Proč nebude MotivP nikdy dělat webináře?

Online kurzy jsou vzděláváním budoucnosti. Zatímco na západě je on-line vzdělávání absolutní samozřejmostí, v České republice si na něj firmy teprve zvykají. Online kurzy a virtuální kurzy jsou stále považovány za něco netradičního, a proto se k nim firmy staví opatrně. Personálně poradenská společnost agentura MotivP chce udávat směr v České republice a být tak plnohodnotným soupeřem naší zahraniční konkurence.

Populární e-learning

Proč je e-learning za velkou louží tak populární a u nás neustále nabývá na důležitosti? Za vším stojí tři hlavní akcelerátory. Nejprve je to všeobecná potřeba neustále si doplňovat vzdělání, dále snadný přístup k technologiím a nakonec cenová dostupnost online vzdělávání. E-learning je totiž praktický, vhodný jak pro samostudium, tak pro trénink dovedností, šetří čas i peníze. Tyto všechny důvody vedou k tomu, že e-learningových kurzů na českém trhu přibývá. Úměrně se ale nedostává těmto kurzům zasloužené kvality a některé jsou dokonce nabízeny bez videa, pouze jako obrazová a textová prezentace, což vůbec neodpovídá zavedeným standardům. E-learning není ani o neustálém klikání, ani sledování bombastických animací, je v prvé řadě o kvalitním vzdělávání, tedy získávání důležitých informací optimální cestou. „Cílem našeho e-learningu je naučit, ne zabavit,” říká současný marketingový ředitel Martin Jelínek.

Virtuální kurzy, ne webináře

Možnosti online vzdělávání zaměstnanců jsou v zásadě dvě, první je virtuální kurz a druhou je webinář. Když se společnost MotivP rozhodovala, který z produktů bude firmám nabízet v rámci své online vzdělávací akademie, padla volba jednoznačně na virtuální kurzy. Vycházely z porovnání výhod a nevýhod obou produktů mnohem lépe.

Ukázka webináře:

Naproti tomu webináře mají hned několik podstatných nedostatků. Webinář, pokud má dostatečný počet přihlášených, startuje vždy v předem stanovený čas a běží bez přerušení a uživatel se tak musí přizpůsobit potřebám lektora. U virtuálních kurzů je to přesně naopak, lektor si připraví kurz s ohledem na potřeby uživatele a ten si jej může spustit na internetu doslova kdykoliv a kdekoliv.

Dalším problém webináře spočívá v umělém natahování času a ve zbytečných prodlevách. Dlouhé představování, procházky na pódiu či subjektivní odbíhání od tématu se děje na úkor zákazníka a z webináře se postupně stává časožrout. Výhodou běžného virtuálního kurzu je optimalizovaný kvalitní obraz s vysokým rozlišením, zatímco přímý přenos z webináře je omezen kvalitou snímající kamery. Obě varianty vzdělávání nabízí navíc i opakování záznamu, ale u webináře je i z předchozích důvodů méně kvalitní.

A co je největší problém webináře? Téměř absurdní cena. Jeho složitější organizace a příprava zvyšují neúměrně náklady a ty se následně odráží v konečné ceně pro zákazníka. Cena webináře většinou přesahuje více než čtyřikrát cenu virtuálního kurzu MotivP.

To znamená, že pokud se firma rozhodne pro vzdělávání zaměstnanců v Online Akademii společnosti MotivP, dostane za stejnou cenu více než čtyři kvalitnější virtuální kurzy! Jedinou výhodou webináře oproti virtuálním kurzům tak zůstává možnost ptát se. Každý kdo něčemu nerozumí, se může během spuštěného webináře přihlásit a zeptat se, samozřejmě na úkor času ostatních uživatelů. „Nakonec jsme došli k závěru, že firmy hledající online vzdělávání pro své zaměstnance zvolí vždy raději virtuální kurzy, protože poskytují výrazně lepší možnosti přímého a kvalitního vzdělávání, jsou daleko levnější a zároveň uspoří i spoustu času,” dodává Martin Jelínek.

Výhody virtuálních kurzů MotivP

Virtuální kurzy MotivP v sobě kombinují mnoho výhod a benefitů, proto se jedná o ideální nástroj individuálního vzdělávání. Kurzy mají formu videa, které spustíte rychle, kdykoliv a odkudkoliv, kde je internetové připojení. Nejste omezováni, můžete si je spustit a zastavit kdy chcete, opakovat a přeskočit v obsahu z jedné části na druhou. Organizaci a průběh kurzu si tedy můžete přizpůsobit přesně podle vašich představ a potřeb.

Co se týká obsahu, virtuální kurzy MotivP v sobě kombinují interakci moderátora, profesionálního lektora a powerpointové prezentace. Tato audio-vizuální kombinace prohlubuje paměťovou stopu diváka. Délkou nepřesahují šedesát minut a skvěle zaujmou.

obr

Agentura MotivP nabízí více než čtyřicet různých online kurzů z různých oblastí profesního života a každý rok tvoří dvacet nových kurzů. Cena jednoho virtuálního kurzu se blíží ceně jedné knihy a díky bezpečnému a velmi jednoduchému způsobu platby bankovním převodem, si můžete kurz zakoupit ihned a začít se tak vzdělávat okamžitě. „Zprostředkováváme virtuální kurzy firmám i jednotlivcům, hotové a i na míru. Především firmy dnes chtějí individuální přístup a MotivP jim vychází vstříc s nabídkou tvorby E-learningů podle jejich představ.”

Firemní vzdělávání? Online Akademie

Online Akademie je efektivní nástroj, který umožňuje zacílený rozvoj zaměstnanců. Přitom respektuje individuální tempo účastníka.

Jedná se o sadu virtuálních kurzů, které si pro zaměstnance sami navolíte. Sami si tedy stanovujete také rozpočet! Veškerá administrace Online Akademie probíhá v systému Motivp.com. Realizují ji IT pracovníci, kteří zároveň poskytují technickou podporu klientům. Výhody Online Akademie spočívají především v tom, že šetří finanční prostředky zaměstnavatele, přehledně shromažďuje informace na jednom místě, umožňuje opakovaný návrat do kurzů, motivuje uživatele k dalšímu rozvoji, nezatěžuje firmu s administrací, poskytuje přehled o výsledcích uživatelů a zdarma doporučuje relevantní záznamy přednášek z konferencí. A samozřejmě, protože jde o virtuální kurzy, umožňuje vzdělávání odkudkoliv, z pohodlí domova i z kanceláře.

Nástroj Online Akademie je také vynikajícím doplňkem prezenčního školení ve firmách. Prostřednictvím e-learningu si účastníci osvojí základní teoretické vědomosti, které pak lektor prakticky rozvíjí během prezenčního školení. Tato kombinace v sobě pojí vysoce efektivní, přitom časově i ekonomicky šetrnou variantu firemního vzdělávání.

Videogalerie plná záznamů

Agentura MotivP již v počátcích online vzdělávání věděla, že placená streamovaná videa z akcí mají nižší sledovanost. Proto se rozhodla své pořízené záznamy zdarma uvolnit a raději jimi vhodně doplňovat své virtuální kurzy.

Na našich webových stránkách naleznete videogalerii  plnou záznamů ze školení, business brunchů, přednášek a konferencí a také jednotlivé rozhovory se špičkami z oboru i jinými známými osobnostmi. Naše příspěvky jsou vždy výborně sestříhány, jsou originální a neopakují se ani řečníci, kteří v nich vystupují. Jen záznamů českých a slovenských konferencí zde máme více než 2000. „To vše protože naši zákazníci požadují kvalitní služby a jejich cíl je stejný jako ten náš, být lepší.“

Autor: Stanislav Wolf

(Komerční článek)

Další články k tématu