Inspirace na víkend #3

Hudbou k vyšší produktivitě | Paní šéfová, doneste mi kafe | Kancelář Svět.

inspirace3

Hudbou k vyšší produktivitě

Lidé v kreativních profesích mají často problémy se v práci soustředit. Není úplně hračka rozpracovávat plány do konce fiskálu, když kolem kávovaru krouží hejno fanoušků posledního dílu Game of Thrones. Útěk do světa za sluchátky se v tu chvíli jeví jako jasné řešení – i poslouchání hudby ale má svá pravidla. Studie například zjistily, že pokud je náplní vaší práce přemýšlení, nejlépe budou fungovat instrumentální skladby, které už dobře znáte.

Další informace o tom, jak si správně sestavit pracovní Spotify playlist (a proč je to super nápad) najdete v tomto článku.

Paní šéfová, doneste mi kafe

Když se v kanceláři fyzicky nachází žena a muž a je zapotřebí třeba přinést kávu, automaticky to vnímáme jako úkol pro ženu. Bez ohledu na pracovní pozici, renomé nebo charakter. Koncept „office housework“ – drobných úkonů, které je zkrátka potřeba pravidelně vykonávat, aby atmosféra na pracovišti netrpěla – si většina lidí stále překládá trochu jako „práci pro ženské“.

Sheryl Sandberg a Adam Grant rozebírají tento problém ve svém sloupku pro New York Times.

Kancelář Svět

Slovák Peter Chodelka nemá o práci nouzi; kdybyste mu ale chtěli do kanceláře přinést svačinu, možná by vás to stálo víc než jen čtyřicet korun v kavárně na rohu. V zimě spíš několik desítek tisíc, protože Peter rád tráví chladné měsíce v Indonésii. Skvělý rozhovor, který pokrývá nejčastější otázky o digitálním nomádství a navrch přihazuje i řadu užitečných tipů, si formou podcastu můžete poslechnout zde.

Další články k tématu

Inspirace na víkend #1

Jsem busy, co je víc? | Chodit do práce před desátou je mučírna | Freelancerům vstříc. Jsem busy, co je víc? Světoví oligarchové dnes demonstrují svůj sociální status soukromými ostrovy nebo megalomanskými jachtami. Luxus je zkrátka cestou, kterou světu dokazujeme, jak mocně se cítíme. V posledních letech se ale objevil nový fenomén, který vypovídá o … číst více

Inspirace na víkend #2

Rajčetem proti prokrastinaci | Brouzdat v práci po Facebooku je normální | Fantazie budoucího trhu práce. Rajčetem proti prokrastinaci Skáčete od jednoho k druhému tak často, že už nevíte, kde vám hlava stojí? Technika Pomodoro je určená pro všechny, kteří si neví rady s prokrastinací a multitaskingem. Její princip je poměrně jednoduchý – 25 minut se soustředíte na … číst více