7 profesí, o které se letos firmy poperou

Podívali jsme se v Jobs.cz do naší křišťálové koule (která ovšem nelže) a vybrali těchto 7 profesí, které nebudou mít v roce 2015 s uplatněním problém.

» 3 minuty čtení «

shutterstock_226178275

1. Programátor, IT analytik

Programátoři a IT analytici budou i v roce 2015 jednou z nejžádanějších pozic.  Průměrné platy se pohybují kolem 40.000 korun měsíčně, výjimkou nejsou ani mnohem vyšší výdělky. Z programování, myšleno na té nejzákladější „uživatelské“ úrovni, se ale pomalu stává běžná dovednost, jako je třeba pokročilá znalost Wordu a Excelu.

» Chci dělat programátora

» Jsem IT analytik: co mi firmy nabízejí?

2. Konstruktér

Šikovných konstruktérů se strojní a výrobní firmy nemohou nabažit. Rok 2015 nebude výjimkou. „Pouhá“ znalost softwaru CAD a umění navrhnout 2D a 3D modely už ale nestačí. Podniky stále více potřebují, aby se konstruktéři dokázali zapojit i do přímého kontaktu se zákazníky: pochopili jejich potřeby a navrhli jim řešení na míru.

» Jaké firmy teď hledají konstruktéry?

3. Key account manager

Obchodník, který sežene nové klienty a poskytne špičkový servis těm stávajícím. Kromě toho je kreativní, baví ho analyzování a dokud nedosáhne zadaného cíle, nedá pokoj. Sehnat takové lidi není jednoduché, i proto jsme Key account manažery zařadili do přehledu nejžádanějších profesí roku 2015.

» Key account manager: nabídka pozic

4. Specialista na online marketing

Sociální sítě, obsahová stránka webů, copywriting, zadávání a vyhodnocování kampaní ve virtuálním světě: pokud umíte právě tohle a nebo vás tento směr láká, gratulujeme: najít zajímavé uplatnění bude zábava, ne dřina.

» Online marketér: co firmy nabízejí?

5. Projektový manažer

Zajistit hladký přechod ze systému A na systém B, aby se z toho zaměstnanci nezbláznili a koncový zákazník to ani nepoznal (a pokud, tak jen v kladném slova smyslu). Za takovým řešením nikdy nestojí jediný člověk. Vždy jde o tým lidí, často složený z odborníků z rozličných oborů. Na projektovém manažerovi je, aby vše naplánoval, ohlídal, vyhodnotil, zprocesoval… a ještě ho to bavilo.

» Zajímá mě práce v projektovém managementu

6. UX designér

Umíte „myslet jako uživatel“? Tedy navrhnout web tak, aby byl jednoduchý, srozumitelný a přivedl uživatele na ta správná místa? Pak zkuste kariéru v UX designu, tuto profesi firmy rovněž hodně poptávají.

» Nabídka práce v UX designu

7. Péče o zákazníky

Patří sem manažeři, kteří pečují o významné zákazníky, operátoři zákaznických linek nebo relation manažeři, například bankách.

» Péče o významné zákazníky

» Pracovník call centra: nabídka práce

» Relation manager: volná místa

Jana Kutarňová
jana.kutarnova@jobs.cz

Další články k tématu

Co nového na vás chystají personalisté? Nedejte se zaskočit

On-line životopisy a profily, assessment centre, rozřazovací pohovor po telefonu – někteří zaměstnavatelé jdou ještě dále. Nenechte se zaskočit, až po vás budou chtít, abyste na dálku na kameru odpovídali na jejich dotazy, nebo se pokusí odhalit vaši osobnost a přístup k práci dříve, než vás uvidí naživo. Videodotazníky Možná už jste zažili rychlý pohovor po … číst více

VIDEO Šmoulinka, koordynátor a další zabijáci vašeho CV

Co mají společného šmoulinka, koordynátor a snímek z vysokohorské túry? Jsou to příklady toho, jak můžete uškodit svému životopisu. A věřte, že personalisté se z CV uchazečů někdy dozvídají neuvěřitelné věci… 1. „Neodolatelné“ foto Dostala vaše fotka z maturitního plesu na Facebooku nejvíce „lajků“? Nechte ji dál kralovat na sociálních sítích, ale k CV ji opravdu … číst více

11 profesí, které před deseti lety neexistovaly

Těchto 11 pozic před deseti lety ještě neexistovalo. Chápete, jak jsme mohli žít bez vývojářů aplikací nebo UX designérů? » 3 minuty čtení « 1. Vývojář aplikací Před 10 lety: Mobilní trh se chystal na příchod horkých novinek: „véček“ s integrovaným foťákem a 5 MB pamětí (no tak, nesmějte se). Dnes: Množství „apek“, které si stahujeme … číst více

Infografika: Jak napsat životopis

Opakování je matka moudrosti. Kontaktní údaje na začátek, fotku jen neutrální, pracovní zkušenosti od nejnovější po nejstarší. Jasně, že to víte. Pokud jste ale nějakou dobu na své CV nesáhli, nezaškodí si základy zopakovat. Na Jobs.cz je teď přes 18.000 pracovních nabídek a vy nikdy nevíte, kdy se vám bude čerstvý životopis hodit.   Chcete … číst více