Dobrovolnictví

Pauza v životopise je vždycky problém, který se na pohovoru těžko vysvětluje. Pokud jste ztratili zaměstnání, přihlaste se jako dobrovolníci do některé neziskové organizace. Neztratíte pracovní návyky a ještě svou odborností pomůžete dobré věci.

shutterstock_45876490

Dobrovolnictví a práce v neziskovkách

  • Na Jobs.cz si můžete vyhledat volná místa v neziskovém sektoru. V nabídce jsou jak placené, tak dobrovolnické pozice.
  • Další příležitosti najdete například na portálu Neziskovky.cz
  • Na portálu Dobrovolnik.cz funguje databáze aktuálních dobrovolnických příležitostí.
  • Pokud vás nic nezaujalo, vyhledejte si neziskové organizace a občanská sdružení v okolí a zeptejte se, jestli shánějí dobrovolníky.
  • Lidé unavení korporátním světem se mohou přihlásit do projektu Rok jinak. V roce 2014 poběží už sedmý ročník. Jak to funguje? Odborníci z firem vymyslí projekt s konkrétní neziskovou organizací. Vybraným grantistům pak Nadace Vodafone celý rok proplácí jejich původní plat. Uzávěrka přihlášek pro nový ročník bývá vždy v září.

Další rady k tématu

Mimo učebnu

Vzdělávání nemusí probíhat jen ve školách a kurzech. Představíme vám tři zajímavé projekty – TED, Edufórum a Naučmese.cz. TED – Myšlenky, které stojí za to šířit Technika, psychologie, řízení firmy, umění, ekologie… To je jen malá ochutnávka témat přednášek TED. Zajímaví řečníci z celého světa, zahrnující třeba nositele Nobelovy ceny nebo špičkové manažery globálních firem, se … číst více