Inspirujte se od úspěšných manažerů: Co číst v létě?

Vezměte si letos k vodě knížku, která vás inspiruje a obohatí. Zeptali jsme se špiček v oblasti kariéry a vzdělávání, jakou knížku by vám přibalily k opalovacímu krému. Kritéria? Schroustat na jeden zátah a po přečtení nastartovat osobní efektivitu, strategické myšlení a kreativitu.

letni cteni

↑ Máme pro vás 7 tipů na prázdninové čtení k vodě.

Zen a hotovo

Milan Jasný, generální ředitel společnosti LMC (provozuje portál Jobs.cz)

„Doporučuji knihu Zen To Done od Lea Babauta. Je velmi jednoduchým způsobem nápomocná v nikdy nekončícím boji s time managementem a organizací projektů. Těm, kteří si chtějí odpočinout od strastí běžného života, pak doporučuji knihu Bena Duprého: Filozofie – 50 myšlenek, které musíte znát. Je to výborný, srozumitelný a hlavně skutečně zábavný úvod do západní filozofie, který inspiruje k dalšímu poznávání.”

Jak meditovat kdykoliv a kdekoliv

Kateřina Drongová, šéfredaktorka redakce Ekonomie a podnikání, nakladatelství Grada Publishing

„Doporučuji knížku Rychlé meditace pro zklidnění těla a mysli – Jak meditovat kdykoliv a kdekoliv. Díky ní si svou letní dovolenou u vody – možná úplně poprvé v životě – opravdu užijete. Už vám nebudou utíkat myšlenky k tomu, co se děje v práci, co vás čeká po návratu nebo co jste měli doma udělat jinak. Je to skvělý pocit prožívat to, co je tady a teď.”

OSO! Opravdu Správná Otázka!

Martin Jelínek, marketingový ředitel, vzdělávací agentura Motiv P 

„Otázka ‚proč‘ konečně dostává svůj smysl. OSO pojednává o praktických problémech velmi jednoduchou formou. Kniha je sepsána formou příběhů, takže jde o ideální letní čtení.”

Přesvědčivá prezentace

Věra Svobodová, ředitelka Neziskovky.cz

„Osobně bych doporučila knížku Přesvědčivá prezentace od Olgy Medlíkové. Příjemně čtivou formou se člověk dozví tipy, jak  prezentovat. To potřebují nejen manažeři v byznysu a v neziskových  organizacích, ale každý, kdo chce být v komunikaci úspěšný.”

Snězte tu žábu

Zdenka Vostrovská, předsedkyně představenstva a výkonná ředitelka vzdělávací společnosti 1. VOX

„Osobně bych doporučila čtení k vodě Snězte tu žábu od Briana Tracyho. Celé je to o tom, jak být efektivnější, výkonnější a tím pádem i spokojenější. Celá kniha je malého formátu, která se vejde i do kabelky a ještě ke všemu je čtivá.”

Jediná věc

Zbyněk Rozbořil, psycholog a kouč

„V poslední době jsem si moc užil knihu Jediná věc od Garry Kellera. Je to útlá knížka s poctivým návodem, jak efektivně budovat návyky. Navíc díky černočerveným trefným obrázkům je i zábavná, záživná a moderní. S čistým svědomím doporučuji k letnímu rybníku.”

Speciální tip: Svět, který skončil včera

Pokud si naopak chcete od všech návodů na lepší využití času odpočinout, sáhněte třeba po knize Svět, který skončil včera. Zjistěte proč:

Tomáš Baránek, ředitel nakladatelství Jan Melvil Publishing

„Můj tip tentokrát směřuje k novince knize Svět, který skončil včera antropologa Jareda Diamonda. Je to nesmírně poutavé a poučné čtení od nositele Pulitzerovy ceny, který strávil velkou část života mezi kmeny Papui Nové Guinei, aby zjistil, jak žijí a jak se mění pod tlakem moderní civilizace. Výsledkem jeho životního úsilí jsou odpovědi na otázky, zda a co se můžeme od našich předků přiučit. Od této knihy se neodtrhnete a navíc: už nikdy se nebudete na život a svět kolem nás dívat stejně.”

Lenka Mydlová

Další články k tématu

Kreslením v práci zlepšíte nejen nudné porady

Pokud něco vyprávíte a současně to i nakreslíte, vaši posluchači si zapamatují o 60 procent více informací. Umět rychle načtrtnout schéma, proces nebo rovnou celý příběh se může ve firemním prostředí hodit. Díky obrázkům vaši kolegové lépe pochopí, co jim chcete sdělit. Navíc vám budou věnovat větší pozornost, než když jim budete předčítat text z … číst více

Když se holky učí programovat

Mnoho žen má z IT respekt. Programování? Ne ne, to rozhodně není pro mě, kroutí hlavou. Právě pro ně je tu projekt RailsGirls – víkendové programátorské školení určené i začátečnicím. Holky si vyzkouší základy programování a zjistí, že to zase takový strašák není. Nechodí jen programátorky RailsGirls je projekt z Finska, který se rozšířil do mnoha států. Češky … číst více

Co musí umět výborný obchodní zástupce

Slovo „ne“ k práci obchodního zástupce patří, říká školitelka a koučka obchodních reprezentantů Ivana Sáčková . Jaké chyby by se měli začátečníci vyvarovat? „Nesmí z nich být cítit, že chtějí za každou cenu prodat. Zákazník to vycítí a stáhne se,” radí Ivana Sáčková  v rozhovoru pro portál Jobs.cz. Obchodní zástupce je jednou z nejčastěji nabízených pracovních pozic. Lidé s … číst více

5 inspirativních knih, které přečtete za odpoledne

Cítíte se někdy v roli manažera jako Alenka v říši divů? 100 zlatých pravidel jak být nejlepším manažerem. 10 nejdražších manažerských chyb. 99 tipů pro úspěšné vedení lidí. Jak asi tušíte, jen přečtením stohu manažerských knih se z vás všemi milovaný a inspirativní šéf nestane. Pro ty, kteří hledají inspiraci v příbězích spíše než v „zaručených návodech“, jsme vybrali … číst více