I bez praxe a superschopností: 900+ nabídek pro absolventy

Čím budeš, až vyrosteš? Dokud jste byli malí, sypali jste ze sebe učitelky, hasiče, kosmonauty a baletky jako taháky z rukávu státnicové košile. Když se vás ale po promoci zeptá rodina znova a vy stále své první místečko nemáte, už to taková sranda není. Naštěstí i absolventi si dnes mohou svou práci vybírat. Zaměstnavatelé to vědí a na FirstJobs vám nabízejí zajímavou práci, která nevyžaduje pětiletou praxi a schopnosti supermana.

FirstJobs je online veletrh pracovních příležitostí pro studenty a absolventy. Zhruba 30 zaměstnavatelů na webu nabízí více než 900 pracovních míst na plný i částečný úvazek, stáží a brigád pro absolventy i studenty vysokých a středních škol.

FirstJobs: 900+ nabídek pro absolventy a studenty

Firmy vědí, že jen na inzerát vás nenalákají. Přímo na stránkách FirstJobs vám proto naservírují všechno podstatné, co vás při výběru vašeho prvního zaměstnavatele zajímá. U některých firem se třeba seznámíte se svým budoucím šéfem nebo kolegou, který se podobně jako vy ještě nedávno rozhodoval, se kterou firmou podepsat svou první pracovní smlouvu.

Virtuální prohlídky a fotogalerie vám umožní nahlédnout do vašich budoucí kanceláří. Protože zjistit až po nástupu, že pracujete v kamrlíku za stolem s výhledem do zdi, byste asi nechtěli. Na jednom webu můžete také porovnat různé benefity, kterými firmy zpříjemňují svým zaměstnancům pracovní život.

Jobmatch: Za 5 minut víte, kam nastoupit

Co je vám bližší? Oblek s kravatou, nebo občas helmu na hlavu, až se půjdete mrknout do výroby? Tykání i s lidmi nad padesát, nebo vykání kolegům jen o deset let starším? Pravidelné služebky i do zahraničí, nebo radši zůstat v klidu v kanclu? Co budete dělat je zhruba stejně důležité, jako kde a s kým. Vaše náplň práce se v průběhu pár let asi změní, firma a smýšlení zaměstnanců ale většinou své zajeté koleje neopouštějí.

Poznat firmu, která vám sedne jako dobrá státnicová otázka, není jednoduché. I z třiceti firem se vám může při rozhodování zamotat hlava. Než se pustíte do pročítání pracovních inzerátů, dejte si Jobmatch: jen 15 rychlých otázek a víte, které firmy stojí za to si oťuknout víc. Budete odpovídat spíš na otázky „hodíme se k sobě, miláčku” než „jaké jsou vaše silné stránky”. Neděláme si srandu, mrkněte na test a uvidíte sami. Test vám zabere pět minut. Rychleji  vám vhodné zaměstnavatele nikdo nenaservíruje.

Na sny není nikdy pozdě

Co když ale pořád cítíte, že jste se přece jen měli stát ochutnávačem čokolády? I když se to teď možná zdá nereálné, na splnění dětských snů není nikdy pozdě. Možná teď místo čokolády přicházíte na chuť finančním výkazům. Nikdo ale netvrdí, že si svou vysněnou čokoládovnu nemůžete otevřít třeba za deset let. Až si pak budete sestavovat svůj byznys plán, zkušenosti z prvního zaměstnání jako když najdete. Tak šťastnou ruku při výběru vašeho „first jobu”!

Další články k tématu

Absolventi, získejte první práci už v dubnu a rozjeďte kariéru

Končíte letos vysokou školu nebo jste diplom získali loni? Pomůžeme vám s hledáním prvního zaměstnání, kde nastartujete smysluplnou kariéru. Desítky top zaměstnavatelů se na vás těší celý duben na stránkách mesicabsolventu.jobs.cz. To je virtuální veletrh pracovních příležitostí pro absolventy, který Jobs.cz pořádá už počtrnácté! Co vám Měsíc studentů a absolventů nabídne? Zeptejte se přímo personalistů a … číst více

Získejte za svůj nápad výlet do Las Vegas

Lidé, kteří se nebojí snít a přicházejí se zdánlivě bláznivými nápady, mění svět. Takové lidi chceme odměnit. Vytáhněte ze šuplíku svůj geniální nápad a přihlaste jej do soutěže Kouzlo experimentu. Pokud bude nejlepší, odměníme vás cestou do Las Vegas. Podíváte se na největší světový veletrh inovací International CES 2015. Fandíme odvaze, nápadům a originalitě. Jobs.cz … číst více

11 firem, kde získáte super kariéru hned po promoci

Pro všechny absolventy a studenty vysokých škol máme důležitou zprávu: těchto 11 top zaměstnavatelů vám chce pomoci se startem smysluplné kariéry. Uplatníte se, ať už jste vystudovali ekonomii, práva, techniku nebo třeba IT. Ale pozor: spousta z těchto zajímavých míst bude už 23. června 2017 pryč. V tento den totiž končí letošní ročník Měsíce absolventů. … číst více

Trainee program z vás udělá profíka ještě před státnicemi

Trainee program je ideální startovací dráha, když vám zbývá rok nebo dva do konce školy. Petr Pokorný, který studuje ekonomii na UK v Praze, se takhle dostal do firmy Logio. Stínuje konzultanty na schůzkách u klientů a pomáhá vymýšlet komplexní logistická řešení. „Je to hodně pestrá práce a dost jsem se tu naučil. Navíc mi … číst více