Sanofi is a fast-growing company we are looking for talented and ambitious individuals who will help drive the development of our Company and achieve our objectives.

Market Research Intern (placená stáž)

Co Vás v práci čeká?

Čeká Vás práce pro obchodní jednotku Sanofi Consumer Healthcare, která je #1 na trhu s volně prodejnými léky v CZ i SK. Máme na starosti ikonické značky jako Ibalgin, Paralen, Endiaron, Celaskon a mnoho dalších. Budete součástí menšího týmu CMI (Consumer & Market Insights), který se zaměřuje na chování koncových spotřebitelů, lékařů a lékárníků.

Během práce se seznámíte s fungováním marketingu léčiv a budete součástí procesu uvedení nových produktů na trh, testování nových návrhů balení nebo nových televizních spotů.

Určitě se nevyhnete pokročilé práci s Excelem a daty, protože vás čekají analýzy trhu a příprava kvantitativních reportů. Výstupy Vaší práce budou mít vliv na marketing, naše produktové portfolio i prodejní týmy. Pracovat budete moci flexibilně z domova a z kanceláře na Praze 6.

Náplň práce:

  • Kvantitativní studie monitorující sílu značek, jejich znalost apod. – práce s kontingenčními tabulkami, příprava grafů, formulování závěrů v angličtině, prezentace výsledků kolegům z Marketingu
  • Analýzy trhu a příprava podkladů pro kvantitativní studie (analýza konkurence, seznamy značek, kontrola naprogramovaných online dotazníků, komunikace s agenturami pro průzkum trhu)
  • Příprava podkladů pro kvalitativní studie (přehledy trhu, hlavní značky a jejich podíly na trhu, přehledy našich a konkurenčních obalů výrobků, komunikace s agenturami pro průzkum trhu)
  • Podpora interních workshopů
  • Monitorování všech výzkumných projektů v systému iTRACKER – zajištění, aby výzkum probíhal v souladu s požadavky na farmakovigilanci (kontrola vyškolení agentur, farmakovigilančních reportů, komunikace s agenturami)
  • V případě, že již mate zkušenosti s průzkumem trhu, můžete samostatně vest některý z kvantitativních nebo kvalitativních projektů

Co očekáváme od Vás?

  • Student VŠ
  • Pokročilý uživatel Excelu – práce s kontingenčními tabulkami
  • Výhodou znalost principů průzkumu trhu – např. výzkumný projekt při studiu, práce v agentuře pro průzkum trhu / na straně klienta apod.
  • Analytický přístup – dovedete přijít na věci, které nejsou očividné
  • Zvídavost – přirozeně se zajímáte o potřeby spotřebitelů a zákazníků
  • Pečlivost, přesnost – své výstupy si po sobě kontrolujete
  • Schopnost formulovat závěry a prezentovat je ústně nebo písemně
  • Angličtina na pokročilé úrovni, psané i mluvené slovo – všechny interní materiály jsou v angličtině a budete spolupracovat se zahraničními kolegy
  • Český nebo slovenský rodilý mluvčí – materiály pro respondenty jsou v češtině nebo slovenštině

Výhody práce u nás:

  • Získáte zkušenosti z velmi perspektivního farmaceutického průmyslu, pracujete pro hráče č. 1 na trhu
  • Dozvíte se více o českých a slovenských spotřebitelích a jejich potřebách v oblasti léků a doplňků stravy
  • Budete mít možnost spolupracovat s nejlepšími agenturami pro průzkum trhu a učit se od nich
  • Nabízíme flexibilní pracovní dobu a možnost práce z domova (po seznámení se s prací)
  • Nabízíme zajímavý plat, podle odpracovaných hodin
  • Sedíme v příjemných kancelářích na Praze 6
  • Pracovní smlouva (DPČ) do 80 hodin měsíčně

Jak probíhá výběrové řízení:

  • Pošlete nám svůj životopis
  • Pokud nás zaujmete, sejdeme se u osobního nebo Zoom pohovoru
  • Nástup leden 2022
  • Kancelář – Sanofi, Evropská 846/176a, Praha 6

Společnost
sanofi-aventis, s.r.o.
Address
Evropská 846/176a, Praha – Vokovice
Required education: Secondary education or professional training with a school-leaving exam
Required languages: English (Advanced)
Listed in: Marketing, Pharmaceutical, Marketing Research
Employment form
Employment form: Part-time work
Employment contract
Employment contract: agreement on working activities (DPČ)
Employer type: Employer

Trainee programs.

sanofi-aventis, s.r.o., Michaela Slovakova