Koho hledáme

Stavební inženýr: hledáme někoho se stavebním vzděláním nebo praxí, který by dělal asistenta lokálnímu architektovy.

Kontext

V létě 2022 dokončí neziskovka Brontosauři v Himálajích novou školní budovu se třídami specializovanými na fyziku, chemii, biologii a IT. Vrcholem léta v Malém Tibetu bude její slavnostní otevření. Pravděpodobnost že se vyskytnout komplikace, nebude se stíhat je velká a tak potřebujeme posilu do týmu abychom udrželi potřebou profesionalitu výsledků naší práce.

Více informací

Náplň práce

Nejvíce bude potřeba dělat fotky a video ze stavby, která může být požita pro vytvoření reportů sponzorům, popřípadě pro propagaci na sociální sítě. Stavební sezona 2022 může být komplikována a) nedostatkem stavebních dělníků b) slavnostním otevřením nové školní laboratoře. Například pokud koronavirus zkomplikuje příjezd stavebních dělníků budou muset stavět tamní rodiče. Stavební lokální architekt bude muset být na stavbě koukat pořád nezkušeným rodičům pod ruce. Asistent lokálního architekta – český dobrovolník – by potom musel převzít část jeho agendy jako dělání výkresů, reportů, vyhodnocení výzkumů atd. Na přelomu července a srpna budeme slavnostně otevírat novou školní budovu – laboratoř s třídou pro biologii, fyziku, chemii a IT. Určitě se nebude stíhat a je dost možné lokální architekt bude muset non-stop korigovat nadšené vesničany, kteří budou chtít přiložit ruku k dílu, aby neudělali více škody než užitku a bude se mu hodit, když mu pomůže asistent – český dobrovolník.

Termín působení

Dobrovolník bude na místě od přelomu dubna a května do poloviny srpna. Přesné datum pobytu se časem zpřesní. Stavení sezona začíná v Malém Tibetu v rozmezí od začátku dubna do konce května. Vždy záleží, kdy rozmrzne sníh na vysokohorských sedlech a kdy dělníci a materiál mohou přijet. Dobrovolník by měl být na místě v moment kdy stavební sezona začne, ale je to relativně velké časové rozpětí. Potřeba dobrovolnického asistenta končí s otevřením nové školní budovy. Asistent architekta může v průběhu srpna odjet, přesná datum se stanoví časem.

Kvalifikace

Čekáme, že pozice je ideální pro absolventa stavební školy, které bude hledat zajímavou zkušenost, klidně s důrazem na schopnost hezky fotit a točit video.

Na druhou stranu praxe v oboru popřípadě ovládání stavebních řemesel jsou více než vítány. Pokud získáme takového dobrovolníka, tak to bude jednom rádi. Považujeme to však za méně pravděpodobné a proto to méně atendujeme. Máme zkušenost, že ti co umějí řemeslo většinou neumí dobře anglicky, nebo ti co mají hodně praxe nechtějí trávit tři tří měsíce v Himálajské vesnici.

Bezproblémová angličtina je podmínkou.

Ubytování:

Ubytování je v školním internátu – na místí poměry je to velmi kvalitní a vkusné ubytování. Učitel má samostatnou místnost s postelí, matracemi dekou, skříněmi na oblečení. Pokud budou ve škole další učitelé z ČR, je možná bydlet na pokojích společně nebo odděleně.

Internát je solárně vytápěn, jarní (duben) a podzimní měsíce (říjen) v něm mohou být chladné, ale stále je to neporovnatelný luxus oproti zbytku ubytování v Malém Tibetu. Ostatní měsíce je teplo a příjemně (léto je podobné jako u nás).

Ve školním internátu je umývárna se sprchami a teplou vodou. Ve škole je pitná voda, elektřina a internetové připojení. Škola zajišťuje celodenní vaření. Prádlo se pere rukou v kýblu.

Finanční stránka

Dobrovolník si platí náklady na cestu a pobytu ve škole. Celkově jej může celá akce stát cca 35 000 Kč.

Proč byste do toho měli jít

  • Jedinečná praxe a profesní zážitek
  • Zapojení se do projektu v rozvojové zemi, který bude dávat smysl vám i místním.
  • Záruka že škola je připravena a pokusí se na maximum využít váš přínos a potenciál
  • Každodenní výhled na úžasné hory

Více informací o činnosti neziskovky Brontosauři v Himálajích na webu www.brontosaurivhimalajich.cz

Inzerát zobrazený přímo na webu Brontosauři v Himálajích zde https://www.brontosaurivhimalajich.cz/odborny-asistent-popis-kategorie

Společnost
Základní článek Hnutí Brontosaurus Brontosauři v Himálajích
Adresa
Spring Dales Public School, Malý Tibet (Ladakh), Jummu and Kashmir, Indie
Požadované vzdělání: Vysokoškolské / univerzitní
Požadované jazyky: Angličtina (Pokročilá)
Zařazeno: Stavebnictví a reality, Architekt, Project Manager, Stavbyvedoucí, Stavební dozor, Technický dozor investora
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek
Délka pracovního poměru
Délka pracovního poměru: Na dobu určitou
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: jiné
Zadavatel: Nezisková organizace

Pozice je vhodná i pro absolventy.

Základní článek Hnutí Brontosaurus Brontosauři v Himálajích, JIRI SAZEL
603 534 730
Máte šanci! Na tuto nabídku zatím odpověděli méně než 4 lidé.