Hero Translating je mezinárodní překladatelská agentura, která poskytuje nadstandardní jazykové služby ve více než 70 jazycích.

Překladatel angličtiny

Kdo jsme?

Společnost HT International s.r.o. nabízející jazykové služby pod obchodní značkou Hero Translating je mezinárodním poskytovatelem především odborných překladů. Jádro našeho teamu v pražské kanceláři na Seifertova 9 (budova PSN naproti VŠE) doplňuje rozsáhlá síť domácích a zahraničních externích spolupracovníků.

Jaká bude Vaše pracovní náplň?

Hledáme 1-2 studenty nebo čerstvé absolventy translatologie nebo filologie na interní překladatelskou stáž s výhledem na dlouhodobou spolupráci na částečný nebo plný úvazek jako interní překladatel / korektor / editor. Náplní práce je výstupní korektura překladů do češtiny, kontrola kvality (QA Check) překladů za použití překladových programů, správa terminologie a překladových pamětí, spolupráce na překladech u vhodných projektů, preprodukční a postprodukční příprava (formátování) dokumentů. Podle zaměření a kvalifikačních předpokladů lze stážistu zapojit i do dalších činností agentury. Představovali bychom si spolupráci na částečný nebo flexibilní úvazek s alespoň částečnou docházkou k nám do kanceláře a částečnou prací na dálku.

Co byste měli umět?

Stážista by měl mít schopnost překládat na solidní úrovni z angličtiny do češtiny, s ambicí vypracovat se na úroveň akceptovatelnou pro komerční překladové zakázky. Každý další jazyk je velkou výhodou a určitě dojde k jeho uplatnění.
Dále je nutná znalost efektivní práce s běžnými kancelářskými aplikacemi (Word, Excel, PowerPoint, Outlook). Výhodou je pokročilá znalost práce s grafickými programy Adobe, znalost HTML a dovednost psaní všemi deseti prsty. Znalost práce s jakýmikoli překladovými programy jako Trados Studio je rovněž velkou výhodou.

Co Vám můžeme nabídnout?

Můžeme nabídnout získání zkušeností s workflow v překladatelské agentuře za použití nejmodernějších technických nástrojů (software SDL Trados Studio 2015, SDL MultiTerm 2015), spolupráci na komplexních projektech v mnoha zajímavých oborech a možnost profesního rozvoje, jehož směr bude mít stážista možnost do jisté míry ovlivnit. Dobře se u nás bude cítit ten, kdo rád přemýšlí o širších souvislostech své činnosti, pro řešení nestandardního problému si dokáže sám vytvořit metodiku a dokáže o ní diskutovat. Finanční ohodnocení stáže závisí na doložené kvalifikaci a zkušenostech uchazeče, rozsahu spolupráce a individuální domluvě.

Společnost
HT International s.r.o.
Adresa
Seifertova 823/9, Praha – Žižkov
Požadované jazyky: Čeština (Výborná), Angličtina (Výborná)
Zařazeno: Administrativa, Tlumočník/překladatel
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Brigáda
Datum práce
Datum práce: 14.1.2018 – 22.12.2018
Zadavatel: Zaměstnavatel

HT International s.r.o., Eliška Krausová