Jsme Melown Technologies. Vyvíjíme inovativní 3D technologie pro modelování městské zástavby a krajin. Možná už se ti doneslo, že pro Mapy.cz jsme vytvořili detailní model celého Česka – toho času největší trojrozměrnou mapu na světě. Naše technologie jsou ve světě výjimečné a jako jedna z mála firem na světě určujeme budoucnost 3D modelování.

Naší vizí je 3D modely nejen tvořit, ale dokonale jim porozumět – rozdělíme je třeba na menší části a klasifikujeme, abychom z nich vytáhli cenná data. Například rozmístění stromů, laviček nebo jiných objektů. Automaticky získaná data pak pomůžou smart cities, architektům, vědcům nebo třeba herním designerům.

I když jsme malá firma z Prahy, která si drží kulturu startupu, záda nám kryje Hexagon – světový lídr v oblasti snímačů, softwaru a autonomních řešení. 

Fullstack Developer

Hledá se: Fullstack Developer - rozený API mág a krotitel UI

Jsme R&D společnost a naší pýchou je Vadstena – náš HPC software pro tvorbu 3D modelů reálného světa. Vadstena je světovou špičkou ve svém oboru, ale ovládat ji zatím zvládnou jen zkušení operátoři. To chceme změnit. Hledáme developera, který Vadsteně ušije kvalitní uživatelské rozhraní, navrhne a implementuje API a dodá webové GUI, aby ji zvládl ovládat i běžný smrtelník.

Nepočítej s všedními úkoly. Vadstenou proteče obrovské množství dat a spotřebuje stejně výpočetního výkonu, jak kdybychom ve velkém těžili bitcoin. Natlačit Vadstenu do AWS by bylo jednoduché, ale extrémně drahé na provoz. Než někam zkopírujeme stovky TB dat, sakra si to rozmyslíme. Proto potřebujeme tak trochu dobrodruha, který nepotřebuje nalajnované zadání, rád vystoupí z komfortní zóny a rád se projde po dosud nevyšlapaných developerských cestičkách.

V naší DNA je Linux, jsme úsporní a posedlí efektivitou. Vadstenu provozujeme hlavně na serverech vlastního designu. Hardware nevyhazujeme, ale ždímáme ho až do odpájení součástek. Je nás kolem třiceti, máme „No Bullshit, no buzzwords“ přístup k věci a je nám jednoho, jestli jsi Husákovo dítě nebo mileniál. Takže pokud máš pocit, že marníš talentem u nezáživných firemních systémů, ale máš vizi a chuť se podílet na cool věcech, máme ti co nabídnout.

A protože se náš Apps&Services tým stále rozrůstá, budeme do budoucna potřebovat i jeho leadera. Pokud si na vedení zhruba čtyřčlenného týmu časem troufneš, rádi ti k tomu dáme prostor.

Co musíš jako náš Fullstack Developer zvládnout:

 • Jsi přirozený talent na programování backendových řešení, ale zkušenosti máš i s frontem.
 • Víš, co je to Node.js, Express.js, websocket či GraphQL.
 • Při práci v týmu se cítíš dobře.
 • Zajímáš se o aktuální trendy, ale před volbou cool cesty zvažuješ přínosy i negativa.
 • Nevadí ti propojovat svět nativního vývoje s programy běžícími blízko fyzickému železu a flexibilní svět webových služeb.
 • A především máš technickou mysl a při vývoji si nedáš pokoj, dokud není hotovo.


Co tě čeká na denní bázi:

 • Spolupráce s tříčlenným týmem kolegů na vývoji API a webové aplikace pro náš HPC software Vadstena.
 • Návrh a implementace efektivních distribuovaných architektur backendových aplikací.
 • Práce na intuitivním a moderním UI.
 • Nevšední úkoly jako třeba návrh aplikace pro řízení klimatizace či přístupu do serverovny.

A co za to?

 • Cool práci ve společnosti, která mění budoucnost a určuje směr vývoje 3D technologií.
 • Inspirativní prostředí plné zkušených kolegů, kteří tě posunou kupředu. A po práci s tebou rádi zajdou na pivko nebo si zaběhat podél řeky.
 • No-bullshit kulturu – přestože patříme pod korporát, nečekej hodinové schůzky o ničem a zbytečné papírování, co tě brzdí od práce. V našich žilách koluje Linux a efektivita.
 • Neomezený workstation budget.
 • Na penězích se domluvíme – záleží na tom, co všechno umíš a máš za sebou.
 • A samozřejmě sbírku nadupaných benefitů.

Informace o pozici

Společnost
Melown Technologies SE
Adresa
Strakonická 3363/2d, Praha – Smíchov
Požadované vzdělání: Vzdělání není podstatné
Požadované jazyky: Čeština (Pokročilá), Angličtina (Středně pokročilá)
Benefity: Flexibilní začátek/konec pracovní doby, Dovolená 5 týdnů, Občerstvení na pracovišti, Zdravotní volno/sickdays, Možnost občasné práce z domova
Zařazeno: IS/IT: Vývoj aplikací a systémů, JavaScript vývojář, Node.js vývojář
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek, práce na zkrácený úvazek
Délka pracovního poměru
Délka pracovního poměru: Na dobu neurčitou
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva, práce na živnostenský list (IČO)
Zadavatel: Zaměstnavatel

Pozice je vhodná i pro absolventy.

Pozice je vhodná i pro OZP, s docházením do firmy s bezbariérovým přístupem. Vhodné i pro: vozíčkáři.


Melown Technologies SE, Eliška Škodová