Botanický ústav AVČR je jedním z hlavních středisek botanického výzkumu v České republice a provádí základní výzkum rostlinných druhů, populací a společenstev. Botanický ústav sestává ze tří vědeckých pracovišť (v Průhonicích, Brně a Třeboni) a 14 výzkumných oddělení, ve kterých je zaměstnáno na 150 vědců.

Ředitel BÚ AVČR vypisuje výběrové řízení na pozici odborný pracovník / odborná pracovnice výzkumu a vývoje v Laboratoři molekulární cytogenetiky a karyologie na pracovišti v Průhonicích.

Výzkum v naší laboratoři se zaměřuje na evoluční biologii, genetiku a botaniku. Zkoumáme speciaci rostlin na chromozomální a molekulární úrovni se zvláštním důrazem na roli transpozonů a satelitní DNA. V poslední době jsme výzkumné metody rozšířili na celogenomovou analýzu pomocí Next Generation a Oxford Nanopore Sequencing.

Vaším úkolem na této pozici bude:

  • Podílet se na molekulárním cytogenetickém výzkumu
  • Využívat standardní karyologické a cytogenetické metody (GISH, FISH)
  • Spolupracovat na grantových projektech
  • Zabývat se administrativními činnostmi

 Od kandidátů vyžadujeme:

  • VŠ příslušného zaměření (alespoň ukončené bakalářské vzdělání)
  • Zkušenost s prací v karyologické nebo cytogenetické laboratoři (případně v laboratoři s podobným zaměřením)
  • Znalost molekulárních technik výhodou
  • Aktivní znalost AJ a výbornou znalost ČJ
  • Spolehlivost, pečlivost a odpovědnost za pracovní výsledky, komunikativnost, předpoklady pro práci v kolektivu
  • Flexibilitu, zájem zdokonalovat svoje znalosti a dovednosti

 Úspěšným uchazečům nabízíme:

  • Práci na plný úvazek v mezinárodním týmu v prestižní vědecké organizaci
  • Motivační ohodnocení + odměny z řešených projektů
  • Smlouvu na 2 roky (zástup za kolegyni na rodičovské dovolené) s možností prodloužení
  • Zaměstnanecké benefity (až 5 týdnů dovolené, 5 dnů sick days, možnost částečné práce z domova, příspěvky na stravu, možnost podpory kariérního růstu, kurzy psaní anglických textů)
  • Příjemné pracovní atmosféru v krásném prostředí Průhonického parku

 Nástup nejdříve: prosinec 2021

Pokud Vás nabídka zaujala, odpovězte nejpozději do 20. listopadu 2021.

Vybraní kandidáti budou pozváni k pohovoru, který se uskuteční koncem listopadu 2021.

Společnost
Botanický ústav AV ČR, v. v. i.
Adresa
Zámek 1, Průhonice
Požadované vzdělání: Bakalářské
Požadované jazyky: Angličtina (Pokročilá)
Benefity: Příspěvek na penzijní/životní připojištění, Flexibilní začátek/konec pracovní doby, Stravenky/příspěvek na stravování, Dovolená 5 týdnů, Vzdělávací kurzy, školení, Firemní školka, Příspěvek na sport/kulturu/volný čas, Zdravotní volno/sickdays, Možnost občasné práce z domova
Zařazeno: Věda a výzkum, Biolog, Laborant, Vědecko výzkumný pracovník
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek
Délka pracovního poměru
Délka pracovního poměru: Na dobu určitou
Typ smluvního vztahu
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva
Zadavatel: Zaměstnavatel

Botanický ústav AV ČR, v.v.i., Personální oddělení, Odvárková
Zámek 1, 252 43 Praha západ – Průhonice, Česká republika
271 015 140