Arnika je česká nezisková organizace, která vznikla v roce 2001. Spojujeme lidi usilující o lepší životní prostředí. Chráníme přírodu a zdravé prostředí pro budoucí generace doma i ve světě. Dlouhodobě prosazujeme méně odpadů a nebezpečných látek, živé řeky a pestrou přírodu a právo občanů rozhodovat o životním prostředí.
Svoji činnost opíráme o tři pilíře – zapojení veřejnosti do rozhodovacích procesů, odborné argumenty a spolupráci s médii. Jsme členy národních i mezinárodních sítí. Více na http://arnika.org

PR odborník pro zahraniční aktivity

Hledáme komunikativního, samostatného, zodpovědného, pečlivého a tvořivého odborníka na PR. Jeho/její hlavními úkoly bude tvorba tiskových zpráv vydávaných v zahraničí, příprava komunikačních plánů zahraničních projektů a prezentace zahraničních projektů Arniky v České republice.

S naší činností se můžete seznámit na webu https://arnika.org/en

Nástup možný ihned. Rozsah spolupráce dle dohody (předpokládáme rozsah v rozmezí od polovičního po celý pracovní úvazek, možná je též externí spolupráce na konkrétních výstupech). Místem práce je Praha nebo Olomouc.

Náplň práce:

  • Psaní tiskových zpráv vydávaných v zahraničí
  • Vyhledávání kontaktů a sestavování adresářů na zahraniční novináře
  • Tvorba komunikačních a mediálních plánů zahraničních projektů
  • Prezentace informací na webu a sociálních sítích
  • Spolupráce na tvorbě publikací, happeningů, kampaní a akcí pro novináře
  • Psaní tiskových zpráv a článků prezentujících zahraničních projekty veřejnosti v Česku

Požadujeme:

  • Znalost češtiny a angličtiny slovem i písmem, schopnost pracovat s texty v ruštině
  • Ochotu se učit a vstřebávat nové informace a pracovní postupy
  • Ochotu zorientovat se v oblasti životního prostředí a činnosti nevládních organizací
  • Výborné komunikační schopnosti
  • Zájem o dění v zahraničí
  • Výhodou je dřívější práce na podobné pozici, praktická zkušenost z práce neziskovém sektoru, zkušenost s PR zahraničních aktivit a znalost ruštiny.

Nabízíme:

  • Práci v příjemném kolektivu, neformální vztahy s kolegy a kolegyněmi
  • Smysluplnou a rozmanitou práci v zavedené profesionální organizaci
  • Přizpůsobení pracovní doby dle domluvy
  • Uplatnění tvořivosti a vlastních nápadů
  • Možnost v rámci práce několikrát ročně vycestovat do partnerských zemí
  • Zašlete, prosíme, profesní životopis a motivační dopis s uvedením představy o rozsahu úvazku a výši platu. Přihlášky zaslané bez motivačního dopisu nebudeme posuzovat.

Pohovory budeme organizovat bud osobně (bude-li to možné) nebo prostřednictvím služby Skype, v druhé polovině února. Nástup možný od začátku března.

Společnost
Arnika
Adresa
Dělnická 541/13, Praha – Holešovice
Požadované vzdělání: Vzdělání není podstatné
Požadované jazyky: Angličtina (Výborná), Ruština (Základní)
Benefity: Flexibilní začátek/konec pracovní doby, Dovolená 5 týdnů, Zdravotní volno/sickdays, Možnost občasné práce z domova, Individuální rozvržení pracovní doby, Možnost si napracovat hodiny, Dog-friendly office
Zařazeno: Média, reklama a PR
Typ pracovního poměru
Typ pracovního poměru: Práce na plný úvazek
Typ smluvního vztahu: pracovní smlouva, práce na živnostenský list (IČO)
Zadavatel: Nezisková organizace

Pozice je vhodná i pro absolventy.