7 profesí, o které se letos firmy poperou

Podívali jsme se v Jobs.cz do naší křišťálové koule (která ovšem nelže) a vybrali těchto 7 profesí, které nebudou mít v roce 2015 s uplatněním problém.

» 3 minuty čtení «

shutterstock_226178275

1. Programátor, IT analytik

Programátoři a IT analytici budou i v roce 2015 jednou z nejžádanějších pozic.  Průměrné platy se pohybují kolem 40.000 korun měsíčně, výjimkou nejsou ani mnohem vyšší výdělky. Z programování, myšleno na té nejzákladější „uživatelské“ úrovni, se ale pomalu stává běžná dovednost, jako je třeba pokročilá znalost Wordu a Excelu.

» Chci dělat programátora

» Jsem IT analytik: co mi firmy nabízejí?

2. Konstruktér

Šikovných konstruktérů se strojní a výrobní firmy nemohou nabažit. Rok 2015 nebude výjimkou. „Pouhá“ znalost softwaru CAD a umění navrhnout 2D a 3D modely už ale nestačí. Podniky stále více potřebují, aby se konstruktéři dokázali zapojit i do přímého kontaktu se zákazníky: pochopili jejich potřeby a navrhli jim řešení na míru.

» Jaké firmy teď hledají konstruktéry?

3. Key account manager

Obchodník, který sežene nové klienty a poskytne špičkový servis těm stávajícím. Kromě toho je kreativní, baví ho analyzování a dokud nedosáhne zadaného cíle, nedá pokoj. Sehnat takové lidi není jednoduché, i proto jsme Key account manažery zařadili do přehledu nejžádanějších profesí roku 2015.

» Key account manager: nabídka pozic

4. Specialista na online marketing

Sociální sítě, obsahová stránka webů, copywriting, zadávání a vyhodnocování kampaní ve virtuálním světě: pokud umíte právě tohle a nebo vás tento směr láká, gratulujeme: najít zajímavé uplatnění bude zábava, ne dřina.

» Online marketér: co firmy nabízejí?

5. Projektový manažer

Zajistit hladký přechod ze systému A na systém B, aby se z toho zaměstnanci nezbláznili a koncový zákazník to ani nepoznal (a pokud, tak jen v kladném slova smyslu). Za takovým řešením nikdy nestojí jediný člověk. Vždy jde o tým lidí, často složený z odborníků z rozličných oborů. Na projektovém manažerovi je, aby vše naplánoval, ohlídal, vyhodnotil, zprocesoval… a ještě ho to bavilo.

» Zajímá mě práce v projektovém managementu

6. UX designér

Umíte „myslet jako uživatel“? Tedy navrhnout web tak, aby byl jednoduchý, srozumitelný a přivedl uživatele na ta správná místa? Pak zkuste kariéru v UX designu, tuto profesi firmy rovněž hodně poptávají.

» Nabídka práce v UX designu

7. Péče o zákazníky

Patří sem manažeři, kteří pečují o významné zákazníky, operátoři zákaznických linek nebo relation manažeři, například bankách.

» Péče o významné zákazníky

» Pracovník call centra: nabídka práce

» Relation manager: volná místa

Jobs.cz

Další články k tématu

Tři rychlé tipy: jak vylepšit manažerské CV

Pracovali jste jako specialisté a časem se vypracovali na manažerskou pozici. Jenže ve stávající firmě už vás to nebaví, a tak koketujete s myšlenkou na změnu. Poradíme vám, jak svou manažerskou zkušenost co nejlépe prodat v životopise. 1. Začátek životopisu Nedávno jsme vám ukazovali, jak lze své CV ozvláštnit krátkým osobním představením o několika větách. … číst více

Video: Jak zaujmout v jedné minutě. Zvládnete to také!

O Elevator Speech jsme vám na Jobs.cz už říkali. Je to chytrá technika, díky které představíte sami sebe a získáte ostatní pro spolupráci doslova za pár desítek vteřin. Elevator Speech ale využijete i v mnoha dalších situacích, kdy vás tlačí čas. Zajímá vás, jak může „výtahový“ rozhovor vypadat? Podívejte se na na konci článku na video, … číst více

5 znamení: jak poznáte, že je čas změnit práci

Dobře odvedenou práci šéf přechází mlčením. Ubíjí vás rutina. V práci je podstav a manažer s hledáním náhrady nespěchá. Přečtěte si, jakých 5 znamení říká, že je čas změnit práci. » 2 minuty čtení « 1. Neslyšíte „díky“ Můžete skákat po hlavě, ale šéf vždy zavrčí maximálně: Ale jo, šlo to. Poděkování za dobře odvedenou … číst více

Brzdy, které vás zbytečně drží ve špatné práci

Lidskému mozku se dost často jeví lépe „špatné známé” než „potenciálně lepší neznámé”. Proto mnoho lidí zůstává v práci, která je nebaví a nevyhovuje jim. Tohle jsou některé z věcí, kterým se mnoho lidí bojí změny – a které vás možná brzdí v získání lepšího místa. » 2 minuty čtení « 1. Stejně by mě jinde … číst více