Koho, co hledáme

Hledáme učitele fyziky, chemie a biologie, který odjede do malého tibetu spolu vyučovat s lokálním učitelem a ideálně s ním zůstane v online spojení následující rok a bude mu pomáhat zlepšovat jeho didaktické dovednosti.

Kontext

V roce 2022 dostavíme novou školní budovy se učebnami specializovanými na fyziku, chemii, biologii a IT. Když už bude mít škola profesionálnější infrastrukturu bude se jí hodit taky profesionálnější výuka. Chceme poskytnout tamnímu učiteli / učitelům osvojení nových didaktických znalostí. Více informací o dokončení školní budovy zde: https://www.brontosaurivhimalajich.cz/ceska-veda-do-maleho-tibetu

Náplň práce

Bude se jednat o tzv. spolu-vyučování, kdy dobrovolník bude dělat přípravu i výuku společně s tamním učitelem. Ideální bude pomoci tamnímu učiteli naučit se pracovat s novým školním vybavením. Bude se jednat přibližně o 4 vyučovací hodiny denně v délce 45 minut pro druhý stupeň (tj. třídy 6 až 10). Očekává se, že český dobrovolník se díky pobytu seznámí s tamní realitou a po skončení školního roku, bude schopen tamnímu učiteli poskytnout online konzultace jednou za měsíc, aby zlepšoval dovednosti lokálního učitele. Přejeme si, aby tyto konzultace probíhali po jeden rok, prakticky by jedna mohla být v listopadu 22 a další by začali v březnu 23 až do srpna 23.

Kvalifikace zájemce

Požadujeme praxi ve školství nebo ideálně zkušenosti se školením učitelů. Povinná je dobrá angličtina – tak aby účastník bez problému vedl výuku v angličtině.

Čekáme, že se přihlásí učitel, s které se odváží spolupracovat s tamním učitelem. Tamní učitelé nebudou tak sdílní, budou se asi ostýchat, nebudou zvyklí mluvit tak otevřeně jako jsme zvyklí my. Je potřeba citlivě a prozřetelně číst mezi řádky hlavně aby to neskončilo tak že se na mou hodinu přišel předvádět nějaký zápaďák. Dobrovolníka se pokusíme co nejlépe připravit, aby tamní situaci co nejvíce rozuměl. Naše neziskovka spolupracuje s tamní školou od roku 2008 a s působení českých dobrovolníků v tamní škole máme na obou stranách bohaté zkušenosti.

Délka dobrovolníkova působení

Od začátku září do konce října (2 měsíce).

Ubytování:

Ubytování je v školním internátu – na místí poměry je to velmi kvalitní a vkusné ubytování. Učitel má samostatnou místnost s postelí, matracemi dekou, skříněmi na oblečení. Pokud budou ve škole další učitelé z ČR, je možná bydlet na pokojích společně nebo odděleně.

Internát je solárně vytápěn, jarní (duben) a podzimní měsíce (říjen) v něm mohou být chladné, ale stále je to neporovnatelný luxus oproti zbytku ubytování v Malém Tibetu. Ostatní měsíce je teplo a příjemně (léto je podobné jako u nás).

Ve školním internátu je umývárna se sprchami a teplou vodou. Ve škole je pitná voda, elektřina a internetové připojení. Škola zajišťuje celodenní vaření. Prádlo se pere rukou v kýblu.

Finanční stránka

Dobrovolník si platí náklady na cestu a pobytu ve škole. Celkově jej může celá akce stát cca 35 000 Kč.

Proč byste do toho měli jít

  • Jedinečná praxe a profesní zážitek
  • Zapojení se do projektu v rozvojové zemi, který bude dávat smysl vám i místním.
  • Záruka že škola je připravena a pokusí se na maximum využít váš přínos a potenciál
  • Každodenní výhled na úžasné hory

Více informací o činnosti neziskovky Brontosauři v Himálajích na webu www.brontosaurivhimalajich.cz

Inzerát zobrazený přímo na webu Brontosauři v Himálajích zde http://www.brontosaurivhimalajich.cz/akademicky-dobrovolnik-popis-kategorie

Společnost
Základní článek Hnutí Brontosaurus Brontosauři v Himálajích
Adresa
Spring Dales Public School, Malý Tibet (Ladakh), Jummu and Kashmir, Indie
Požadované vzdělání: Vysokoškolské / univerzitní
Požadované jazyky: Angličtina (Pokročilá)
Zařazeno: Vzdělávání a školství, Učitel střední školy, Učitel základní školy
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek
Délka pracovního poměru
Délka pracovního poměru: Na dobu určitou
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: jiné
Zadavatel: Nezisková organizace

Pozice je vhodná i pro absolventy.

Základní článek Hnutí Brontosaurus Brontosauři v Himálajích, JIRI SAZEL
603 534 730
Máte šanci! Na tuto nabídku zatím odpověděli méně než 4 lidé.