Mimo učebnu

Vzdělávání nemusí probíhat jen ve školách a kurzech. Představíme vám tři zajímavé projekty – TED, Edufórum a Naučmese.cz.

shutterstock_mimo ucebnu

TED – Myšlenky, které stojí za to šířit

Technika, psychologie, řízení firmy, umění, ekologie… To je jen malá ochutnávka témat přednášek TED. Zajímaví řečníci z celého světa, zahrnující třeba nositele Nobelovy ceny nebo špičkové manažery globálních firem, se vždy musejí vejít do 20 minut. Sledováním těchto  inspirativních videí se dá strávit opravdu hodně času. A ještě si procvičíte angličtinu. Některá videa mají české titulky.

Nauč mě, nauč se – Naučmese.cz

Workshop pro začínající podnikatele za 250 korun, kurz psaní marketingových textů za tři stovky? Na stránkách Naucmese.cz toho najdete mnohem víc. Lidé, kteří nejsou ani tak profesionálními lektory, jako je spíš baví předávat své znalosti a zkušenosti ostatním, tam nabízejí nejrůznější kurzy pro širokou veřejnost. Máte nápad na uspořádání vlastního školení? Vyvěste svou nabídku na Naučmese.cz.

EduFórum: 5 x 5 x 5 minut pro vzdělávání

V Česku vzniká spousta zajímavých vzdělávacích projektů. Seznámit se s nimi můžete každý měsíc na setkání EduFóra – projektu, který hostuje střídavě v Praze a v Brně. Před publikem vždy vystoupí 5 řečníků, kteří během 5 minut přestaví svůj projekt. Posledních 5 minut odpovídají na dotazy diváků.

Další rady k tématu

Dobrovolnictví

Pauza v životopise je vždycky problém, který se na pohovoru těžko vysvětluje. Pokud jste ztratili zaměstnání, přihlaste se jako dobrovolníci do některé neziskové organizace. Neztratíte pracovní návyky a ještě svou odborností pomůžete dobré věci. Dobrovolnictví a práce v neziskovkách Na Jobs.cz si můžete vyhledat volná místa v neziskovém sektoru. V nabídce jsou jak placené, tak dobrovolnické pozice. Další příležitosti … číst více