O nás
company profile cover

ČESKÁ NÁRODNÍ BANKA

ČNB je centrální bankou České republiky a orgánem vykonávajícím dohled nad finančním trhem. Je zřízena Ústavou České republiky a svou činnost vyvíjí v souladu se zákonem č. 6/1993 Sb., o České národní bance a dalšími právními předpisy. Má postavení veřejnoprávního subjektu se sídlem v Praze. ČNB je nezávislá instituce. Její hlavní rolí je péče o cenovou a finanční stabilitu. Dohlíží také na finanční systém, podporuje jeho rozvoj a zajišťuje hladký oběh peněz a platební styk.

Proč k nám?

ČNB patří mezi nejprestižnější zaměstnavatele v České republice, u kterého můžete uplatnit a dále rozvíjet svou ekonomickou odbornost. Zaměstnanci získají stabilního zaměstnavatele, který si cení erudice, profesionality a loajality.

Výhodou jsou také zajímavé mzdové podmínky a systém benefitů:

Kulturní a společenské akce, odborná školení a jazykové kurzy, mezinárodní semináře a stáže, sportovní kluby, sportovní a relaxační centrum, dvě závodní jídelny a kantýna, systém cafeterie, výměnné zahraniční rekreace, nadstandardní zdravotní péče, příspěvek na penzijní nebo životní pojištění, 5 týdnů dovolené a sick days atd...

KOHO HLEDÁME?

Možná budete překvapeni, ale v České národní bance najdou uplatnění jak ekonomové a právníci, tak kuchaři či policisté. Navíc jsou zde obrovské možnosti kariérního postupu, o čemž svědčí i relativně nízká, pouze 5% fluktuace zaměstnanců.

NAJDETE U NÁS SVÉ VRSTEVNÍKY?

Určitě ano! Pracují u nás čerství absolventi i kolegové a kolegyně s mnohaletými zkušenostmi. Celkem má ČNB přes 1 400 zaměstnanců a jejich průměrný věk je 46 let.

Vyrovnaný je také počet mužů a žen. Procentuální poměr mezi nimi je pouze 52:48 ve prospěch mužů. Mnoho žen u nás zastává vedoucí pozice a těšíme se, že jich bude čím dál více.

Pouze z hlediska dosaženého vzdělání převažují vysoce vzdělaní zaměstnanci, což odráží odbornost požadovanou po ČNB.

Jak to u nás vypadá?

Fotografie

Video

Koho hledáme?

Analytik bankovního sektoru

20. září
  • ČESKÁ NÁRODNÍ BANKA
  • Praha – Nové Město

Analytik ekonomiky

20. září
Možnost občasné práce z domova

Kde nás najdete?

Chcete se o nás dozvědět více?
www.youtube.com
Zaujali jsme vás? Podívejte se, koho hledáme.
Zobrazit volná místa