Ústřední knihovna Univerzity Karlovy hledá nového kolegu/kolegyni do týmu elektronických informačních zdrojů (EIZ).

Pracovní náplň

  • Správa elektronických informačních zdrojů a nástrojů k nim
  • Uživatelská podpora, psaní návodů i vedení školení
  • Vyhodnocování uživatelské zpětné vazby
  • Spolupráce na projektech s vazbou k informačním zdrojům
  • Spolupráce s dílčími knihovnami fakult UK

Požadujeme

  • VŠ vzdělání (nejméně ukončené bakalářské)
  • Angličtina na úrovni B2
  • Práce s nástroji sady MS Office, především Excel
  • Kladný vztah k univerzitnímu a knihovnickému prostředí
  • Dobrý písemný i ústní projev
  • Dobré komunikační schopnosti, především schopnost předat informace a znalosti
  • Připravenost na nutnost absolvovat sadu školení a rozvíjet dál svoje schopnosti formálně i neformálně
  • Ochota vrhat se do nových věcí a projektů, flexibilita v úkolech

Výhodou (tj. máte-li alespoň jednu z těchto kompetencí, neváhejte se nám ozvat)

  • Uživatelská znalost elektronických informačních zdrojů (např. z dob studia)
  • Předchozí zkušenost s lektorováním/uživatelskou podporou
  • Kladný vztah k programování (např. CSS, HTML, JAVA/Angular)
  • Zkušenost se službami akademických a specializovaných knihoven, ať jako uživatel nebo knihovník

Nabízíme

  • Práci s moderním systémem pro správu informačních zdrojů Alma (první tohoto druhu v ČR)
  • Pestrou, zajímavou a důležitou práci s dopadem na 55 tisíc uživatelů knihoven UK (víte, že díky Vaší dobře odvedené práci třeba někdo dostudoval)
  • Mladý kolektiv specialistů
  • Možnost zahraničních cest, stáží a dalšího rozvoje v oboru
  • 5 týdnů dovolené, 5 dní volna k osobnímu rozvoji
  • Stravenky a zaměstnanecké benefity (slevy a výhody pro zaměstnance UK u externích subjektů)
  • Flexibilní pracovní doba, po dohodě možný pravidelný částečný home office
  • Kvalitní notebook
  • Pracovní poměr na dobu neurčitou, plný pracovní úvazek

Pokud máte zájem účastnit se výběrového řízení, zašlete Vás profesní životopis a krátký motivační dopis se zdůvodněním zájmu o tuto pracovní pozici. První kolo proběhne na základě vyhodnocení přihlášek - dokumentů zaslaných k výběrovému řízení. Vybraní uchazeči budou pozvaní do dalšího kola, v rámci kterého proběhne ověření požadovaných kompetencí.

Společnost
Univerzita Karlova - Rektorát
Adresa
Ovocný trh 560/5, Praha – Staré Město
Požadované vzdělání: Vysokoškolské / univerzitní
Požadované jazyky: Angličtina (Středně pokročilá)
Benefity: Flexibilní začátek/konec pracovní doby, Stravenky/příspěvek na stravování, Dovolená 5 týdnů, Vzdělávací kurzy, školení, Možnost občasné práce z domova
Zařazeno: Administrativa, Státní a veřejná správa, Vzdělávání a školství
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek
Délka pracovního poměru
Délka pracovního poměru: Na dobu neurčitou
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva
Zadavatel: Zaměstnavatel

Pozice je vhodná i pro absolventy.

Univerzita Karlova - Rektorát, Nikola Burkovská