Národní filmový archiv je jedním z klíčových domácích vydavatelů publikací zaměřených na film a kinematografii. Vydavatelskou činnost zajišťuje oddělení podpory výzkumu, do kterého hledáme nového kolegu nebo kolegyni na poloviční úvazek. Bude mít na starost kompletní supervizi našich edičních projektů - od nápadu k uvedení na veřejnosti.

nástup 1. 3. 2022 nebo dle dohody, úvazek 0,5

náplň práce

  • jazyková a odborná redakce
  • komunikace s autory rukopisů
  • koordinace recenzních řízení
  • koordinace řešení autorských práv
  • koordinace grafické a sazečské práce
  • spolupráce na publikačních grantech

očekáváme

  • zkušenost s redakční prací (nejlépe odborných textů)
  • výborná znalost českého jazyka
  • výborná práce s MS Office a Google Suite
  • kreativita, flexibilita, samostatnost i schopnost týmové práce a dobré komunikace
  • VŠ vzdělání, ideálně humanitního směru, zájem o film

 nabízíme

  • 15.000 - 18.000 Kč hrubého při 0,5 úvazku dle vzdělání a praxe (11. platová třída plus osobní ohodnocení)
  • pracoviště v Praze, flexibilní pracovní dobu, home office, služební notebook, mobil
  • stravenkový paušál 1600 Kč/měsíc ✩ volný vstup do kina Ponrepo a do dalších kulturních institucí ✩ příspěvek na sportovní/kulturní aktivity, na péči o zdraví, dovolenou nebo sociální připojištění ✩ sleva na publikace ✩ rekreační středisko NFA
  • pět týdnů dovolené a pět sick-days ročně, plná podpora a zaučení a ohled na individuální potřeby zaměstnanců

průběh výběrového řízení

Výběrové řízení je tříkolové. Do 2. 2. 2022 zašlete strukturovaný životopis, motivační dopis a kontakty na reference. Vybraní uchazeči budou požádáni o vypracování úkolu a v případě dobrých výsledků pozváni k únorovým osobním pohovorům.

Společnost
NÁRODNÍ FILMOVÝ ARCHIV
Adresa
Malešická 2177/14, Praha – Žižkov
Požadované vzdělání: Vysokoškolské / univerzitní
Požadované jazyky: Čeština (Výborná)
Plat
Plat: 15 000 – 18 000 Kč / měsíc
Benefity: Bonusy/prémie, Mobilní telefon, Sleva na firemní výrobky/služby, Notebook, Příspěvek na penzijní/životní připojištění, Flexibilní začátek/konec pracovní doby, Stravenky/příspěvek na stravování, Dovolená 5 týdnů, Firemní rekreační zařízení, Vzdělávací kurzy, školení, Příspěvek na sport/kulturu/volný čas, Příspěvek na vzdělání, Zvýhodněné půjčky zaměstnancům, Zdravotní volno/sickdays, Možnost občasné práce z domova, Firemní akce, Individuální rozvržení pracovní doby, Možnost si napracovat hodiny, Vlastní organizace náplně práce, Možnost studijního volna
Zařazeno: Kultura, umění a tvůrčí práce, Média, reklama a PR, Vydavatelství, tisk a polygrafie, Novinář, publicista, redaktor, Šéfredaktor, Editor
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na zkrácený úvazek
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva
Zadavatel: Nezisková organizace