Kdo jsme?

Barák plný šikovných vývojářů, duchem i tělem mladých lidí. Přes 19 let děláme software na zakázku pro větší a velké firmy. Léta vyvíjíme informační systém pro M&M reality nebo pardubickou skupinu BARTH, pracujeme ale také pro Rohlík, Bankovní identitu, Deloitte nebo jihomoravské vodárny. A možná už jsi podepisoval/a nějaké dokumenty přes náš vlastní DigiSign.

O jakou práci by u nás přesně šlo?

Budeš členem GreenTeamu, který dělá hlavně na třech dlouhodobých zakázkách:

 • DigiSign - náš vlastní SaaS produkt, který využívají stovky firem včetně největších hráčů na trhu. Možná jsi přes něj podepisoval/a kupní či nájemní smlouvu na byt nebo třeba leasing na auto. DigiSign vyvíjíme jej API-driven přístupem a stojí na hexagonální architektuře.
 • Projekt ADEL - informační systém / “superCMS” specializované na realitní trh, který vyvíjíme pro skupinu EHS, stojící za BezRealitky.cz. Projekt stavíme na zelené louce, počítáme s prací na 3+ roky. Bude tu práce se spoustou zdrojů dat, jejich různým propojováním, marketingovou automatizací, škálováním, mezinárodním cílením. ADEL má velké ambice a silné zázemí v know-how i financování.
 • STORMM - informační systém pro nejdigitalizovanější realitku v Česku - M&M reality. Vyvíjíme ho už 12 let a pořád je co přidávat a vylepšovat, protože trh se neustále mění a M&M na to umí rychle reagovat. Nedávno jsme spustili třeba aukční systém nemovitostí nebo obohacené GIS mapy. S klientem jedeme přes 9 let ve SCRUMu a dlouhodobě doručujeme 95 % požadavků v termínu.

Se svým týmem se budeš starat o architekturu systému, vyvíjet komplexní nové sekce (moduly) i menší funkcionality. Tvými kolegy budou FE a BE vývojáři, Tester a Product Owner, občas budeš spolupracovat také s DevOps.

Vyvíjíme SCRUMově, většinou ve 14 denních sprintech, klienty na to máme naučené. Budeš mít připravené srozumitelné zadání formou akceptačních kritérií, test cases, technických kritérií. Na zadání se můžeš podílet během groomingů, na termínech se domluvíte s kolegy vývojáři (neurčuje je nadřízený).

Jak poznáš, že jsi ten pravý/ ta pravá?

Každý projekt je v jiné fázi zralosti a na každém je práce velmi seniorní i práce pro šikovné a zanícené juniory. Teď hledáme spíše mediory a seniory, prostě ty, kdo už si něco odfailovali. Jak jsi na tom ty?

 • Umíš programovat v PHP a Symfony, nebo jiném frameworku
 • Víš, jak fungovat v relačních databázích (MariaDB, PostgreSQL) a řešil/a jsi někdy optimalizaci dotazů
 • Dokážeš už při návrhu přemýšlet objektově, zvládáš i složitější algoritmizaci
 • Ovládáš verzování v GITu
 • Už jsi napsal/a alespoň jeden unit test :-)
 • Máš zkušenosti s vývojem API REST/SOAP
 • Jsi zodpovědný/á, nevedeme tu mikromanagement a nikomu nedýcháme pořád na záda
 • Máš rád čistý a srozumitelný kód u sebe i u ostatních
 • Umíš pracovat v týmu, protože jedině tak vznikají velké věci
 • Těšíš se mezi lidi, protože job je primárně onsite

Prostě nehledáme bušiče kódu ani PHP bastlíře. Hledáme člověka, který si s ostatními dobře zanalyzuje use cases, zamyslí se nad návaznostmi, nebojí se odhadnout složitost, dobře vymyslí databázi, … a až pak napíše funkční a srozumitelný kus kódu. A až (ne když) mu tester najde nějaký kulišácký edge case nebo bug jak sviňa, tak mu poděkuje a doladí to :-)

Proč spolupracovat s Digital Solutions?

Fungujeme lidsky, technologicky, finančně i eticky.

Vyvíjíme v API-driven architektuře. Celý devstack budujeme tak, aby měl co nejlepší developer experience. Vyzkoušíš si práci na středních aplikacích i rozsáhlých informačních systémech. Oba světy řeší jiné problémy, což ti umožní mít větší rozhled.

Snažíme se nestát na místě a pracovat s nejnovějšími technologiemi, protože víme, že bez toho to dnes nejde. Zároveň si vyzkoušíš práci s obřími databázemi, optimalizací výkonu, návrh správné architektury apod. Jsme stabilní firma, organicky rosteme, máme dlouhodobé klienty a smysluplné projekty (mrkni na reference).

Nástroje, které používáme:

 • K dispozici budeš mít IDE PHPStorm, verzovat kód budeš v GITu.
 • S kvalitou kódu ti pomůžou nástroje jako PHPUnit, PHPStan, CodeSniffer.
 • Každý projekt má Dockerizované prostředí.
 • S buildy aplikace ti pomůže CI, s organizací úkolů JIRA a na práci s kódem využíváme GITLab.
 • A pořád se učíme nové věci, teď třeba sockety a websockety, InfluxDb, OpenID connect, vyzkoušeli jsme si i práci s BankID a další.

Chceme, aby ses u nás cítil/a dobře. Budeš mít polohovatelný stůl, ve volných chvílích si můžeš zajít do našeho fitka, nebo porazit kolegu v oblíbené hře třeba na PS5 / Xboxu. Máme tu i pravidelné zápasy ve stolním fotbálku. K chuti může přijít vhod i výborná káva z malé soukromé pražírny :-)

10 let fungujeme v agilní metodice SCRUM, díky ní a zodpovědnosti každého z nás spolehlivě doručujeme nové funkce a dále se zlepšujeme.

Budeš mít s kým konzultovat / učit se. A budeme rádi, když s něčím přijdeš ty. Pokud to bude mít přínos pro firmu, dostaneš od nás potřebnou podporu..

Budeš mít možnost nastavit si pracovní čas podle sebe (pružná pracovní doba, homeoffice, sickdays). Spolupracovat s námi můžeš na IČO.

Můžeme Ti dát 60 - 90 000,- měsíčně (pokud jsi borec, umíme to ocenit i vyššími částkami)

… no a taky protože #vDSByChtelPracovatKazdy :-)

Next steps?

Během výběrového řízení se uslyšíš, nebo potkáš s těmito kolegy. Budou se starat, aby vše proběhlo, jak má.

> Filip Klouček, Lead Backend Developer
> Ondra Říha, náš CEO
> Lucka Málková, HR


Informace o pozici

Společnost
Digital Solutions, s.r.o.
Adresa
17. listopadu 203, Pardubice – Zelené Předměstí
Požadované vzdělání: Středoškolské nebo odborné vyučení s maturitou
Požadované jazyky: Čeština (Výborná)
Plat
Plat: 60 000 – 90 000 Kč / měsíc
Benefity: Bonusy/prémie, Notebook, Flexibilní začátek/konec pracovní doby, Vzdělávací kurzy, školení, Občerstvení na pracovišti, Příspěvek na vzdělání, Zdravotní volno/sickdays, Možnost občasné práce z domova, Firemní akce, Individuální rozvržení pracovní doby, Možnost si napracovat hodiny, Vlastní organizace náplně práce, Dog-friendly office, Children-friendly office, Účast na zahraničních konferencích, Individuální rozpočet na osobnostní růst, Vyhrazený čas na inovace
Zařazeno: IS/IT: Vývoj aplikací a systémů, Technika a vývoj, Programátor, Vývojový inženýr, Vývojový technolog, PHP vývojář
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek
Délka pracovního poměru
Délka pracovního poměru: Na dobu neurčitou
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva, práce na živnostenský list (IČO)
Zadavatel: Zaměstnavatel

Pozice je vhodná i pro absolventy.


Digital Solutions, s.r.o., Lucie Málková
17. listopadu 203, 53002 Pardubice, ČR
+420 776 482 392