6 kroků k zapojení nováčků

Přijali jste nového člena týmu. Prověřili jste jeho reference a velmi vás zaujal při pohovoru. Tím by však váš zájem o něho neměl končit, ale začínat. Článek radí, jak nového zaměstnance správně zapojit do fungování firmy.

– Prověřte, zda se na svou práci skutečně hodí. Pokud tomu tak nebude, žádné koučování mu nepomůže.

– Ujasněte si, co pro vás znamená úspěch. Nový člen týmu by tomu měl dobře porozumět. Přesvědčte se, zda chápe, co je důležité pro výkon jeho práce.

– Pomozte nováčkovi pochopit, proč jste si jej vybrali. Seznamte jej s tím, jaké chování a hodnoty jsou pro vás zásadní.

– Sledujte, zda zapadne do týmu. Začněte vzájemný vztah „správnou nohou". Seznamte jej s tím, jak funguje komunikace v týmu, co je přijatelné a co naopak není.

– Formálně se scházejte s týmem. Svolejte společnou schůzku za účelem lépe se vzájemně poznat, ujasnit si hodnoty a postupy.

– Sestavte plán koučování. Na co by se nováček měl soustředit a co by měl vědět, aby mohl uspět? Jaké dovednosti potřebuje, aby svou práci mohl vykonávat dobře? Jaké výzvy na něho čekají hned od začátku a měl by se na ně připravit?

Zdroj: EduCity CZ

Další články k tématu