Člověk v tísni, o.p.s.

Usilujeme o otevřenou, informovanou, angažovanou a zodpovědnou společnost, která není lhostejná k problémům doma ani za hranicemi naší země. Přidej se k nám a pomáhej lidem po celém světě!

Jak se nám daří?

Celkový obrat
Zaměstnanců
Zemí působnosti

Proč k nám?

Ze skupinky nadšenců pomáhajících od roku 1992 na Balkáně se za 28 let stal Člověk v tísni jednou z největších nevládek v Evropě a působí v České republice i v zahraničí.

V Česku pracuje Člověk v tísni s lidmi, kteří se ocitli v tíživé sociální situaci, dělá sociální práci a dluhové poradenství, podporuje vzdělávání dětí. Dlouhodobě také pracuje s pedagogy, podporuje je v začleňování dětí s různými potřebami a také např. s mediálním vzděláváním. Každoročně také organizuje festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. V zahraničí podporuje jednotlivce i skupiny aktivistů bránících ve svých domovech dodržování lidských práv. Ve více než dvaceti zemích Evropy, Asie, Afriky a Blízkého východu realizuje programy zaměřené na dlouhodobé zvyšování životní úrovně lidí, i na okamžitou pomoc obyvatelům zemí zasažených válkou, nebo přírodní katastrofou.

Součástí kultury jsou často celoživotní přátelství. Ve volném čase chodí zaměstnanci společně na pivo, posedět u ohně, na túry nebo hrát frisbee. Zaměstnanci se zdraví v různých jazycích, ale rozumí si všichni stejně dobře. Od prvního dne zaměstnanci tykají nejužšímu vedení a prosazuje se otevřenost ze strany managementu.

V Člověku v tísni se najde ten, kdo má jasně nastavené hodnoty a jejich dodržování očekává i od zaměstnavatele, ten, kdo hledá smysluplnou práci a silnou motivaci se podílet na změně světa k lepšímu. Uplatnění tam najde člověk, který je profesionál a výborně spolupracuje v teamu, nečeká na zadání, ale je proaktivní a otevřený novým přístupům, posouvá věci k lepšímu s vědomím, že se podílí na důležité misi. Teamy v ČVT jsou různorodé, na chodbách a v kancelářích se potkávají přátelští a liberální lidé různých národností a kultur.


Podívej se, jak Člověka v tísni hodnotí zaměstnanci na Atmoskop.cz:

www.atmoskop.cz

Benefity

Školka pro děti zaměstnanců na centrále v Praze

Dog friendly office

Vzdělávání

Dluhové poradenství nebo volňásky na Jeden svět

Home office

Flexibilní pracovní doba

Možnost sdíleného místa

Částečné úvazky

25 dní dovolené

Jak o našem poslání mluví ředitel a zaměstnanci

Koho hledáme?

Přidáno dnes
Možnost občasné práce z domova
  Člověk v tísni, o.p.s.
Adresa  Praha – Vinohrady
Přidáno dnes

Přidáno dnes
Plat 30 000 – 34 600 Kč
Možnost občasné práce z domova
  Člověk v tísni, o.p.s.
Adresa  Praha – Vinohrady
Přidáno dnes

Přidáno dnes
Možnost občasné práce z domova
  Člověk v tísni, o.p.s.
Adresa  Praha – Vinohrady
Přidáno dnes

Kdo je naším lídrem?

Šimon Pánek – foto
Šimon Pánek
ředitel organizace Člověk v tísni

„Jsme optimisté, protože na rozdíl od většiny ostatních lidí, kteří si o průšvizích ve světě mohou jen přečíst na internetu, my tam můžeme jet a můžeme něco dobrého udělat.“

Anna Soumarová – foto
Anna Soumarová
provozní ředitelka

„Na Člověku v tísni naše kolegyně a kolegové stabilně oceňují, že jsme instituce, která má nezpochybnitelný smysl. Ve které je značná spokojenost se sdílenými hodnotami, pracovní etikou, vzájemným lidským přístupem respektující ostatní a důvěrou ve vedení. Atmosféru naší organizace dlouhodobě vnímají jako otevřenou, vstřícnou a férovou. U nás najdete skupinu zajímavých lidí, kteří mají kuráž, dělají věci, které umějí a které mají dopad. A toto všechno Člověk v tísni naplňuje beze zbytku.“

Jan Mrkvička – foto
Jan Mrkvička
ředitel humanitárně-rozvojové sekce

„Jsme mezinárodní tým 1500 lidí z šedesáti různých zemí. Pomáháme řešit problémy lidem, kteří se narodili v méně šťastných místech planety. Umíme nabídnout dlouhodobá systémová řešení, stejně jako pomoci v akutních krizích.“

Kde nás najdeš?

Přidej se k nám a pomáhej lidem po celém světě :)