Okamžik, z. ú. je zavedená pražská nezisková organizace, která již od roku 2000 pomáhá lidem se zrakovým postižením v různých oblastech jejich života prostřednictvím dvou státem registrovaných sociálních služeb (Centrum aktivního života zrakově postižených a Poradenské centrum) a dalších projektů (Dobrovolnické centrum, Podpora nevidomých rodičů). Více na www.okamzik.cz.

Dobrovolník pro pomoc nevidomým

Pomáhejte s námi tam, kam oko nedohlédne!

Chtěli byste podpořit dobrou věc a vidět výsledek své aktivity? Staňte se dobrovolníkem a pomáhejte přímo lidem, kteří Vaši pomoc uvítají.

Dobrovolnické centrum Okamžiku hledá další dobrovolníky do akreditovaného programu, ve kterém dobrovolníci doprovázejí nevidomé lidi k lékaři, na úřady či na nákupy nebo dlouhodobě poskytují nevidomým vizuální pomoc doma, při sportu, kulturních aktivitách, předčítání atd.

Pro spolupráci s nevidomými Vás vybavíme důležitými informacemi a dovednostmi při školení dobrovolníků a dále Vám průběžně poskytneme podporu.

Našimi požadavky je věk nad 18 let, čistý výpis z rejstříku trestů a ochota setkávat se s nevidomým klientem dle vašich časových možností cca 1-3x měsíčně.

Nejbližší cyklus školení dobrovolníků:

1. část: úterý 19. září 2023 (17,00 – 20,00 hod.)

2. část: úterý 26. září 2023 (17,00 – 20,00 hod.)

3. část: úterý 3. října 2023 (17,00 – 20,00 hod.)

Pro vstup do dobrovolnického programu je třeba absolvovat všechny tři části. Školení dobrovolníků předchází osobní schůzka. Pokud Vás naše nabídka oslovila, kontaktujte nás, abychom se dohodli na termínu úvodní schůzky.

Těšíme se na spolupráci s Vámi.

Kontakty

Tel: 775 209 055, 604 841 926

Web: www.okamzik.cz


Informace o pozici

Společnost
Okamžik, z.ú.
Adresa
Na strži 1683/40, Praha – Krč
Požadované vzdělání: Základní
Požadované jazyky: Čeština (Výborná)
Zařazeno: Zdravotnictví a sociální péče
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na zkrácený úvazek
Délka pracovního poměru
Délka pracovního poměru: Na dobu neurčitou
Zadavatel: Nezisková organizace

Praxe a stáže.