Je nejvyšší čas shánět brigádu na léto

Rvačka o zajímavá brigádnická místa na letní prázdniny 2013 začala. A šance uspět je vyšší než loni, nabídek je totiž více. V průběhu května zaměstnavatelé umístí na portál Jobs.cz asi 6,5 tisíce míst pro brigádníky. Je ale potřeba jednat rychle: počátkem června už bude většina atraktivních pozic pryč.

shutterstock_162940859

Není na co čekat

Se sháněním sezónní práce nebo letního přivýdělku proto neotálejte. S hledáním vám pomůže sekce Brigády na portálu Jobs.cz, kde si snadno zobrazíte nejnovější nabídku brigád pro váš region. Každý den přibývají desítky nových nabídek, rychle se však obsazují.

Stáhněte si aplikaci Brigády do kapsy

Pokud vlastníte chytrý telefon, stáhněte si zdarma aplikaci Brigády do kapsy a sledujte nabídku volných míst kdykoliv – například v MHD, o přestávce ve škole nebo v restauraci. Aplikace Brigády do kapsy (dostupná pro iPhone, Android a Windows Phone) pro vás vyhledá  brigády ve vybraném regionu a umožňuje na vhodnou nabídku okamžitě reagovat voláním na uvedené číslo či odesláním e-mailu. Získáte tak náskok před ostatními uchazeči.

TIP: Založte si účet na Můj Jobs a aktivujte si Agenta. Ten pro vás na základě zadaných kritérií bude prohledávat nabídky práce na zkrácený úvazek a upozorní vás na ně. Služby agenta jsou samozřejmě zdarma.

Výdělek: 80 až 110 korun za hodinu

Odměna za hodinu brigádnické výpomoci se letos pohybuje v rozmezí 80 až 100 korun. V některých oborech, například v reklamě, odměna stoupá až ke 150 korunám. Výjimečně je možné narazit na nabídky brigád za více než 200 korun na hodinu.

Nejbohatší nabídku brigád lze najít v Praze a jejím okolí a v Jihomoravském kraji. Nejvíce brigádníků firmy poptávají v administrativě, ve službách a v prodeji a obchodě. Mezi další často obsazované obory patří marketing, gastronomie a pohostinství a manuální a řemeslné práce.

Znalost jazyků zvyšuje plat

Například brigádník či brigádnice na administrativní pozici si vydělá kolem 70 až 100 korun na hodinu. Firmy požadují dobrou znalost práce na počítači. Pokud společnost potřebuje administrativního brigádníka s aktivní znalostí angličtiny nebo jiného jazyka, hodinová odměna stoupá na 110 až 120 korun. U manuálních brigádnických pozic se hodinové platy pohybují v závislosti na regionu a oboru od 65 do 90 korun.

Tip: Najděte si letní jazykový kurz

Praxe pro studenty

Letní nebo i dlouhodobá brigáda pomůže vysokoškolským studentům získat potřebnou praxi. Zaměstnavatelé totiž skoro vždy dají přednost absolventovi, který se už během studia snažil pracovat a zlepšovat se ve svém oboru. U mnoha nabídek brigád firmy přímo zdůrazňují, že pozice je vhodná pro studenty.

TIP: Pokud jste student, zkuste si najít [!! Zrušen odkaz: http://www.jobs.cz/poradna/clanky/vysoke-skoly/firmy-oteviraji-staze-pro-studenty-mist-je-840/ !! placenou stáž !!] ve firmě.

Řešení pro ostatní

Brigády však zdaleka nejsou určeny jen mladým lidem a studentům. Umožní sehnat přivýdělek i lidem, kteří mají s hledání práce na stálý úvazek problém. „Zaměstnavatelé jsou letos celkem opatrní, počet pozic na plný úvazek se od začátku jara zvyšuje jen velmi pozvolna. Tato situace však nahrává zájemcům o brigády a sezónní výpomoci. Počet těchto míst roste rychleji než v předešlých letech,“ uvádí Tomáš Ervín Dombrovský, analytik společnosti LMC, která provozuje portál Jobs.cz.

Jobs.cz

Kam dál?

Brigády do kapsy – mobilní aplikace ke stažení zdarma

Další články k tématu

Na Jobs.cz je teď rekordně brigád

Sháníte předvánoční brigádu? Potom je nejvyšší čas začít se o možnosti přivýdělku zajímat. A máme pro vás dobrou zprávu: na Jobs.cz nyní najdete rekordní počet brigád. Firmy aktuálně shánějí o 20 procent více pomocníků než ve stejnou dobu loni. Služby, administrativa, prodej a obchod Zatímco počet míst na plný nebo částečný úvazek v meziročním srovnání stagnuje, … číst více

Průvodce světem pracujícího studenta

Díky práci při studiu si nejen vyděláte peníze na veselý život, ale hlavně získáte praxi, kterou pak můžete oslňovat personalisty. Jaká jsou pravidla práce při studiu? ↑ Chystáte se na brigádu? Poradíme, jak se vyznat ve smlouvách. Jestli si chcete finančně přilepšit, máte na výběr z několika typů pracovních smluv. Každá má své klady a zápory. … číst více

První brigáda v životě: S tímto návodem se neztratíte

Jedna kapsa prázdná, druhá vysypaná. Studentský život něco stojí a peněženka rodičů není nevysychající studna. Kdo chce víc, musí na brigádu. Poradíme vám, jak zatočit se smlouvami, daněmi a dalšími pracovními záludnostmi. » 3 minuty čtení « ↑ Hledáte první brigádu? Víme, co se hodí vědět. Neohrnujte nos Brigáda za vámi sama nepřijde. Abyste si … číst více

Brigády, kde uplatníte to, co umíte nejlépe

Nic proti doplňování zboží, ale taková brigáda vás nejspíš nikam neposune. Najděte si přivýdělek, kde uplatníte to, co umíte nejlépe. Vybrali jsme těchto 10 zajímavých brigád pro odborníky a specialisty. A tady je dalších 300. » 1 minuta čtení « ↑ Najděte si na léto brigádu, která se vám bude hodit i jako zmínka do životopisu. … číst více