31 top firem láká absolventy: začněte kariéru u nás

První práce po škole pod hlavičkou velké známé firmy. Taková zkušenost se v životopise pěkně vyjímá i po letech. Dnes začíná Měsíc studentů a absolventů, online veletrh práce, brigád, stáží a dalších příležitostí pro ty, kteří zrovna končí školu.

1000+ nabídek

Letos se zapojilo 31 společností. Absolventy láká třeba TV NOVA, Ernst & Young, Valeo, Raiffeisenbank, ŠKODA AUTO, PwC Česká republika, IKEA Česká republika, Accenture, ExxonMobil Business Support Center Czechia s.r.o., AC jobs, Manpower a další.

Studentům a absolventům firmy nabízejí více než 1000 příležitostí. Kromě nabídek stálé práce jsou to i různé brigády, stáže, trainee programy nebo spolupráce při psaní diplomek.

Měsíc studentů a absolventů běží od 22. května do 23. června 2017. Stránka ale bude aktivní celý další rok.

Virtuální návštěva

Podle čeho si ale vybrat toho správného zaměstnavatele pro start kariéry? Jen podle zvučného jména? Nebo nabízeného platu? To nemusí stačit. Důležité je i to, jak vypadá pracovní prostředí, jací jsou tam lidé, možnost dalšího rozvoje a další věci. Každého navíc může lákat něco jiného.

Na stránkách Měsíce studentů a absolventů si proto každá firma vytvořila medailonek, kde se studentům představí. Ukáže jim třeba fotogalerii a videa z prostředí, kde se pracuje nebo příběhy úspěšných absolventů, kteří se vypracovali.

Ne všichni absolventi ale musí mít jasno v tom, kde vlastně chtějí po studiích pracovat. Pak mohou zkusit chytrou aplikaci JOBMATCH, která je propojí s vhodnou firmou podle zvolených preferencí.

Jobs.cz

Další články k tématu

Absolventi, získejte první práci už v dubnu a rozjeďte kariéru

Končíte letos vysokou školu nebo jste diplom získali loni? Pomůžeme vám s hledáním prvního zaměstnání, kde nastartujete smysluplnou kariéru. Desítky top zaměstnavatelů se na vás těší celý duben na stránkách mesicabsolventu.jobs.cz. To je virtuální veletrh pracovních příležitostí pro absolventy, který Jobs.cz pořádá už počtrnácté! Co vám Měsíc studentů a absolventů nabídne? Zeptejte se přímo personalistů a … číst více

Absolventka Katka: díky Jobs.cz získala stáž v Komerční bance

 „Poprvé v životě jsem něco vyhrála,“ říká absolventka Kateřina Horká, která loni vyhrála čtyřtýdenní stáž v IT oddělení Komerční banky. Jobs.cz se zajímal: co se tam Katka naučila? » 2 minuty čtení « ↑ Kateřina Horká vystudovala informatiku na VŠE. Loni díky Jobs.cz stážovala v Komerční bance. Nejlepší videodotazník Kateřina Horká vyhrála soutěž o nejlepší videodotazník, kterou … číst více

Brigády, kde uplatníte to, co umíte nejlépe

Nic proti doplňování zboží, ale taková brigáda vás nejspíš nikam neposune. Najděte si přivýdělek, kde uplatníte to, co umíte nejlépe. Vybrali jsme těchto 10 zajímavých brigád pro odborníky a specialisty. A tady je dalších 300. » 1 minuta čtení « ↑ Najděte si na léto brigádu, která se vám bude hodit i jako zmínka do životopisu. … číst více

11 firem, kde získáte super kariéru hned po promoci

Pro všechny absolventy a studenty vysokých škol máme důležitou zprávu: těchto 11 top zaměstnavatelů vám chce pomoci se startem smysluplné kariéry. Uplatníte se, ať už jste vystudovali ekonomii, práva, techniku nebo třeba IT. Ale pozor: spousta z těchto zajímavých míst bude už 23. června 2017 pryč. V tento den totiž končí letošní ročník Měsíce absolventů. … číst více