Studenti a absolventi pozor: najděte si práci už v dubnu

1. dubna se na stránkách Mesicabsolventu.jobs.cz spouští další ročník unikátního online veletrhu pracovních příležitostí pro studenty vysokých škol a absolventy. Oslovte některou z 28 zapojených firem a podepiště pracovní smlouvu ještě před státnicemi.

Jak se dostat do trainee programu a co mě v něm čeká? Jakých chyb se mám vyvarovat při psaní životopisu nebo na pracovním pohovoru? Až si najdu po vysoké práci, jak dlouho se budu zaučovat? A umožní mi firma dále se vzdělávat, například v cizích jazycích nebo odborných znalostech?

Oslovte firmy online

Hlavy studentů posledních ročníků VŠ nebo absolventů, kteří si zrovna hledají první pracovní uplatnění, může zatěžovat spousta podobných otázek. Portál Jobs.cz pro ně proto připravil již třináctý ročník Měsíce studentů a absolventů. Tento online projekt propojuje žádané zaměstnavatele s vysokoškoláky.

Na co se návštěvníci stránek od 1. do 30. dubna mohou těšit?

Představí se 28 zaměstnavatelů

Do letošního ročníku se zapojilo 28 zaměstnavatelů ze všech regionů ČR a různých oborů, jako je ekonomie, technika, energetika, IT, obchod a služby nebo bankovnictví. Každá z firem bude mít na Mesicabsolventu.jobs.cz rozsáhlou prezentaci, ve které se studentům představí coby jejich možný budoucí zaměstnavatel.

Studenty budou „lovit“ firmy jako je Škoda Auto, Raiffeisenbank, Honeywell, Česká pojišťovna, Preciosa, Bosch Diesel, UniCredit Bank, RWE, Tesco Stores, KPMG Česká republika, Telefónica, ČEZ a mnoho dalších.

Diskuze s personalisty i virtuální prohlídky

Každá firma studentům na stránkách Mesicabsolventu.jobs.cz nabídne online diskuzi s personalistou, kterého se mladí lidé hledající zaměstnání budou moci zeptat na vše, co je zajímá. Studenti budou mít možnost také online vložit svůj životopis. Součástí téměř všech firemních prezentací je i 360stupňová virtuální prohlídka pracoviště.

Rozhovory s absolventy a příběhy manažerů

Novinkou letošního ročníku jsou rozhovory s reálnými absolventy, kteří do zapojených firem před časem nastoupili a začali se postupně zapracovávat. V rozhovorech tito mladí zaměstnanci popisují, jak probíhaly jejich začátky ve firmě, co je součástí trainee programů, jestli při práci využívají cizí jazyky nebo jestli mají možnost vyjet ze svého místa do zahraničí. Popisují také, jak probíhalo výběrové řízení do firmy a jak si poradili například s obávaným assessment centre.

Součástí firemních prezentací jsou v letošním ročníku i příběhy manažerů, kteří popisují, jak se jim podařilo na vedoucí místo dostat a co pro to museli udělat.

Najděte si práci ještě před státnicemi

Pokud končíte školu a hledáte zaměstnání nebo inspiraci, nezapomeňte 1. dubna kliknout na  Mesicabsolventu.jobs.cz.

Jobs.cz

Další články k tématu

Absolventi, získejte první práci už v dubnu a rozjeďte kariéru

Končíte letos vysokou školu nebo jste diplom získali loni? Pomůžeme vám s hledáním prvního zaměstnání, kde nastartujete smysluplnou kariéru. Desítky top zaměstnavatelů se na vás těší celý duben na stránkách mesicabsolventu.jobs.cz. To je virtuální veletrh pracovních příležitostí pro absolventy, který Jobs.cz pořádá už počtrnácté! Co vám Měsíc studentů a absolventů nabídne? Zeptejte se přímo personalistů a … číst více

Absolventka Katka: díky Jobs.cz získala stáž v Komerční bance

 „Poprvé v životě jsem něco vyhrála,“ říká absolventka Kateřina Horká, která loni vyhrála čtyřtýdenní stáž v IT oddělení Komerční banky. Jobs.cz se zajímal: co se tam Katka naučila? » 2 minuty čtení « ↑ Kateřina Horká vystudovala informatiku na VŠE. Loni díky Jobs.cz stážovala v Komerční bance. Nejlepší videodotazník Kateřina Horká vyhrála soutěž o nejlepší videodotazník, kterou … číst více

Brigády, kde uplatníte to, co umíte nejlépe

Nic proti doplňování zboží, ale taková brigáda vás nejspíš nikam neposune. Najděte si přivýdělek, kde uplatníte to, co umíte nejlépe. Vybrali jsme těchto 10 zajímavých brigád pro odborníky a specialisty. A tady je dalších 300. » 1 minuta čtení « ↑ Najděte si na léto brigádu, která se vám bude hodit i jako zmínka do životopisu. … číst více

11 firem, kde získáte super kariéru hned po promoci

Pro všechny absolventy a studenty vysokých škol máme důležitou zprávu: těchto 11 top zaměstnavatelů vám chce pomoci se startem smysluplné kariéry. Uplatníte se, ať už jste vystudovali ekonomii, práva, techniku nebo třeba IT. Ale pozor: spousta z těchto zajímavých míst bude už 23. června 2017 pryč. V tento den totiž končí letošní ročník Měsíce absolventů. … číst více