Člověk v tísni, o. p. s.
Šafaříkova 635/24
120 00 Praha 2

Kariérní poradce/poradkyně Beroun a okolí

Baví Vás práce s dětmi a mládeží? Chcete pomáhat mladým s jejich profesním směřováním po základní škole? Jste komunikativní? Pak hledáme právě Vás!

Člověk v tísni, o.p.s. hledá pro Středočeskou pobočku karierního poradce/poradkyni

Jsme jedna z největších neziskových organizací ve střední Evropě. Pomáháme často v zahraničí, velkou část naší energie však věnujeme také práci v České republice. Do našeho středočeského týmu hledáme nového kolegu či kolegyni. Nabízíme Vám smysluplnou a zodpovědnou práci v kolektivu lidí, kteří jsou samostatní, kreativní a ochotní sdílet své zkušenosti. Jako karierní poradce budete moci pomáhat s výběrem vhodné školy či studijního oboru, podporovat klienty v plnění jejich studijních povinností, případně zprostředkovávat stipendia dětem z rodin v nepříznivé životní situaci.

Náplň práce kariérního poradce/poradkyně:

  • Pomáhá a radí při výběru dalšího vzdělávání po základní škole.
  • Propojuje spolupráci mezi studentem, rodičem a školou tak, aby vše fungovalo.
  • Zprostředkovává stipendijní program a následně monitoruje jeho plnění všemi zúčastněnými studenty.
  • Doprovází na jednání do školy, zprostředkovává doučování a návazné služby dle potřeby.
  • Vymýšlí a realizuje volnočasové a motivační aktivity (např. Výstavy, exkurze, výjezdy do přírody, tábory atd.)
  • Realizuje společné setkávání studentů v podpůrných skupinách.

Naše očekávání:

  • Hledáme někoho komunikativního, kdo rád pracuje s dětmi a mládeží.
  • Minimálně s ukončeným SŠ vzděláním, práce je však vhodná i pro studenty VŠ.
  • Rozhodující jsou pro nás schopnosti, nikoliv formální vzdělání. Znalost vzdělávacího systému v ČR či zkušenosti v práci s dětmi a mládeží vítáme.
  • Trestní bezúhonnost.
  • Důležitá je pro nás silná motivace. Potřebné znalosti se dají získat v průběhu zaučování.
  • Zájem o sociální témata a zájem o druhé je dobrou startovací čarou, na kterou se dá navázat.
  • Znalost práce na PC.
  • Ochota dále se vzdělávat.

Nabízíme:

  • Práci ve společnosti, které není jedno, co se kolem děje a snaží se věci posouvat správným směrem.
  • Práci v multidisciplinárním týmu
  • Podporu od koordinátorů a metodiků,
  • Supervize, stáže, systém interního vzdělávání a možnost pravidelného sdílení s kolegy
  • Spolupráci s kolegy, kteří jsou odborníci v oblasti, kterou řeší.
  • Flexibilní pracovní dobu.
  • Místo výkonu práce Beroun a okolí.
  • Možnost práce na zkrácený úvazek 0,9.
  • Nástupní hrubou mzdu 24 000,- až 26 000,-Kč hrubého na celý úvazek, dle dosavadních zkušeností a dosaženého vzdělání, s možností dalšího navýšení.
  • Nástup únor 2022.

Jaký jsme zaměstnavatel, můžete zjistit zde: https://www.atmoskop.cz/nazory-na-zamestnavatele/3018800-clovek-v-tisni-o-p-s

Pokud vás naše nabídka zaujala, zašlete svůj motivační dopis a strukturovaný životopis.

Pracovní pohovory budou probíhat po přečtení všech došlých podkladů.

Bližší informace na www.clovekvtisni.cz a telefonním čísle 739 220 246.

Společnost
Člověk v tísni, o.p.s.
Adresa
Pod Kaplankou 483/3, Beroun – Beroun-Město
Požadované vzdělání: Středoškolské nebo odborné vyučení s maturitou
Požadované jazyky: Čeština (Výborná)
Plat
Plat: 24 000 – 26 000 Kč / měsíc
Benefity: Mobilní telefon, Notebook, Flexibilní začátek/konec pracovní doby, Dovolená 5 týdnů, Vzdělávací kurzy, školení, Zdravotní volno/sickdays, Možnost občasné práce z domova, Individuální rozvržení pracovní doby, Vlastní organizace náplně práce, Dog-friendly office, Možnost studijního volna
Zařazeno: Vzdělávání a školství, Zdravotnictví a sociální péče, Sociální pracovník
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na zkrácený úvazek
Délka pracovního poměru
Délka pracovního poměru: Na dobu určitou
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva
Zadavatel: Nezisková organizace

Pozice je vhodná i pro absolventy.

Člověk v tísni, o.p.s., Markéta Jelínková