7 profesí, které se v roce 2017 budou mít dobře

Máme před sebou další rok, kdy se bude dobře hledat nová práce – vlastně bez ohledu na obor. O těchto 7 pozic však má být přece jen o něco větší rvačka. Pokud patříte k těmto specialistům, nebojte se na pohovoru trochu víc vyjednávat. Říct si můžete o vyšší plat, ale i další benefity, jako je třeba pružná pracovní doba.

shutterstock_140021527

1. Projektový manažer

» Aktuální nabídka pozic

» Průměrně si vydělá: 49.000 Kč/měs.

Tato pozice patří k velmi žádaným už asi dva roky. Zdá se, že lidí, kteří dokáží plánovat a řídit různé projekty, není ve firmách stále dost. Odpovídají tomu i nabízené platy. Zkušení „projekťáci“ si opravdu slušně vydělají. Hledají je teď IT firmy, technologické společnosti, banky a spousta dalších zaměstnavatelů.

2. Bankovní poradce

» Aktuální nabídka pozic

» Průměrně si vydělá: 32.000 Kč/měs.

Radit lidem i firmám ohledně peněz, investic, půjček, hypoték – pokud svou kariéru směřujete tímto směrem, v roce 2017 nebudete mít o příležitosti nouzi. Na této pozici úspěšně začíná i spousta absolventů ekonomických škol, pro které se může stát dobrým odrazovým můstkem.

3. Specialista logistiky

» Aktuální nabídka pozic

» Průměrně si vydělá: 37.000 Kč/měs.

Výhodná pozice České republiky a oživující ekonomika – z toho plyne spousta příležitostí pro experty na dopravu a logistiku. Podle průzkumu JobsIndex z loňského září je jen necelá polovina logistiků v současné práci spokojených. O důvod víc poohlédnout se letos po jiném zaměstnavateli v oboru.

4. Programátor

» Aktuální nabídka pozic

» Průměrně si vydělá: 52.000 Kč/měs.

Programátoři naopak patří k nejspokojenějším – podle zmíněného průzkumu JobsIndex současná práce baví 74 % ajťáků. Čím je zláká konkurence? Ani ne tak vyšším platem, jako spíš možností podílet se na zajímavých projektech a pracovat s ne úplně běžnými technologiemi.

Co se týká IT, firmy budou letos hodně hledat i softwarové architekty nebo IT konzultanty.

5. Obchodní zástupce

» Aktuální nabídka pozic

» Průměrně si vydělá: 36.000 Kč/měs.

Obchoďáci dlouhodobě kralují žebříčkům nejobsazovanějších pozic a ani letos to nebude jinak. Firmy jim i v roce 2017 nabídnou spoustu zajímavých příležitostí. Obchodní zástupci skutečně nepatří k těm, kteří měsíce marně obcházejí pohovory.

6. Účetní

» Aktuální nabídka pozic

» Průměrně si vydělá: 34.000 Kč/měs.

Pozice účetních bývá častým tématem vtipů – pro svou údajnou strohost a nudnost. Přitom když se podíváte na aktuální nabídky firem v tomto oboru, je to pestrý mix příležitostí. Uplatní se junioři i senioři, mzdoví účetní, daňaři, finanční účetní…  V roce 2017 to bude jedna z nejžádanějších pozic.

7. Key Account Manager

» Aktuální nabídka pozic

» Průměrně si vydělá: 43.000 Kč/měs.

Letos bude velká sháňka i po lidech, kteří se firmám starají o klíčové zákazníky a navazují nové obchodní vztahy. Uplatnění jim nabízejí výrobní, telekomunikační, stavební, mediální či IT firmy. Většinou jsou potřeba alespoň dva, tři roky praxe v oboru, ale najít se dají i příležitosti pro čerstvé absolventy.

» Prozkoumat všechny nabídky na Jobs.cz

Další články k tématu

5 pozic pro ty, kteří rádi vytvářejí něco nového

Sedět, odpracovat si svoje a jít s čistou hlavou domů. Že to neumíte? Pak nejspíš toužíte po zaměstnání, kde dostanete příležitost otisknout svou tvořivou stopu. Vybrali jsme těchto 5 aktuálních pozic, které by se vám mohly líbit. 1. Launch manažer (Mladá Boleslav) Vystudovali jste techniku? A zajímá vás práce, kde budete vymýšlet, jak nejlépe zavést výrobu … číst více

Dalibor Dědek: Dobrý šéf zůstává amatérem

„Představte si, že je mi šest let a chci vědět, jak funguje splachování na záchodě.“ Takové otázky klade uchazečům Dalibor Dědek, ředitel firmy Jablotron. Zkoumá, jak si promovaní inženýři poradí s netradičním zadáním. V byznysu se Dalibor Dědek pohybuje od roku 1990. „Zjistil jsem, že manažerské poučky nefungují. Pokud chcete být dobrým šéfem, musíte zůstat věčným amatérem,“ … číst více

Šance nejen pro absolventy: Accenture hledá 300 lidí

Poradenská společnost Accenture plánuje v České republice do poloviny roku 2015 zaměstnat zhruba 300 lidí. A dobrá zpráva pro absolventy: většina nově vypsaných míst se hodí právě pro ně. » Půl minuty čtení « ↑ Tak do kterých? Accenture hledá 300 nových zaměstnanců na různé pozice. Accenture nabírá, protože spouští projekty pro klienty z bankovnictví … číst více

Uchazeč jako detektiv: najděte utajené nabídky

Hledáte práci a pořád nemůžete narazit na tu správnou nabídku? Možná ji ani najít nemůžete. Firmy mají o uchazečích na některé pozice jasnou představu a inzerát nezveřejňují. Šanci má jen úzký okruh uchazečů. Jak se o takových „utajených“ pozicích dozvědět? «2 minuty čtení » ↑ Hmmm, tak tady se schovává moje práce snů! 1. Vytvořte … číst více