7 profesí, o které se firmy v roce 2018 poperou

Vkročili jsme do dalšího roku, kdy nebude nouze o nabídky práce. Zájem o nové lidi totiž roste napříč obory. Konkrétně o těchto sedm profesí se firmy doslova porvou. Vycházíme z našich statistik nejčastěji vystavovaných pozic.

?????????

1. Účetní, finanční controlleři

» Chci vidět nabídky

Firmám roste objem zakázek i celkový obrat, a to se bez dobrých finančáků zvládá těžko. Kromě toho přicházejí nejrůznější novinky, ať už legislativní nebo technologické, kterým firmy musí čelit. Zájem o finanční specialisty proto bude v roce 2018 výrazný.

2. Vývojáři softwaru, programátoři

» Chci vidět nabídky

Hlad po „ajťácích“ letos rozhodně nepoleví. Programátoři a vývojáři mohou díky tomu dosáhnout na skvělé podmínky. V IT je už nyní nejvyšší průměr mezd ze všech sledovaných oborů. Benefity jako home office nebo pružná pracovní doba se staly samozřejmostí. Některé firmy jdou ještě dál a lákají programátory třeba na 6 nebo 7 týdnů dovolené.

3. Obchodní zástupci, referenti, specialisté telesales

» Chci vidět nabídky

Ani sebekvalitnější zboží a služby se neprodají „samy“. Obchodní pozice proto na Jobs.cz patří mezi tři nejžádanější. Ačkoliv už spousta obchodů a transakcí probíhá přes internet, lidský kontakt se zákazníkem žádný stroj nenahradí.

4. Personalisté, specialisté firemního vzdělávání

» Chci vidět nabídky

Jak přilákat do firmy nové lidi? A jak udržet ty stávající? Právě s tím si dnes firmy lámou hlavu víc než kdy jindy. Stojí za tím rekordně nízká nezaměstnanost a ekonomický růst. V roce 2018 se dá čekat velký zájem o HR specialisty, kteří umí najít nové cesty, jak přitáhnout a udržet ty správné lidi.

5. Konstruktéři, strojaři

» Chci vidět nabídky

Silné technické ročníky narozené v 50. a 60. letech míří pomalu do důchodu, jenže mladších absolventů ze škol nepřichází dost. Nenahraditelnost konstruktérů a strojařů v průmyslových firmách se odráží v jejich mzdách, které v poslední době rostou nejrychleji ze všech sledovaných oborů.

6. Specialisté logistiky

» Chci vidět nabídky

Dopravě se daří a v ČR v posledních letech vyrostlo několik logistických center. O lidi, kteří dokáží logistiku plánovat a zajišťovat její hladký průběh, je proto velký zájem. Zrovna tak firmy stojí o profesionální řidiče.

7. Specialisté inovací

Technologické inovace jsou novodobá mantra. Nejrůznější firmy, od finančních kolosů až po malá vývojářská studia, staví specializované týmy, které vymýšlejí nové služby nebo „nakopávají“ rozvoj těch současných. Jedná se o velmi pestrou práci zahrnující třeba uživatelský výzkum a testování prototypů. V běžném seznamu profesí specialisty inovací zatím nenajdete, většina podobných prací se skrývá pod názvy tradičnějších profesí jako je product manager, product specialist či project manager.

Jobs.cz

Další články k tématu

7 firem s pohodovými kancelářemi. Právě teď hledají lidi!

Sníte o práci v Googlu nebo Facebooku a jejich prostorách plných klouzaček, koloběžek, našlapaných firemních posiloven a občerstvení zdarma? Za pohodovým pracovním prostředím nemusíte daleko. Vytipovali jsme pro vás sedm firem, do kterých se budete opravdu těšit. A dobrá zpráva – většina z nich právě někoho hledá! » 4 minuty čtení « Firemní knihovna v … číst více

11 profesí, které před deseti lety neexistovaly

Těchto 11 pozic před deseti lety ještě neexistovalo. Chápete, jak jsme mohli žít bez vývojářů aplikací nebo UX designérů? Zveme vás na krátký exkurz. » 3 minuty čtení « ↑ Social Media Manager: jedna z nově vzniklých profesí. 1. Vývojář aplikací Před 10 lety: Mobilní trh se chystal na příchod horkých novinek: „véček“ s integrovaným foťákem … číst více

Vyhodili kolegu: jak se chovat, když se atmosféra dá krájet

Patří to ke koloběhu pracovního života. Spolupracovník z vašeho oddělení se vrátí ze schůzky s šéfem zkroušený a zamlklý. Všichni tušíte, že asi nešlo o příjemný rozhovor, a že se brzy budete muset s kolegou rozloučit. Přečtěte si několik tipů, jak se v nové situaci zachovat. » 2 minuty čtení « ↑ Co mu máme říct? … číst více

Co si personalisté povídají, když za vámi zapadnou dveře?

Hodinu se potíte na pohovoru a snažíte se ze sebe dostat to nejlepší. Pak vám podají ruku a zazní obligátní věta: My se ozveme. Zajímalo vás někdy, co personalisté a manažeři probírají poté, co pohovor skončil? My to víme! 1. Vážně o tu práci stojí? Někteří uchazeči srší energií. Mají o firmě nastudováno první poslední … číst více