JACOBS DOUWE EGBERTS CZ s.r.o.

Společnost zaměřená na kávu a čaj s celosvětovou působností, která slouží zákazníkům ve více než 100 zemích. Nabízí rozsáhlé portfolio vysoce kvalitních, inovativních kávových a čajových produktů, jenž jsou dobře známy jak maloobchodu tak i velkoobchodu.

Proč k nám?

Již více než 265 let se JDE inspiruje vírou, že nad šálkem kávy nebo čaje se mohou stát úžasné věci. Dnes JDE hledá nové příležitosti pro kávu a čaj na stovce rozvinutých a rozvíjejících se trzích prostřednictvím portfolia více než 50 značek, které společně pokrývají celou kávovou a čajovou kategorii. Mezi naše nejznámější přední zavedené značky patří L'OR, Jacobs, Senseo, Tassimo, Douwe Egberts, Old Town, Super, Pickwick a nebo Moccona.

JDE je součástí JDE Peet’s, největší světové společnosti zabývající se kávou a čajem, se sídlem v Nizozemsku.

Řídíme se vizí, že každý si zaslouží svou milovanou kávu nebo čaj. Je to vyjádření osobní chuti a potěšení. Káva je součástí života milionů lidí po celém světě, a je s námi při velkých i malých okamžicích. Každý by měl mít možnost, užít si svůj šálek, jak ho má nejraději. V JDE jsou naše společné firemní hodnoty jádrem všeho, co děláme. Ceníme si Jednoduchosti, Podnikavosti, Odpovědnosti, Disciplíny a Solidarity.

Naše historie

V roce 1753 Egbert Douwes a jeho žena Akke Thijsses otevřeli svůj obchod s potravinami nazvaný "De Witte Os" (v překladu “Bílý vůl”), v obci Joure v Nizozemí, kde prodávali kávu, čaj a další věci, které patří k "radostem každodenního života".

Postupně Douwes a jeho potomci budovali firmu, která se stala koncem 19. století vedoucí společností na nizozemském trhu ve svých hlavních produktech, kávě a čaji.

Původní obchod se jmenoval De Witte Os, rodina však společnost přejmenovala na Douwe Egberts, jak se obchod s kávou a čajem rozvíjel spolu s jejich pověstí. Protože se podnikání rozrůstalo, bylo ředitelství společnosti přesunuto do Utrechtu a v roce 1925 byla poprvé představena ikonická pečeť Douwe Egberts.

V roce 1895 26letý Johann Jacobs otevřel v Brémách svůj první obchod s potravinami, mimo jiné s kávou, čajem a čokoládou, který založil na slibu: Mým cílem je dodávat jen to nejlepší zboží bez vad, a to vždy za rozumnou cenu. O několik let později byl Johann Jacobs průmyslovým podnikatelem a prvním z maloobchodních prodejců kávy, který si ve svých budovách pražil vlastní kávová zrna. Jedině tak mohl svým zákazníkům zaručit stálou kvalitu kávy, která byla připravena k okamžitému použití.

V roce 1906 si Johann Jacobs otevřel pražírnu a v roce 1913 poprvé zaregistroval značku Jacobs. Ve 20. letech začal nabízet svou kávu zásilkovým prodejem.Káva Jacobs získala takovou oblibu, že v 60. letech Johannův syn Walther již provozoval rozvoz kávy s 1 000 vozů a pravidelně dodával čerstvě praženou kávu 60 000 maloobchodním prodejcům po celém Německu. Značka Jacobs se od 70. let začala šířit po celém světě.

Johann Jacobs a Egbert Douwes nevěděli, kam je jejich cesty zavedou. Zkrátka věřili, že každý si zaslouží kávu, kterou má rád. Značky Jacobs a Douwe Egberts se v roce 2015 spojily a vznikla společnost JACOBS DOUWE EGBERTS.

Od roku 2020 navíc celosvětově kombinujeme své síly se společností Peet´s Coffee, která operuje zejména v Americe. Díky této kombinaci jsme globálním lídrem ve světě kávy a čaje s dobrou pozicí na více než 20 největších světových trzích. I přes toto formální spojení zůstanou JDE a Peet´s řízené nezávisle.

Jaké to u nás je?

V JACOBS DOUWE EGBERTS se ocitnete ve světě velké vášně pro kávu a čaj, výjimečných značek a inovativních produktů. Ve světě, který se nachází ve vysoce konkurenčním prostředí a odlišuje se svým jasným produktovým zaměřením. Ve světě, který byl vybudován na základě své tradice a tvoří vzrušující budoucnost pro své zákazníky, spotřebitele a pro Vás!

Nabízíme našim zaměstnancům skvělou kombinaci práce pro velkou nadnárodní korporaci se širokým záběrem, infrastrukturou a know-how a zároveň flexibilitu lokální společnosti.

Zaměstnanecké benefity tvoří nedílnou součást odměňování zaměstnanců naší společnosti. Společnost JDE poskytuje svým zaměstnancům následující benefity:

  • 5 dní dovolené navíc tj. celkem 25 dní
  • Volno nad rámec zákona
  • Příspěvek na penzijní připojištění
  • Zvýhodněný nákup výrobků
  • Stravenková karta/příspěvek na stravování
  • Příspěvek na sport, zdraví, kulturu a vzdělání formou kafeterie (karta Benefitka)

Video

Kde nás najdete?

Zaujali jsme vás? Podívejte se, koho hledáme