I bez praxe a superschopností: 900+ nabídek pro absolventy

Čím budeš, až vyrosteš? Dokud jste byli malí, sypali jste ze sebe učitelky, hasiče, kosmonauty a baletky jako taháky z rukávu státnicové košile. Když se vás ale po promoci zeptá rodina znova a vy stále své první místečko nemáte, už to taková sranda není. Naštěstí i absolventi si dnes mohou svou práci vybírat. Zaměstnavatelé to vědí a na FirstJobs vám nabízejí zajímavou práci, která nevyžaduje pětiletou praxi a schopnosti supermana.

FirstJobs je online veletrh pracovních příležitostí pro studenty a absolventy. Zhruba 30 zaměstnavatelů na webu nabízí více než 900 pracovních míst na plný i částečný úvazek, stáží a brigád pro absolventy i studenty vysokých a středních škol.

FirstJobs: 900+ nabídek pro absolventy a studenty

Firmy vědí, že jen na inzerát vás nenalákají. Přímo na stránkách FirstJobs vám proto naservírují všechno podstatné, co vás při výběru vašeho prvního zaměstnavatele zajímá. U některých firem se třeba seznámíte se svým budoucím šéfem nebo kolegou, který se podobně jako vy ještě nedávno rozhodoval, se kterou firmou podepsat svou první pracovní smlouvu.

Virtuální prohlídky a fotogalerie vám umožní nahlédnout do vašich budoucí kanceláří. Protože zjistit až po nástupu, že pracujete v kamrlíku za stolem s výhledem do zdi, byste asi nechtěli. Na jednom webu můžete také porovnat různé benefity, kterými firmy zpříjemňují svým zaměstnancům pracovní život.

Jobmatch: Za 5 minut víte, kam nastoupit

Co je vám bližší? Oblek s kravatou, nebo občas helmu na hlavu, až se půjdete mrknout do výroby? Tykání i s lidmi nad padesát, nebo vykání kolegům jen o deset let starším? Pravidelné služebky i do zahraničí, nebo radši zůstat v klidu v kanclu? Co budete dělat je zhruba stejně důležité, jako kde a s kým. Vaše náplň práce se v průběhu pár let asi změní, firma a smýšlení zaměstnanců ale většinou své zajeté koleje neopouštějí.

Poznat firmu, která vám sedne jako dobrá státnicová otázka, není jednoduché. I z třiceti firem se vám může při rozhodování zamotat hlava. Než se pustíte do pročítání pracovních inzerátů, dejte si Jobmatch: jen 15 rychlých otázek a víte, které firmy stojí za to si oťuknout víc. Budete odpovídat spíš na otázky „hodíme se k sobě, miláčku” než „jaké jsou vaše silné stránky”. Neděláme si srandu, mrkněte na test a uvidíte sami. Test vám zabere pět minut. Rychleji  vám vhodné zaměstnavatele nikdo nenaservíruje.

Na sny není nikdy pozdě

Co když ale pořád cítíte, že jste se přece jen měli stát ochutnávačem čokolády? I když se to teď možná zdá nereálné, na splnění dětských snů není nikdy pozdě. Možná teď místo čokolády přicházíte na chuť finančním výkazům. Nikdo ale netvrdí, že si svou vysněnou čokoládovnu nemůžete otevřít třeba za deset let. Až si pak budete sestavovat svůj byznys plán, zkušenosti z prvního zaměstnání jako když najdete. Tak šťastnou ruku při výběru vašeho „first jobu”!

Další články k tématu

Absolventka Katka: díky Jobs.cz získala stáž v Komerční bance

 „Poprvé v životě jsem něco vyhrála,“ říká absolventka Kateřina Horká, která loni vyhrála čtyřtýdenní stáž v IT oddělení Komerční banky. Jobs.cz se zajímal: co se tam Katka naučila? » 2 minuty čtení « ↑ Kateřina Horká vystudovala informatiku na VŠE. Loni díky Jobs.cz stážovala v Komerční bance. Nejlepší videodotazník Kateřina Horká vyhrála soutěž o nejlepší videodotazník, kterou … číst více

Brigády, kde uplatníte to, co umíte nejlépe

Nic proti doplňování zboží, ale taková brigáda vás nejspíš nikam neposune. Najděte si přivýdělek, kde uplatníte to, co umíte nejlépe. Vybrali jsme těchto 10 zajímavých brigád pro odborníky a specialisty. A tady je dalších 300. » 1 minuta čtení « ↑ Najděte si na léto brigádu, která se vám bude hodit i jako zmínka do životopisu. … číst více

9 firem, které nabízejí skvělé šance absolventům

Blíží se konec vašeho studia a přemýšlíte o praxi, stáži či rovnou o svém prvním zaměstnání? Podívejte se na nabídku těchto 9 firem, které ve svých týmech rády uvidí čerstvé absolventy a nabízejí jim i něco navíc. 1. Škoda Auto Boleslavská Škodovka každoročně nabízí kolem 30 míst ve svých trainee programech. Jejich skladba je rozličná … číst více

31 top firem láká absolventy: začněte kariéru u nás

První práce po škole pod hlavičkou velké známé firmy. Taková zkušenost se v životopise pěkně vyjímá i po letech. Dnes začíná Měsíc studentů a absolventů, online veletrh práce, brigád, stáží a dalších příležitostí pro ty, kteří zrovna končí školu. 1000+ nabídek Letos se zapojilo 31 společností. Absolventy láká třeba TV NOVA, Ernst & Young, Valeo, Raiffeisenbank, … číst více