6 zajímavých rekvalifikačních kurzů na podzim

Přišli jste o zaměstnání a ve svém oboru nemůžete zavadit o ucházející příležitost? Nebo vás láká od základu změnit kariéru a třeba si splnit dávný sen? Přihlaste se do rekvalifikačního kurzu. Vybrali jsme pro vás 6 zajímavých kurzů v Praze, Brně a Ostravě, které se konají v nejbližší době. Všechny mají akreditaci ministerstva školství – získaný certifikát tedy zaměstnavatelé budou brát vážně.

1. Účetnictví a daně pro praxi

Porozumět českému daňovému systému není jednoduché. Ovšem lidé, kteří se do této oblasti pustí, zapracují na sobě a stanou se účetními, potom nemají o dobré uplatnění nouzi. V Praze probíhá od 8. října do 1. listopadu rekvalifikační kurz účetnictví a daní pro praxi. Studium se přizpůsobí vašim časovým možnostem – můžete si vybrat z dopolední, večerní nebo víkendové výuky.

2. Správce počítačové sítě

I když situace na trhu práce není příznivá, techničtí odborníci a lidé z IT nemají se sháněním zaměstnání obvykle problém. Staňte se jedním z nich. V Brně probíhá od 21. října do 13. listopadu rekvalifikační kurz Správce počítačové sítě. Kurz účastníky připraví zejména na praxi v malých a středních firmách.

3. Průvodce cestovního ruchu

Baví vás práce s lidmi, máte rádi pohyb a milujete historii? Přihlaste se do rekvalifikačního kurzu pro průvodce cestovního ruchu a získáte oprávnění věnovat se skutečně zajímavé profesi. Kurz probíhá v Praze od 7. října do 16. prosince, výuka je vždy v pondělí a ve středu. Po složení zkoušky získáte certifikát, který vás opravňuje k provádění českých i zahraničních turistů.

4. Tvorba webových stránek

Je vaším koníčkem navrhování webů? Posuňte se na úroveň profesionálů a začněte se tím živit. Rekvalifikační kurz pro návrháře webových stránek probíhá od 22. října do 8. listopadu v Ostravě. Získáte dovednosti v jazycích HTML, JavaScript, CSS kaskádových stylech a vyzkoušíte si programování v PHP. Součástí výuky je i práce s grafickým programem Adobe Photoshop.

5. Odborníkem na marketing

Práce v marketingu láká hlavně tvořivé lidi. Jen kreativita ale nestačí, pro úspěch jsou potřeba také odborné znalosti. Ty získáte na rekvalifikačním kurzu Marketingem k úspěchu, který probíhá od 7. do 29. listopadu v Praze. Naučíte se například, jak tvořit strategie včetně cenových kalkulací, dozvíte se, jak na propagaci v online i offline médiích, seznámíte se s psychologií reklamy či se základy public relations.

6. Kreslení technické dokumentace

V Brně probíhá od 23. do 31. října rekvalifikační kurz zaměřený na čtení a kreslení technické dokumentace. Výuka je zaměřená na systém AutoCAD, se kterým pracují strojaři, elektikáři, stavaři či architekti. Předpokladem pro zvládnutí kurzu je dobrá uživatelská znalost operačního systému MS Windows, programů MS Office a znalost technického kreslení.

Jobs.cz

Další články k tématu

4 listopadové kurzy, které vás postrčí k lepší kariéře

Možná se to stalo i vám. Spletli jste se při výběru střední školy, následkem čehož jste skončili v oboru na hony vzdáleném vašim původním snům. Teď se nudíte u pracovních úkolů, které vás nezajímají a marně přemýšlíte, co je na vašem zaměstnání dobré. A víte co? Nikdy není pozdě na změnu. Přinášíme vám tipy na 4 … číst více

Pohovor mohou ovlivnit oční stíny i rtěnka

Pečlivě sepsaný životopis i motivační dopis budou k ničemu, když u pracovního pohovoru podceníte sílu prvního dojmu. Často o něm rozhodují detaily, třeba nechuť se líčit nebo rtěnka na zubech. Jak se ženy mají správně upravit na přijímací pohovor, zjišťovala naše spolupracovnice Jana Benešovská. Líčení na pohovor i pracovní večírek Na rozdíl od mužů mají … číst více

Jako řečník máte rezervy? Změnu si naprogramujte

Proč byly prezentace Steva Jobse tak úspěšné? Třeba proto, že místo slidů popsaných hustým písmem lidem ukazoval obrázky. Například několik jednoduchých symbolů, díky nimž si diváci dobře zapamatovali, o čem mluvil. Jobs také používal„prostorové kotvy“. Vždy, když načal novou myšlenku, přesunul se na jiné místo pódia. Nekopírovat, inspirovat se Snaha kopírovat Steva Jobse by vám … číst více

Jiří Krátký: Projekty zkrotíte hlavně selským rozumem

„Direktivní řízení? S tím v projektech moc neuspějeme,“ říká zkušený projektový manažer Jiří Krátký. Až do konce srpna se můžete zdarma přihlásit do jeho online kurzu na toto téma. Co se studenti dozvědí? Třeba to, že plán projektu můžou brzy hodit do koše – a že je to normální. « 3 minuty čtení » ↑ Jiří Krátký: … číst více