Jobs.cz vám najde i kurz a vysokou školu

Portál Jobs.cz už není jen místo, kde si můžete najít novou práci nebo brigádu. Dnes si zde můžete vybrat i vhodnou vysokou školu, jazykový a odborný kurz či konferenci. Novinky představuje Jan Nehasil z LMC.

„Chceme, aby uživatelé na Jobs.cz našli vše pro svůj kariérní a osobní rozvoj a firmy zde mohly řešit také vzdělávání pro své zaměstnance,“ říká Jan Nehasil, šéf segmentu vzdělávání ve společnosti LMC, která je provozovatelem portálu Jobs.cz.

Kam portál Jobs.cz do budoucna směřuje?

Uvědomujeme si, že Jobs.cz je už 17 let vnímán především jako přední portál pro hledání práce a zaměstnanců. Naším cílem však je poskytnout takové služby, aby zde uživatelé našli vše pro svůj kariérní a osobní rozvoj a firmy zde mohly řešit také vzdělávání pro své zaměstnance. Profesní růst jde přece ruku v ruce se vzděláváním. V sekci Vzdělávání na Jobs.cz lze nyní nalézt přehled všech možností vysokoškolského MBA studiakonferencí a nově také speciální službu věnovanou kurzům a školením.

Proč by si někdo měl hledat třeba manažerský kurz nebo MBA studium na Jobs.cz a ne přes vyhledavač typu Google?

Co se týká MBA studia, důležité je, že u nás najdete opravdu úplný a pravidelně aktualizovaný výčet škol poskytujících v ČR tento typ vzdělávání. Pokud uvažujete o zapojení do některého z kurzů, pomůžeme vám efektivně vyhledávat všechny potřebné informace, protože v obecném fulltextovém vyhledávači to není snadné. Zkuste si přes Google vyhledat kurz s preferencí konkrétního místa, času, ceny a třeba s úrovní začátečník – to je prakticky nereálné. Jobs.cz to nyní umožňuje.

Z čeho mohou uživatelé ohledně vzdělávání vybírat?

Uživatelé mohou vybírat z rozsáhlého seznamu vysokých škol v České republice a tisíců kurzů a odborných školení. Nabídka je poměrně pestrá. Vybere si u nás ten, kdo se chce zdokonalit v jazyce a počítačových dovednostech, stejně jako odborník, který vyhledává specifické znalostní kurzy nebo manažer, který se chce zdokonalit v takzvaných soft skills.

Filtrujete nějak semináře, kurzy či akce, které se u vás objevují? Přece jen, kvalita bývá různá…

U vysokoškolského studia zobrazujeme všechny univerzity a školy i s jejich studijními obory. V případě konferencí, pro něž je vystavení na Jobs.cz bezplatné, je na nás, zda vybranou akci zobrazíme. Snažíme se vyřadit takové akce, kde je kvalita pochybná. V případě kurzů se snažíme oslovovat takové poskytovatele, aby byli uživatelé spokojeni s kvalitou nabídky.

Kdo vlastně kurzy, školení, konference a vyšší studium na Jobs.cz vyhledává?

Lidé už jsou poměrně zvyklí nakupovat na internetu dovolenou, využívat e-shopy nebo si rezervovat auta. S výběrem vzdělávání online je to ale jinak. Jedním z důvodů je, že Češi stále poměrně neradi platí za vlastní rozvoj nebo studium. Lidé převážně spoléhají na své zaměstnavatele, že to vyřeší za ně. Přesto se najde skupina lidí, která je ochotna hradit si kurzy a školení z vlastní kapsy. Toho celkem dovedně využili menší hráči, díky čemuž vznikají zajímavé projekty typu Naučmese.cz, eVzdelavani.cz nebo VysokeSkoly.cz.

Vzdělávací sekce Jobs.cz se rozjíždí. Co dalšího v ní letos chystáte?

Minulý rok jsme zasvětili rozvoji služeb v oblasti vysokých škol, kde jsme se rychle dostali na pozici lídra trhu. Vzdělávání na Jobs.cz teď obsahuje přehled vysokých škol, MBA studia, konferencí a nově kurzy a školení. Tento rok chceme primárně obhájit svou pozici na trhu v oblasti kurzů a školení a věnovat se důkladnému rozvoji této služby, aby bylo její použití pro lidi co nejjednodušší a přinášelo jim užitek.

Lenka Kováříková

Kam dál?

Vysoké školy

Kurzy a školení

Další články k tématu

HackerFest 2013

Počítačová škola Gopas uspořádala pro své zákazníky doslova lahůdkovou událost – HackerFest 2013, největší IT Security / Hacking událost v České republice! Tři zahraniční a tři naši bezpečnostní specialisté se s vámi 21. října 2013 podělí o zajímavosti a aktuální novinky ze světa počítačové bezpečnosti a boje proti virtuálním útočníkům. V příjemném prostředí pražského multikina zažijete v průběhu jednoho dne … číst více

Studenti techniky chtějí brát 30 i 50 tisíc

Osm z deseti studentů technických škol očekává, že si v prvním zaměstnání vyjednají nástupní plat do 30 tisíc korun. Ovšem část budoucích IT specialistů věří, že na výplatnici uvidí částku nejméně 50 tisíc korun. Zjistil to průzkum společnosti CA Technologies, která zpovídala šest stovek studentů českých technických univerzit. Peníze jako důležité kritérium Čerství držitelé diplomů z technicky zaměřených … číst více

Velký přehled: termíny přihlášek na vysoké školy

Uchazeči o studium na vysoké škole zpravidla vnímají konec února jako nejpozdější termín pro zaslání přihlášek. To stále platí pro Univerzitu Karlovu, Ostravskou univerzitu, Slezskou univerzitu, Masarykovu univerzitu, Univerzitu Palackého nebo Univerzitu Hradec Králové. Ostatní veřejné vysoké školy počítají s pozdějším odevzdáním přihlášek, někdy se nejzazší doba liší i v rámci jednotlivých fakult. Přinášíme vám … číst více

17 věcí, které chápete, když studujete dvě školy naráz

„Co si mám vybrat? A co když zkusím studovat oboje? Někteří lidi to tak dělají a jde to, ne?“ Pokud patříte mezi ty, kdo si tohle taky kdysi řekli, asi se najdete v následujících řádcích. » 3 minuty čtení «  1. Být někde včas je buržoazní přežitek. Asi sotva stihnete přijít na desátou na Fakultu sociálních … číst více