Do 30 chci něco jiného, řekla si Veronika a změnila práci

Veronika Dubská začínala v coworkingovém centru Impact Hub Praha na juniorské pozici. Postupně přešla do role komunitní managerky, pečovala o freelancery a firmy kolem Hubu. Koncept inspirativního pracovního prostoru se jí podařilo přenést do Ostravy, kde spolu se svými kolegy otevřela novou pobočku. Přes všechny úspěchy se Veronika rozhodla změnit práci. Jak sama říká, bylo to racionální rozhodnutí. Našla štěstí jako happiness manažerka v korporaci.

veronika_foto

↑ Veronika Dubská změnila práci, i když tu původní měla ráda.

Jobs.cz: Co tě přimělo změnit práci?

Byť jsem byla v Impact Hubu spokojená a byla to moje srdcovka, tak zvítězil rozum. Říkala jsem si, že do třiceti bych chtěla zažít totálně jinou pracovní zkušenost. Dělala jsem v neziskovce, v kultuře, sama na sebe, v malé svobodné firmě. Chyběl jen korporát.

Na LinkedInu jsem četla článek od ředitele Online a Marketingové komunikace Jirky Caudra z O2, který sympaticky a osobitě popisoval, které lidi k sobě do týmu hledá. Přesně to rezonovalo s mojí představou, jak si představuju, že šéf mluví o svém týmu. Sešli jsme se a ušil mi vlastně pozici na míru.

Jobs.cz: Nebála ses vyměnit otevřené prostředí coworkingového centra za korporaci?

Myslela jsem si, že to bude horší. Spíš než firma jsou pro mě důležitější lidi. V O2 jsem narazila na podobný typ lidí, jaký jsem předtím potkávala v Impact Hubu. Takže jsem nepociťovala žádný výrazný skok. Co se ukazuje s odstupem času, že v korporaci trvá všechno déle. A že se často dějí rozhodnutí, do kterých úplně nevidím.

Jobs.cz: Pro spoustu lidí je povolání happiness managera zastřené tajemstvím. Mohla bys svou práci popsat?

Můj úkol je podporovat tým a zajistit mu příjemné pracovní prostředí. Třeba teď plánujeme rekonstrukci open space. Zároveň se starám o to, aby zaměstnanci měli prostor se vzdělávat. Podílela jsem se na vzniku interního coworkingového HUBu a mám na starost jeho provoz. Poslední oblast bych nazvala jako každodenní support. Když někdo přijde s problémem, tak se snažím ho neutvrzovat v tom, že je všechno špatně. Snažím se najít řešení nebo aspoň toho člověka povzbudit.

» Podívejte se na příležitosti, které teď firmy nabízejí

Jobs.cz: Od happiness managerky se očekává, že bude dobře naladěná a na pozitivní vlně. Není to únavné?

Pro mě to až tak těžké není. Nemusím se přetvařovat. Nemám to tak, že bych ráno, když jdu do práce, nasadila masku a sundala ji cestou domů. Mám dar, že svět vidím pozitivně, takže svou energii můžu naplno pouštět do okolí. Zároveň mám podporu v kolezích. Když mám špatnou náladu, tak jim to můžu říct. Vyslechnou mě a nemusím v sobě nic dusit.

Jobs.cz: Co kromě hmotných věcí zaměstnanci v práci nejvíce ocení?

Vypozorovala jsem, že často stačí relativní drobnosti, třeba pozornost. Lidi ocení, pokud si jich někdo všímá, pochválí je nebo se o ně zajímá, když mají problémy. Taky je podle mě důležitý respekt. Respekt jako k člověku, který má své potřeby a zároveň jako k profesionálovi, který dělá svoji práci nejlépe, jak umí.

Jobs.cz: Naplnily se tvé představy o práci happiness managerky?

Jak jsem říkala, pozice vznikla spontánně. Naštěstí se splnilo, že můžu tvořit podle sebe, mám důvěru, relativní svobodu. Snažím se do firmy přinášet nové podněty. Zatím se mi dostává pozitivní zpětná vazba. Je to pro mě hnací motor neustrnout a dál to posouvat. Nicméně jsem si vědoma i odvrácené strany happiness manažerování. Když si člověk nehlídá hranice a pouští se do všeho, co ho nebo kolegy zrovna napadne, může dojít k „rozmazlení“ zaměstnanců. Což si ale myslím, že u nás nenastane.

» Podívejte se na příležitosti, které teď firmy nabízejí

Jan Hruška

Další články k tématu

Někdy jsem prudič, říká grafik, který přešel do neziskovky

Jako člověk zvenčí vidím spoustu věcí jinak. Například si myslím, že není nutné být neustále seriózní, říká grafik používající umělecké jméno Kakalik, který celý letošní rok pracuje v občanském sdružení Portus. Stal se totiž jedním z grantistů projektu Rok jinak, který pořádá Nadace Vodafone. Co je Rok jinak? Vybraní odborníci z firem odcházejí na rok pracovat … číst více

Český fotograf F1: Mít svůj styl je víc než peníze

Pilota ve formuli 1 Česko sice nemá, zato ve vysoce konkurenčním prostředí pracují hned dva fotografové. Jedním z nich je Vladimír Rys. Jak se daří člověku na volné noze v branži, do níž se denně tlačí desítky nových talentovaných lidí? A je to vůbec talent, na čem záleží, abyste uspěli? » 4 minuty čtení « ↑ Fotograf … číst více

Byl by Apple úspěšný bez nakousnutého jablka?

Dá se dnes podnikat bez loga a kvalitní vizuální prezentace? A budou někdy české značky podobně úspěšné jako ty, na které se díváme jako na vzory? Ptali jsme se grafického designéra Lumíra Kajnara, který má za sebou práci pro velké světové i české klienty a na kontě řadu ocenění. „Jediným lékem je konkurence. Ta mě … číst více

Reportáž: IT firma, kde mají hodně netradiční benefity

Míjíme o stěnu zaparkované koloběžky, obří akvárium i dětský koutek s houpacím koníkem. Také sleeping boxy, kde si zaměstnanci mohou přes den trochu odpočinout. V jednom ze dvou fotbálkových boxů zrovna hraje čtveřice kolegů. „Na Jobs.cz nás budete fotit? Ale jo, proč ne,“ smějí se, zatímco na ně míří objektiv. ↑ Zbyšek Němec, šéf vývoje v Kentico Software: … číst více