Pro novou základní ScioŠkolu v Brně hledáme nového kolegu/kolegyni do tandemu vedení školy.

Ve ScioŠkolách děti připravujeme na svět budoucnosti plný změn a netušených příležitostí. Učí se zodpovědnosti za svá rozhodnutí, své vzdělávání i za okolní svět.

Koho hledáme?

Pedagogického lídra, odvážného, aktivního, otevřeného člověka s pozitivním přístupem a otevřenou myslí, který dokáže v tandemu vedení spolu s kolegyní školu rozjet a vést.

Pro tuto roli je důležitá zkušenost s prací s dětmi, ideálně na úrovni základní školy a chápání jejich potřeb. Hledáme někoho, kdo je zodpovědný a má chuť zapojit se do dalšího vylepšování způsobů a metod práce s dětmi i s průvodci a sdílet svoje zkušenosti a poznatky s ostatními.

Ve Scio si zakládáme na vzájemné důvěře a otevřenosti. Snažíme se vždy rozhodovat na nejnižší možné úrovni, úkolem nadřízených je dodávat kontext, ne rozhodnutí. Hledáme lidi, kterým taková kultura vyhovuje.

Co budete dělat?

V září 2023 chceme školu otevřít. Budovu už máme, rekonstrukci realizujeme, potřebné formality a papíry vyřizujeme, nový tým sestavujeme a zároveň postupně přijímáme děti, které budou do školy chodit.

V prvních týdnech se budete hlavně učit. Navštívíte některé z našich dalších škol. Vysvětlíme vám naši vzdělávací koncepci. Společně s novým týmem budeme vymýšlet, jak přesně bude brněnská škola fungovat. Budeme pokračovat v hledání nových žáků a dalších členů týmu, komunikovat s rodiči a připravovat nové prostory.

1. září škola otevře. Vedení školy v průběhu roku věnuje hodně času podpoře týmu průvodců. Budete jim naslouchat, pomáhat jim řešit pracovní problémy a rozvíjet otevřenou a respektující firemní kulturu.

Budete také pracovat s dětmi a vysvětlovat rodičům, co a proč se ve škole děje, a co se naopak neděje. V neposlední řadě se budete starat o ekonomiku a organizačně administrativní chod školy. Musíme mít v pořádku papíry i technickou stránku věci – světla musí svítit, obědy nám musí někdo dovézt, někdo je vydat dětem a večer se musí ve škole uklidit. To všechno budete muset zařídit.

Na to celé budete v tandemu vedení ScioŠkoly dva. Jak se o jednotlivé úkoly a odpovědnosti podělíte, bude z velké části na vás. Záleží na tom, co vás bude bavit a v čem budete dobří.

Nebudete na to ale sami. Pomůže vám tým Podpory ScioŠkol, kde jsou k dispozici odborníci na finance, právo, marketing, HR a podobně. No a v neposlední řadě je tu Rada ScioŠkol, která koordinuje celou skupinu ScioŠkol a bude vám nápomocná ve všem, co budete potřebovat.

Prostor bude i pro odpočinek, protože máme 40 dnů dovolené.

Jak to u nás chodí, si můžete přečíst na blogu https://smyslvpraci.cz/ a více o ScioŠkolách najdete na webu https://scioskola.cz/

To zní skvěle, co je potřeba udělat?

Pošlete nám:

Životopis (jedna strana v PDF), uveďte jen věci relevantní k této pozici. Zejména zkušenosti s prací s dětmi a případně s vedením týmu/lidí.

Krátký dopis (jedna strana v PDF), proč jste se rozhodl/a k nám přihlásit a co od nové role očekáváte.

Těšíme se na vaši odpověď. Termín pro zasílání podkladů je 30.5.2023.

Co vás čeká potom?

  • On-line test pracovního potenciálu, který ověřuje schopnost rychle nacházet správná řešení a volit efektivní strategie při řešení problémů. Obecně identifikuje a měří potenciál k rychlému a efektivnímu učení se, rozvoji a adaptaci.
  • Assessment centrum, setkání 6-10 finalistů. Připravíme si pro vás různé úkoly, chceme vidět jak přemýšlíte a jak přistupujete k problémům. Zároveň je to příležitost pro vás setkat se s námi a doptat se na vše, co vás zajímá.
  • Návštěva školy, chceme vám nabídnout možnost přijít se podívat do naší školy a zároveň vás vidět při práci s dětmi.
  • Finální pohovor s Ondřejem Štefflem a Radou ScioŠkol.

Informace o pozici

Společnost
ScioŠkoly
Adresa
Brno – Brno-město
Požadované vzdělání: Vzdělání není podstatné
Plat
Plat: 66 000 – 75 000 Kč / měsíc
Benefity: Bonusy/prémie, Stravenky/příspěvek na stravování, Vzdělávací kurzy, školení, Příspěvek na vzdělání, Možnost občasné práce z domova, Individuální rozvržení pracovní doby, Dovolená více než 5 týdnů, Vlastní organizace náplně práce, Profesní/osobní kouč, Rozjezd zcela nového projektu
Zařazeno: Vrcholový management, Vzdělávání a školství, Generální ředitel, HR ředitel/manažer, Učitel střední školy, Učitel základní školy, Country Director/Manager, Ředitel
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva, práce na živnostenský list (IČO)
Zadavatel: Zaměstnavatel