Neřešte to tolik | Štěstí je pracná věc | Budoucnost štěstí
Neřešte to tolik
Německý filozof Jozef Pieper po 2. světové válce přišel s tezí, že žijeme v době „totální práce“; znamená to, že vše, co děláme, má nějaký vztah k naší práci. Například když máme volno, není to „jen tak“, ale vnímáme ho jako přestávku v práci. Je to dobře nebo špatně? A jaký to má vliv na to, jak se na pracovišti cítíme?
Zajímavý článek na magazínu Quartz tvrdí, že klíčem ke štěstí je uvolnit se, nebrat věci tolik vážně. Jinými slovy: Nejde o to pracovat méně, ale méně to řešit. » Přečíst článek
Štěstí je pracná věc
Happiness management zní jako taková ta pracovní pozice, kterou si vymyslela znuděná kancelářská vyšší střední třída, která už roupama neví co by. Přitom je ale faktem, že ve větších kolektivech je pocit štěstí a spokojenosti důležitým předpokladem k tomu, aby vše fungovalo. A mít na vizitce „happiness manager“ bude v budoucnu čím dál častější.
V tomto článku se tématu profesionalizace štěstí věnuje server Business Info. » Přečíst článek
Budoucnost štěstí
To je trochu zvláštní sousloví, že? Když je někomu fajn, většinou to vnímá jako absolutní pocit spjatý s konkrétním okamžikem, ne jako něco, co se dá kvantifikovat, různě porovnávat a ohýbat do škatulek. V následujícím videozáznamu panelu na World Government Summit nicméně trojice vysoce uznávaných vědců debatuje právě o této otázce: Jaká je budoucnost štěstí? A dává tato otázka vůbec smysl?
Na video se vyplatí podívat už kvůli extatickému výkonu moderátora Richarda Questa z CNN. Přesvědčte se sami: