xitee je dynamická společnost, kde jsme schopni zastřešit všechny Vaše potřeby v oblasti IT poradenství, vývoje SW a provozu informačních technologií.
Naši zákazníci jsou převážně z německy mluvících zemí a stavíme pro ně řešení od nuly - od prvotního nápadu až po podporu a údržbu po spuštění. Náš talentovaný a zkušený tým inženýrů se zaměřuje na optimalizaci celkové efektivity a usnadnění práce našich klientů prostřednictvím nasazení smysluplných technologií, aby se mohli více soustředit na to, na čem skutečně záleží.

Vzhledem k rozmanitosti projektů a služeb nabízíme skvělou příležitost ke kariérnímu růstu a získání zodpovědnosti. Naše hodnoty jsou založeny na balance freedom & responsibility – máme flexibilní pracovní dobu a neomezený home office. Je jen na tobě, zda budeš chtít pracovat z domu, dojíždět do našich špičkově vybavených kanceláří v centru Prahy nebo Brna, anebo si zvolit svou vlastní vyhovující kombinaci.

Nejsme korporát, máme velmi osobní přístup, a nabízíme spoustu benefitů a příjemné pracovní prostředí. Vycházíme vstříc, důvěřujeme, motivujeme.

IT Project Office Manager

Naše zákazníky máme primárně ze třech hlavních sektorů:

Ve Finance&Energy působíme ve vývoji pro přední finanční evropské burzy. Finance sektor je oblast, na které jsme začínali a již víc jak 15 let v ní působíme, máme proto bohaté zkušenosti a můžeme si dovolit jít do větších a zajímavějších projektů. Aktuálně například vyvíjíme zbrusu nový tradingový systém na zelené louce, který má pokročilou technologickou architekturu a zpracovává desetitisíce událostí za vteřinu.

V oblasti Health spolupracujeme s předními německými společnostmi z oblasti zdravotního pojištění. Aktuálně pro jednu z předních německých zdravotních pojišťoven vyvíjíme systém pro správu konta pojištěnce v microservice architektuře. Dále například vyvíjíme systém pro organizaci asistenčních služeb pro hendikepované pojištěnce v celém Německu. Žhavým trendem v této oblasti jsou také digitální pomůcky hrazené ze zdravotního pojištění, například námi vyvíjená aplikace pro Apple watch, založená na využívání zdravotních dat z hodinek, která umožní kardiologům sledovat EKG jejich pacientů.

Třetím sektorem je Digital Business. Držíme krok, a otevřeli jsme další příležitosti v této rostoucí oblasti, a to ve vývoji cloudového řešení. Aktuálním příkladem je postavení platformy pro financování developerských projektů, bežící na Microsoft cloud services (Azure).

IT Project Office Manager

Jeden IT Project Office Manager vládne všem, jeden jim všem káže... Řečeno s troškou nadsázky, ale v xitee aktuálně opravdu hledáme zkušeného a inspirativního člověka, ostříleného projekťáka nebo projekťačku, někoho, koho už nenaplňuje klasicky vést konkrétní projekt, ale kdo touží pomáhat týmu projekťáků a projekťaček k tomu, aby oni mohli zdárně řídit své projekty a týmy, kdo je bude vést po odborné stránce a starat se o to, aby projektové řízení v xitee šlapalo jako hodinky (ideálně švýcarské).

Co bude Vaší náplní práce?

 • Definovat procesy týkající se projektového řízení a zajišťovat, že jsou řádně implementovány a následně dodržovány
 • Dohlížet na nastavení a plnění interních procesů
 • Sledovat nejnovější trendy v oblasti projektového řízení, přicházet s nápady na jejich využití v rámci xitee
 • Zastřešovat tým projektových manažerů po odborné stránce, podporovat je v jejich činnosti a poskytovat jim odbornou radu a asistenci v případě potřeby
 • Optimalizovat proces reportingu, dohlížet na jeho správné a pravidelné plnění
 • Aktivně spolupracovat s Head of SW development a CTO

Co od Vás očekáváme?

 • Alespoň 4 roky zkušeností v roli IT projektového manažera
 • Zkušenosti s metodikami projektového řízení (Waterfall, Agile (Scrum, Kanban) PRINCE2)
 • Zkušenosti s využíváním a setupováním nástrojů projektového řízení (JIRA, Confluence)
 • Silné organizační dovednosti, zaměření na detail
 • Skvělé komunikační dovednosti
 • Zaměření na spolupráci, schopnost empatie
 • Chuť pracovat s lidmi, coaching, mentoring

Jazykové znalosti:

 • Český nebo slovenský jazyk
 • Anglický jazyk na úrovni min. B2
 • Německý jazyk výhodou

Co nabízíme my?

 • Zázemí silně se rozvíjející mezinárodní společnosti
 • Atraktivní finanční ohodnocení + bonusový systém
 • Flexibilní pracovní doba a možnost práce z domova
 • Prostor pro seberealizaci
 • Moderní kanceláře přímo v centru Prahy 1 (Burzovní palác vedle Kotvy na Nám. Republiky)
 • Mnoho dalších firemních benefitů (5 týdnů dovolené, jazykové kurzy, placená MHD, Multisport karta, občerstvení v kanceláři, firemní akce...)

Pokud Vás pozice zaujala, neváhejte nás kontaktovat. Prosíme o zaslání CV jak v českém, tak anglickém jazyce.


Informace o pozici

Společnost
xITee k.s.
Adresa
Rybná 682/14, Praha – Staré Město
Požadované vzdělání: Středoškolské nebo odborné vyučení s maturitou
Požadované jazyky: Čeština (Výborná), Angličtina (Pokročilá)
Benefity: Bonusy/prémie, Notebook, Flexibilní začátek/konec pracovní doby, Příspěvek na dopravu, Stravenky/příspěvek na stravování, Dovolená 5 týdnů, Vzdělávací kurzy, školení, Občerstvení na pracovišti, Příspěvek na sport/kulturu/volný čas, Zdravotní volno/sickdays, Možnost občasné práce z domova, Firemní akce
Zařazeno: IS/IT: Konzultace, analýzy a projektové řízení
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek
Délka pracovního poměru
Délka pracovního poměru: Na dobu neurčitou
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva, práce na živnostenský list (IČO)
Zadavatel: Zaměstnavatel