5 kurzů pro začínající manažery (a všechny, kdo chtějí šéfovat)

A je to tady: povýšili vás, případně je to na spadnutí. Lidé se v životě často učí metodou pokus-omyl a začínající manažeři nejsou výjimkou. Nejméně jedné zásadní chyby se ale můžete vyvarovat hned na startu – přestaňte si myslet, že všechno zvládnete jen díky intuici a vrozeným vůdčím schopnostem. Investujte do svého vzdělání. Přinášíme vám 5 tipů na kurzy z nabídky Jobs.cz, které se hodí každému začínajícímu šéfovi.

1. Jak zvládnout prvních 100 dní ve funkci

Ať už jste o šéfovskou pozici usilovali nebo jste k ní přišli spíše náhodou, už prvních 100 dní napoví, jestli jste osoba na správném místě nebo manažerská „padavka“. Přihlaste se na kurz Jak úspěšně zvládnout prvních 100 dní ve funkci, který se koná 14. a 15. října v Praze. Seznámíte se metodami a nástroji řízení lidí, hlavními úkoly a rolemi manažera, naučíte se, jak přizpůsobit řídící styl kolegům, jak je motivovat a předávat jim zpětnou vazbu, jak přesvědčovat ostatní nebo jak jednat s komplikovanými zaměstnanci.

2. Vedení lidí podle situačních stylů

O Josefovi jste si vždycky mysleli, že je nesmírný pracant a Olga byla něco jako vaše pravá ruka. Jenže pak přišla krize a pravé charaktery se vydraly na povrch. Vám pak nezbylo než přemýšlet, kde jste ve svém odhadu udělali chybu. Na kurzu Vedení lidí podle situačních stylů se naučíte lépe rozumět tomu, proč se vaši lidé chovají tak, jak se chovají a jak k nim máte jako manažer přistupovat. Kurz probíhá v Praze ve dnech 4. a 5. listopadu.

3. Smysluplná porada

Ach jo, zase porada… Aby se kolegové neploužili na schůzky s vámi s tímto povzdechem na rtech, naučte se, jak firemní setkání správně vést. Dozvíte se to v kurzu Smysluplná porada, který se koná 14. října v České Lípě. Kromě toho, jak porady plánovat, řídit a vyhodnocovat, se naučíte třeba také jak vést takzvané koučované porady.

4. Strategický management

Nebuďte manažerem, který dohlédne maximálně na konec příštího kvartálu, buďte skutečným lídrem, který přemýšlí a plánuje dlouhodobě. Kurz Strategický management, který se koná v Brně 17. a 18. října, je určen začínajícím manažerům i podnikatelům, kteří chtějí správně nasměrovat svoje podnikání. Kurz je prakticky zaměřený, takže se naučíte vytvářet strategie na míru podmínkám vaší firmy. K tomu vás lektoři seznámí se spoustou případových studií z velkých podniků.

5. Telefonování v angličtině

David Smythe je manažer, který dříve pracoval v ropném průmyslu, řídil restaurace rychlého občerstvení a působil i jako ředitel v oblasti londýnského zábavního průmyslu. 17. října se s ním v Praze můžete naučit, jak správně telefonovat a vést telekonference v angličtině. Podmínkou je znalost jazyka alespoň na úrovni B1 (mírně pokročilý). Rodilý mluvčí s manažerskou praxí vám předá tipy a triky, jak správně vyřizovat telefonní i konferenční hovory v angličtině, jaké slovní obraty používat, jak formulovat problémy a úspěšně směřovat k danému cíli.

Jobs.cz

Další články k tématu

Jak přesvědčit šéfa, aby vás poslal na školení

Vzdělávání patří mezi 3 nejčastější zaměstnanecké výhody, které firmy uchazečům o práci nabízejí. Benefit v podobě zajištění kurzů a školení nebo příspěvku na vzdělávání obsahuje asi třetina pracovních inzerátů na Jobs.cz. Co když jste ale dlouho na žádném školení nebyli a nadřízený vás na ně sám od sebe nechce poslat? Připravte si argumenty a přesvědčte jej. … číst více

Zaměstnanec budoucnosti? Umí rusky a čtivě píše

Česká republika, rok 2020. Na pracovní pohovor přichází zajímavý kandidát. Čím se může pochlubit? Perfektní znalost angličtiny už ani nezmiňuje, protože je samozřejmá. Raději vypíchne, že mluví rusky, německy nebo arabsky. V moderních tehnologiích a na sociálních sítích je jako doma – prodávat přes Facebook zboží nebo služby chápe jako běžný pracovní úkol. A pokud se … číst více

Průvodce letními školami nejen pro studenty

Už máte plné zuby rodinné dovolené u moře a chtěli byste zažít něco nového? Příjemnou změnou může být letní škola. Kurz osvěží nejen vaši mysl. Poznáte spolužáky z celého světa a procvičíte si jazyky. Jak probíhají prázdninové výukové programy a kolik stojí? Škola bez stresu a známek Letní školy vznikly pro zájemce, kteří lační po vzdělání … číst více

Tipy na kurzy, které z vás udělají lepšího manažera

Člověk nepřijde na všechno sám, dokonce ani když je šéf. Tohle je 5 kurzů, které vám pomohou být ještě lepším manažerem. Vyberete si? Zaplatit vám je může i firma, zeptejte se na svém HR oddělení. » 2 minuty čtení « ↑ Vybrali jsme 5 kurzů, které z vás udělají lepšího šéfa. Nabídka je ale mnohem širší. … číst více