Evropa v roce 2045: soutěž pro studenty středních škol

Jak podle vás bude vypadat Evropa v roce 2045? Vyzkoušejte si vést celý jeden stát a rozhodovat o jeho rozpočtu, směřování, sociálních otázkách, průmyslu a jiných důležitých věcech. To vše v interaktivní počítačové hře FutEUrista určené studentům středních škol. Nejen že vás to bude bavit a naučíte se spoustu nového, ale navíc můžete i vyhrát věcné ceny.

Evropa 2045 je počítačová simulace zaměřená na podporu výuky společenských věd na středních školách. Každý hráč (studentský tým) v simulaci zastupuje jeden stát Evropské unie, který spravuje a reprezentuje v diplomatických jednáních. Hráč tak v sobě spojuje pravomoci, které jsou ve skutečnosti většinou rozděleny mezi hlavu státu, vládu a parlament. Hra funguje jako multiplayer online tahová strategie, což znamená, že každá partie je rozdělena na několik kol a všechny státy v dané partii jsou řízeny lidským hráčem.

Soutěž vyhlašuje Filozofická a Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy ve spolupráci s organizací Generation Europe.

Více informací a přesná pravidla najdete na stránkách projektu.

Zdroj: www.evropa2045.cz

 

 

Další články k tématu