Kam na vysokou? Poradí veletrh Gaudeamus

Dnes a zítra hostí pražské výstaviště v Holešovicích Gaudeamus – největší veletrh pomaturitního studia. Kromě zástupců vysokých škol tam potkáte třeba i možné budoucí zaměstnavatele. Veletrh je návštěvníkům po oba dny přístupný od 8 do 16 hodin.

shutterstock_125717870

Vysoké školy na jednom místě

Víte, co chcete studovat, ale nejste si jisti, které školy studium nabízejí? Zamiřte na Jobs.cz. V sekci Vysoké školy stačí do vyhledávače zadat žádaný obor a hned se dozvíte, kde všude jej mají v nabídce. Kromě informací o oboru také rychle najdete základní informace o fakultě, přijímacích zkouškách nebo údaj, zda se dá studium zvládnout i kombinovanou formou. V našem přehledu najdete veřejné i soukromé vysoké školy.

Na co se hodíte?

Učit, nebo uzdravovat? Pokud se řadíte ke skupině nerozhodných, můžete vyzkoušet test Na co se hodím. Za 15 minut získáte další informaci, která doplní vaši intuici a doporučení učitelů a rodičů. Kromě tipu, co studovat, okamžitě uvidíte i přehled fakult, které doporučené studium nabízejí. Tip: Vlastníci chytrých telefonů si mohou test stáhnout jako aplikaci a vyplnit třeba cestou do školy.

Zeptejte se osobně

Studenti z Prahy a okolí mohou zavítat na veletrh pomaturitního studia Gaudeamus. Ve dnech 28. a 29. ledna se na vás na holešovickém výstavišti těší zástupci vysokých a vyšších odborných škol a představitelé zahraničních univerzit. Nasát atmosféru můžete od 8 do 16 hodin. Pokud se nechcete tlačit s ostatními studenty u stánků nejžádanějších vysokých škol, vyrazte brzy zrána nebo kolem oběda. Pozor ale na odpolední čas, mnozí vystavovatelé totiž balí ještě před „zavírací hodinou“.

Nejen vysoké školy

Studiem na vysoké škole se vám otevírají příležitosti k zajímavým brigádám, přivýdělkům, zahraničním studijním a pracovním pobytům a dalším příležitostem, které obohatí nejen váš studentský život, ale i životopis, který předložíte svému prvnímu zaměstnavateli. Některé z těchto možností můžete poznat přímo na veletrhu Gaudeamus. Zastavte se třeba u stánku Jobs.cz (expozice 38) a nechte si poradit.

Na co se ptát?

Počítejte s tím, že zvláště u stánků žádaných univerzit bude nával. Neztrácejte proto čas a ptejte se jen na to, co jste na webu školy nenašli. Pomůže vám škola zajistit ubytování? Pořádá fakulta přípravné kurzy k přijímacích zkouškám nebo ke studiu do prvního ročníku? Jaká je šance, že se dostanete na odvolání? Můžete v průběhu studia změnit obor? Přerušit studium? Opakovat předměty? Získat individuální studijní plán? Odjet na studium do ciziny? Tyto informace zpravidla na webových stránkách fakult nenajdete, mohou vám ale napovědět, jaký přístup můžete od vybrané vysoké školy očekávat.

Lenka Kováříková

Další články k tématu

Velký přehled: termíny přihlášek na vysoké školy

Uchazeči o studium na vysoké škole zpravidla vnímají konec února jako nejpozdější termín pro zaslání přihlášek. To stále platí pro Univerzitu Karlovu, Ostravskou univerzitu, Slezskou univerzitu, Masarykovu univerzitu, Univerzitu Palackého nebo Univerzitu Hradec Králové. Ostatní veřejné vysoké školy počítají s pozdějším odevzdáním přihlášek, někdy se nejzazší doba liší i v rámci jednotlivých fakult. Přinášíme vám … číst více

Pro studenty: jak získat praxi, kterou firmy ocení?

Jak zaujmout zaměstnavatele, když právě končíte školu a kolonka „pracovní zkušenosti“ ve vašem životopise zeje prázdnotou? Podle výzkumu, který mezi absolventy a firmami pravidelně pořádá kariérní portál Jobs.cz, zaměstnavatele kromě vystudovaného oboru nejvíce zajímá právě praxe v oboru. Co máte ale dělat, když vás na brigádě pustí tak akorát ke kopírce? Jednou z možností je … číst více

Jobs.cz vám poradí, jaká škola vás bude bavit!

Příští rok maturujete  a otázka: „A co budeš dělat potom?“ vám způsobuje osypky? Vyrazte ve dnech 4. až 7. listopadu do Brna na veletrh Gaudeamus. Čeká vás tam mimo jiné TESTOVACÍ CENTRUM JOBS.CZ, kde vám poradíme, jaká vysoká škola vám bude nejlépe „slušet“. » 1 minuta čtení « ↑ Jobs.cz vám na veletrhu Gaudeamus poradí, … číst více

Chystáte se na VŠ? Bezplatné workshopy vám usnadní nástup ke studiu

První den v nové škole bývá takové malé osobní drama. Nervozita se nevyhýbá ani těm nejklidnějším povahám a při vstupu do nové třídy či posluchárny se srdce rozbuší snad každému. Nebylo by lepší seznámit se se školou a spolužáky už před začátkem školního roku a na podzim nastupovat jako zkušený mazák? Vysoká škola BIBS tuto … číst více