy bývají posluchárny namačkané k prasknutí.

» Vysoké školy: všechny obory

Na zkušenou do agentury

Druhá možnost kam zamířit, jsou vzdělávací agentury. Příprava je více obecná, abyste mohli poznatky zúročit u přijímacích zkoušek na jakékoli vysoké škole. Výuka probíhá v užším kolektivu. Agentur je celá řada a jistě nějakou najdete i poblíž vašeho bydliště.

Některé školy upustily od vlastních přijímaček a přešly na unifikované Národní srovnávací zkoušky. Momentálně je plně uznává nebo k nim částečně přihlížejí desítky fakult. Pokud se chystáte na takovou vysokou školu, zamiřte na kurz, který vás připraví na test obecných studijních předpokladů.

» SCIO testy nanečisto: zkuste si je zdarma

Kdy se přihlásit?

Vysoké školy začínají celoroční kurzy většinou spolu se začátkem semestru, tedy v říjnu a v únoru. Do agentury můžete zamířit kdykoli. Vypisují přípravné kurzy v průběhu celého roku.

Sbohem, volná soboto

Přípravné kurzy vám dávají vědomosti, ale také berou čas. Budete muset obětovat část svého volna. Smiřte se s tím, že zatímco ostatní si budou užívat víkend plnými doušky, vy budete sedět v posluchárně. Harmonogram přednášek se liší škola od školy. Obvykle se konají jednou za 14 dní, ty intenzivnější dokonce každý týden. Existují kurzy, které probíhají ve všední dny odpoledne. Většinou je nabízí vzdělávací agentury.

Kolik za to zaplatím?

Jak hluboko sáhnete do kapsy, ovlivňuje mnoho faktorů. Zajímejte se o celkový počet kurzových hodin nebo kolik vás bude na přednášce. Některé kurzy jsou dražší, protože dostanete zadarmo učebnice, skripta, testy a další materiály. Za běžný půlroční kurz zaplatíte od 2.000 do 7.000 korun.

Výhodnější startovní pozice

Nezapomeňte, že ani sebelepší přípravný kurz vás na vysokou školu nedostane. Získáte pouze výhodnější startovní pozici v přijímacích zkouškách. Abyste uspěli, budete muset učení ještě obětovat mnoho večerů.

Jan Hruška

Další články k tématu

Nevzali vás na školu? Poradíme, kdy má smysl odvolání

Když dostanete z vysoké školy vyrozumění, že vás nepřijali, prvními pocity mohou být zklamání, marnost i vztek. Někdy do vašeho výkonu při přijímacích zkouškách zasáhnou věci, které nemůžete ovlivnit – horko, hluk, nejasná formulace otázek. Ještě ale není vše ztraceno – můžete se odvolat. ↑ Poradíme vám, co napsat do odvolání na vysokou školu. Všichni se … číst více

6 zajímavých oborů na soukromých VŠ

Najít vysněné povolání bez předchozích zkušeností bývá pro absolventy stresující zážitek. Personalisté se totiž rádi řídí heslem, že praxe je nejlepší učitelka. Kde na soukromých vysokých školách získáte kromě biflování i tolik ceněné dovednosti v oboru? Vybrali jsme těchto 6 prakticky zaměřených oborů. 1. Literární tvorba Kde: Literární akademie Kdo v sobě objevil umělecké sklony a chtěl … číst více

Nebuď za hlupáka: jak nasát všeobecný přehled

Někteří lidé dokážou hodiny a hodiny hovořit na své oblíbené téma, ale v ostatních oblastech jsou naprosto ztracení. Chybí jim totiž základní společenská dovednost: všeobecný rozhled. Vynikající orientace v mnoha rozličných oblastech lidského vědění z vás udělá nejen dobrého společníka, ale dostane vás i na vysokou školu. Vítězové a poražení Viděli jste někdy nějakou vědomostní televizní hru? Vítězné … číst více

Přijímačky se blíží. Co při nich zúročíte?

Možná už vám dorazila pozvánka k přijímacím zkouškám. A my pro vás máme rady, jak u nich můžete zazářit. Vysoké školy berou v potaz kvalitní seznam přečtené literatury, výsledky z olympiád, jazykové zkoušky, dobré známky na maturitním vysvědčení i vlastní tvorbu. Zjistěte, co je důležité pro váš obor a přijetí máte v kapse. » 2 … číst více