Je nejvyšší čas shánět brigádu na léto

Rvačka o zajímavá brigádnická místa na letní prázdniny 2013 začala. A šance uspět je vyšší než loni, nabídek je totiž více. V průběhu května zaměstnavatelé umístí na portál Jobs.cz asi 6,5 tisíce míst pro brigádníky. Je ale potřeba jednat rychle: počátkem června už bude většina atraktivních pozic pryč.

shutterstock_162940859

Není na co čekat

Se sháněním sezónní práce nebo letního přivýdělku proto neotálejte. S hledáním vám pomůže sekce Brigády na portálu Jobs.cz, kde si snadno zobrazíte nejnovější nabídku brigád pro váš region. Každý den přibývají desítky nových nabídek, rychle se však obsazují.

Stáhněte si aplikaci Brigády do kapsy

Pokud vlastníte chytrý telefon, stáhněte si zdarma aplikaci Brigády do kapsy a sledujte nabídku volných míst kdykoliv – například v MHD, o přestávce ve škole nebo v restauraci. Aplikace Brigády do kapsy (dostupná pro iPhone, Android a Windows Phone) pro vás vyhledá  brigády ve vybraném regionu a umožňuje na vhodnou nabídku okamžitě reagovat voláním na uvedené číslo či odesláním e-mailu. Získáte tak náskok před ostatními uchazeči.

TIP: Založte si účet na Můj Jobs a aktivujte si Agenta. Ten pro vás na základě zadaných kritérií bude prohledávat nabídky práce na zkrácený úvazek a upozorní vás na ně. Služby agenta jsou samozřejmě zdarma.

Výdělek: 80 až 110 korun za hodinu

Odměna za hodinu brigádnické výpomoci se letos pohybuje v rozmezí 80 až 100 korun. V některých oborech, například v reklamě, odměna stoupá až ke 150 korunám. Výjimečně je možné narazit na nabídky brigád za více než 200 korun na hodinu.

Nejbohatší nabídku brigád lze najít v Praze a jejím okolí a v Jihomoravském kraji. Nejvíce brigádníků firmy poptávají v administrativě, ve službách a v prodeji a obchodě. Mezi další často obsazované obory patří marketing, gastronomie a pohostinství a manuální a řemeslné práce.

Znalost jazyků zvyšuje plat

Například brigádník či brigádnice na administrativní pozici si vydělá kolem 70 až 100 korun na hodinu. Firmy požadují dobrou znalost práce na počítači. Pokud společnost potřebuje administrativního brigádníka s aktivní znalostí angličtiny nebo jiného jazyka, hodinová odměna stoupá na 110 až 120 korun. U manuálních brigádnických pozic se hodinové platy pohybují v závislosti na regionu a oboru od 65 do 90 korun.

Tip: Najděte si letní jazykový kurz

Praxe pro studenty

Letní nebo i dlouhodobá brigáda pomůže vysokoškolským studentům získat potřebnou praxi. Zaměstnavatelé totiž skoro vždy dají přednost absolventovi, který se už během studia snažil pracovat a zlepšovat se ve svém oboru. U mnoha nabídek brigád firmy přímo zdůrazňují, že pozice je vhodná pro studenty.

TIP: Pokud jste student, zkuste si najít [!! Zrušen odkaz: http://www.jobs.cz/poradna/clanky/vysoke-skoly/firmy-oteviraji-staze-pro-studenty-mist-je-840/ !! placenou stáž !!] ve firmě.

Řešení pro ostatní

Brigády však zdaleka nejsou určeny jen mladým lidem a studentům. Umožní sehnat přivýdělek i lidem, kteří mají s hledání práce na stálý úvazek problém. „Zaměstnavatelé jsou letos celkem opatrní, počet pozic na plný úvazek se od začátku jara zvyšuje jen velmi pozvolna. Tato situace však nahrává zájemcům o brigády a sezónní výpomoci. Počet těchto míst roste rychleji než v předešlých letech,“ uvádí Tomáš Ervín Dombrovský, analytik společnosti LMC, která provozuje portál Jobs.cz.

Jana Machálková, Jobs.cz

Kam dál?

Brigády do kapsy – mobilní aplikace ke stažení zdarma

Další články k tématu

Kdy nejlépe hledat brigádu na léto? Teď!

Portál Jobs.cz právě nabízí asi 1500 míst pro brigádníky. Vyberete si? Nejvíce příležitostí lze najít ve službách, administrativě, prodeji a obchodě. Za hodinu práce se platí nejčastěji 75 až 100 korun. Květen to jistí Letní brigády a sezónní práce nezajímají pouze studenty, ale i ty, kteří delší dobu marně shánějí místo na plný úvazek. Pokud … číst více

Co můžete dělat v létě a později si to napsat do životopisu

Zkušenosti, zkušenosti, zkušenosti – magické zaklínadlo personalistů, na které narážejí čerství absolventi. Při hledání brigády myslete na budoucnost a hledejte práci, kterou se můžete směle pochlubit v životopise. Doplňování zboží, práce ve skladu nebo u pásu personalisty rozhodně neoslní. Které brigády naopak mohou být odrazovým můstkem? ↑ I vedení dětí na táboře si později můžete dát … číst více

Brigáda mimo kancelář: průvodce turistů Prahou

Eva Pešková už čtvrtým rokem provádí turisty po Praze. Letos dokončila vysokou školu a chystá se za pracovními zkušenostmi do zahraničí. Provádění ale stále považuje za krásnou práci, která se dá velmi dobře zkombinovat se studiem. O tom, jak zvládnout prohlídkovou trasu s padesátkou turistů v zádech a co je pro takovou práci vlastně potřeba, … číst více

První brigáda v životě: S tímto návodem se neztratíte

Jedna kapsa prázdná, druhá vysypaná. Studentský život něco stojí a peněženka rodičů není nevysychající studna. Kdo chce víc, musí na brigádu. Poradíme vám, jak zatočit se smlouvami, daněmi a dalšími pracovními záludnostmi. » 3 minuty čtení « ↑ Hledáte první brigádu? Víme, co se hodí vědět. Neohrnujte nos Brigáda za vámi sama nepřijde. Abyste si … číst více