DCIT/ divize PROVYS je významným dodavatelem softwarových řešení určených pro řízení televizních stanic, prodej reklamního času nebo řízení televizní výroby. Softwarový produkt PROVYS je provozován ve více než 50 televizních a rozhlasových stanicích v celé Evropě. Mezi naše zákazníky patří například norská TV2, britská BTSport, maďarská MTVA, řecká OTE, AM Baltics a jiné.

Více informací o nás najdete na www.provys.com.

Do našeho týmu aktuálně hledáme parťáka na pozici:

PROJEKTOVÝ PROGRAMÁTOR/ TECHNICKÝ KONZULTANT

Jako projektový programátor a zároveň technický konzultant budeš součástí jednoho z našich projektových týmů (tým Alfa), který implementuje systém PROVYS. V našem týmu nasazujeme PROVYS řešení novým zákazníkům a zároveň plníme požadavky na systémová vylepšení u zákazníků stávajících. V současné době pracujeme nejvíce na projektech pro televizní společnosti v Anglii, Argentině, Maďarsku a Španělsku.

Tým spadá do divizního oddělení „Delivery“ a aktuálně se skládá ze dvou programátorů, tří konzultantů a projektového manažera.

Tým je super, chemie funguje, všichni se snaží. Když se něco nepovede, sedneme si, probereme to, poučíme se. Když se něco povede, sedneme si, pochválíme se, zajdeme na večeři, dáme nějakou odměnu. Členové týmu spolu komunikují v podstatě denně. Snažíme se projekty dodávat v tempu, většinou tak, jak jsme si je sami naplánovali.

Minimálně jednou za měsíc se potkáme v kanceláři na plánovaném týmovém dni. Mimo to máme ale flexibilní přístup a je na Vás, kolik dní budete chtít pracovat z domova a kolik v kancelářích.

Náš tým funguje jako samostatná ekonomická jednotka uvnitř firmy. Přemýšlíme nad tím, co děláme a jak to děláme. K projektům, které realizujeme, sami vytváříme cenové odhady a implementační plány.

Vedle práce pro zákazníky myslíme taky na profesní a osobní rozvoj zaměstnanců. Zákazníci velikosti televizních stanic totiž snesou pouze ta nepřísnější měřítka a očekávají na svých projektech profesionály, kteří jim umějí poradit, jak lépe pracovat.

Co konkrétně budeš dělat:

Konkrétní náplň práce bude záležet od tvých znalostí a zkušeností. Následující výčet činností ti dá představu, co budeš dělat, když budeš zaučen a schopen samostatné práce.

 • Konfigurovat SW PROVYS – systém je možné přizpůsobit dle požadavků klientů přímo přes uživatelský interface.
 • Vytvářet a upravovat rozhraní mezi SW PROVYS a jinými systémy
 • Dokumentovat změny provedené v SW PROVYS v uživatelském manuálu.
 • Komunikovat se zákazníky z různých zemí: zjišťovat a specifikovat požadavky, navrhovat a prezentovat řešení, školit uživatele, řešit problémy.
 • Migrovat data mezi databázemi
 • Upgradovat systém na novější verze
 • Reverse engineering
 • Příležitostně cestovat k zákazníkovi – při nasazování do ostrého provozu naše zákazníky někdy podporujeme i on-site. Jedná sa o pár cest do roka v délce 2-5 dní podle destinace (aktuálně Evropa a Latinská Amerika).
 • Stále se učit něco nového – PROVYS je složitý systém a nedá se naučit během pár dnů. Systém se customizuje, proto je u každého zákazníka jiné řešení. Na každém projektu se naučíš něco nového.

Na začátek se ti k práci určitě hodí:

 • Dobré komunikační dovednosti, ochota bavit se se zákazníkem
 • znalost SQL
 • znalost skriptování nebo programování v nějakém jazyce (znalost PL/SQL výhodou, není však podmínkou, naučíme tě)
 • zkušenost s databázemi
 • angličtina na pokročilé úrovni

Když nevíš, brzy po nástupu se naučíš pracovat s nástroji a softwarem, které používáme:

 • PL/SQL Developer
 • XML, XSLT
 • Postman
 • GitLab, SourceTree, event. Fork
 • WinMerge

Jak to bude vypadat po nástupu:

Po nástupu absolvuješ zaškolení, v průběhu kterého se seznámíš se světem broadcastingu, s našim systém, s tím jak realizujeme projekty pro zákazníky. Nový kolega/ kolegyně bude začínat v jednotlivých oblastech s jednoduchými úkoly, bude mít k dispozici seniorního kolegu, který mu bude pomáhat několik měsíců po nástupu.

Nejlépe se člověk učí v praxi, proto jsi v průběhu školení zapojen/a do projektu.

Do budoucna můžeš očekávat hodně samostatnou práci, zapojení do vývojových nebo konzultačních prací dle toho kam se budeš chtít posouvat.

Proč pracovat u nás:

 1. Jsme česká společnost s vlastním špičkovým produktem.
 2. Ve svém oboru patříme mezi TOP 5 společností na světě.
 3. Se zkušeným týmem budeš pracovat na zajímavých projektech pro televizní společnosti, které jsou lídry ve využívání moderních technologií.
 4. Rádi se s tebou podělíme o naše znalosti a zkušenosti.
 5. Uvítáme tvé nápady a návrhy na zlepšení.
 6. Zakládáme si na neformální komunikaci a dobrých mezilidských vztazích.

Informace o pozici

Společnost
DCIT, a.s.
Adresa
Kodaňská 1441/46, Praha – Vršovice
Požadované vzdělání: Středoškolské nebo odborné vyučení s maturitou
Požadované jazyky: Angličtina (Středně pokročilá)
Benefity: Bonusy/prémie, Notebook, Příspěvek na penzijní/životní připojištění, Flexibilní začátek/konec pracovní doby, Stravenky/příspěvek na stravování, Dovolená 5 týdnů, Vzdělávací kurzy, školení, Občerstvení na pracovišti, Příspěvek na sport/kulturu/volný čas, Příspěvek na vzdělání, Zdravotní volno/sickdays, Možnost občasné práce z domova, Firemní akce, Práce převážně z domova, Zahraniční pracovní cesty, Vlastní organizace náplně práce
Zařazeno: IS/IT: Konzultace, analýzy a projektové řízení, IS/IT: Vývoj aplikací a systémů, IT analytik, IT konzultant, Programátor, Databázový specialista, Oracle vývojář
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva
Zadavatel: Zaměstnavatel

Pozice je vhodná i pro absolventy.

Pozice je vhodná i pro OZP, s docházením do firmy. Vhodné i pro: tělesně postižení.

Pozice je vhodná i pro rodiče na mateřské a rodičovské dovolené.

Pozice je vhodná i pro uprchlíky z Ukrajiny